İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Asp.net ve Mac Adresi ?

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Amacım siteye proxy ile giren kişilerde IP kontrolü yerine Mac Adresi kontrolü yapmak...

Asp.net ile mac adresi bulunabilir mi ? Nasıl ?

Mesela bir anket yapıcam.. Ama ankete proxy ile katıldıklarında yine illegal tıklamalar olabiliyor.. Bunu mac adresi ile çözemez miyiz ?

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Mac adresini alarak bunu kaydetmek mümkün değil diye biliyorum.
Ne asp ne php.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
asp.net ile windows ikiside aynı firmaya ait olan yazılımlar olduğu icin bu mümkün olabilir diye düşünüyorum

Crash

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Web sitesi üzerinden gelen ziyaretçinin mac adresini almak mümkün değildir.Ancak ziyaretçi ile web sitesinin aynı network üzerinde olması halinde mac adresi alınabilir.
örnek:
server ip: 123.123.123.xxx
ziyaretçi ip: 123.123.123.xxx ise mac alınabilir.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mac adresininin alınabilmesi için; kullanıcıya activeX gönderip kullanıcıda o activeX i kabul ederse alınabileceğini biliyorum.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
mac adresininin alınabilmesi için; kullanıcıya activeX gönderip kullanıcıda o activeX i kabul ederse alınabileceğini biliyorum.
Doğru biliyorsun. Ama bunu normal sitelerde yapamazsın. Bizim insanımız onu vürüs sanıyor çünkü en başta güvenlik uyarısını okuyor. Böyle olunca da nomaldir korkmaları. :)

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
asp.net de server side script'tir. client side olmadan mac alamazsiniz.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
client side olan asp? anlamadim yok ki öyle birşey client side derlenebilen yazilimlardir c,c++ mesela yada browsera yükleteceğiniz bir toolbar.

derledikten sonra "ipconfig -all" derseniz ilgili mac adreslerini alabilirsiniz ama yukarida da dedigim gibi derlenebilen client side script olmasi lazim. client side = "kendi bilgisayariniz da calistirdiginiz programlar yada java gibi yuklediginiz programlar"

karahan26

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
[DllImport("iphlpapi.dll", ExactSpelling = true)]

public static extern int SendARP(int DestIP, int SrcIP, [Out] byte[] pMacAddr, ref int PhyAddrLen);

public string GetMacAddress(string hostName)

{

System.Net.IPAddress[] adrr = Dns.GetHostEntry(hostName).AddressList;

byte[] by = new byte[6];

int len = by.Length;

int r = SendARP((int)adrr[0].Address, 0, by, ref len);

return BitConverter.ToString(by, 0, 6);

}

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5