İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Asp Resim Upload Scripti

MadDriver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar elinde asp ile resim upload scripti olan varmı.
Özellikleri :
Resimleri upload ettikten sonra db ye urlsini ekliyecek.
Thumbnail yaratacak. (Tüm thumbnaillerin boyutu sabit olacak)

Elinde olanlar satıyorlarsa veya bedava vermek istiyorsa özelime mesaj bıraksın.

Z

Ziyaretci.info

Misafir
Banda phpli olan lazım. Elinde olan varsa paylaşırsa sevinirim ;)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
maxiasp nin forumunda arat böyle bişi vardı...hem db ye yazıyodun hemde belirttiğin klsöre atıyodun...ancak thumb olayı şöyle oluyor...sen istediğin boyut bir resmini sayfaya çağırırken sadece sabit bir ölçü hazrılıyosun misal 100x150 gibi...adam 800x600 resim bile atmış olsa bunu oto. olarak 100x150 de gösteriyosun.Ama bu tab çözüm değil çünkü sen yine 800x600 resmi gönderiyosun adamın bilgisayarına ama sadece html bunu kullanıcıya küçük gösteriyo.Dolayısıyla fazla bw gideceğini düşündüğün bir sitede kullanacaksan bu çok sağlıklı değil.Kısacası böyle bişi yok yani ;) Bunu sen ayarlıyosun asp değil ;)...Ve gördüğün tüm scriptlerde bunu böyle yapıyor...hani aspindirde yazar ya ototmatik thumb gösterimi:D...işte sadece oto. gösteriyo küçültmüyo yani ;)

MadDriver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kullandığın serverda aspjpeg var ise otomatik olarak thumba çevirebiliyor.
www.eresimindir.com'da bu uygulamayı kullanıyor. Hiçbir resimlerinde thumb kullanmamış. aspjpeg ile sadece gerçek boyutu koymuş.
Ama bir sorun oluyor. Mesela 640x480 olsada, 480x600 olsada bunu 120x90 yapmasını istiyorum ben. Bu eklenti ile bunu yapabbiliyoruz ama resimlerin goruntu bozuluyor. Bunu yapması için resimi thumb oluşturuken tama ortasından başlayıp max genişlik veya yükseklik hangisi ise oraya kadar seçmeli. Bunu da aspjpeg'de crop image özelliği ile yapıyoruz. Ama ben tam olarak yapamadım. :)

DesTRuctionS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PHP Resim Upload Scripti wardı elimde bulabilirsem yakında burdan linkini weririm EN SONUNDA BULDUM :D

MSN Adresimi KAYDET demo : imagesubmit.com Scriptini wereyim

MSN : [email protected]

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5