İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

asp.net ile ilgili bir sorunum var?

asli431

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar;benim sizlere asp.net ile ilgili bir sorum olacak.Ben Visual Web Developer kullanıyorum.Burada ziyaretçi defteri yapıyorum.Kendi admin olan (silme,düzenleme) sayfama benden başka hiçkimsenin girmesini istemiyorum.Fakat adres çubuğundan adresimi kopyalayıp girilebiiliyor.Bunu engellemek istiyorum.Nasıl olacak?Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim?

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Session koruması koyacaksın. page_load olayına gidip kontrolünü yap session boş ise yönlendir.

asli431

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkür ederim.Yapmaya çalışacağım.inş olur..

Sosyopat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
admin girisi yapilan sayfaya normal giris ekrani seklinde bisey yap butonun altina normal kontrolleri yaptiktan sonra Page.Session.Add("isim","Deger");//deger dedigim yere tablodaki adminin IDsini atabilirsin.
ondan sonra sayfanin loadinda da sessionu kontrol ediceksin;
if(page.sessions["Deger"]!=lisanssız)
{
response.redirect("hehehe.aspx");
}

hehehe.aspx in basindada ayni kontrolu yapicaksin session bossa ayni sayfaya geri gondericeksin:D.GUzel bisey olsun istiyorsan Authentication Authorization konularina bakinabilirsin:D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi