İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Asp.net 3.5 ile .Net 3.5 arasındaki fark?

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Başlık biraz garip geliyor ama yine de sorma ihtiyacı duydum.

Dün bir hosting aldım. Hosting aldığım yerde özelliklerde şöyle yazıyordu :

Web Services
ASP.NET Version 1 and 2 (Version Chooser) w/ AJAX / .NET 3.5

Ben de asp.net 3.5 olduğunu düşünerek almıştım. Ama asp.net sadece 1-2 seçilebiliyor listeden.

Bugün başka bir hosting şirketinin sitesine girdim. Orada da özelliklerde şöyle yazıyordu :

ASP, ASP.NET (1.1 & 2.0)
.NET 1.1 / 2.0 / 3.0 / 3.5
ASP.NET AJAX

Şimdi bu iki hosting şirketinde bahsedilen .NET 3.5 ne anlama geliyor ?

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Teşekkürler. O firmayı biliyorum. Fiyat ve teknik özellik açısından cazip değil.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
hakanizm,

ASP.NET 3.0 ve 3.5 tek başına farklı bir isapi değildir. 2.0 üzerine extension olarak yazılmıştır. Linq, WPF, WWF, WCF gibi eklentiler 2.0 üzerine yüklendiğinde eski asp.net 2.0 isapisini kullanarak çalışabilirler.

airamasya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
isapi derken neyi kastettiniz tam olarak anlamadım ? bende aynı sorunu yaşıyorum makineye 3.5 kurdum fakat plesk görmüyor 2.0 seçiyorum yinede çalıştırmıyor, sorunun çözümü konusunda bi fikriniz varmı ?

turkmale

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3.5 gözükmese de çalışacaktır. Framework 3.5 u 2.0 kullanılarak yazılmış bir genişletme paketi olarak düşünebilirsiniz. WPF,WCF,LINQ vs.. eklentileri içeriyor.

airamasya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yalnız dediğiniz gibi yapıyorum ama çalıştırmıyor benim 3.5 ile yaptğım siteleri , 2.0 olanlarda sorun yok

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5