İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ASP Tarihe Bağlı Otomatik Veri Güncelleme ?

LegThend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar. Bu konuya çözüm bulamadım

öncelikle verinin 10 dakikada bir kendi kendine otomatik güncellenmesini istiyorum bunu sayfaya ifle bağlarım ama güncellenmesi için sayfanın açılması lazım benim isteğim sayfa acılmadan kendisinin sürekli güncelleme yapması.

<%

dakika2 = DateAdd("n", 10, now())

dakika1 = Left(dakika2,16)

dakika10fonk = Right(dakika1,5)

response.write dakika10fonk

%>

bu kodla 10 dakika sonrasını aldırıyorum mesela suan 16:00 bu kod 16:10 olarak aldırıyor ve 16:10da verinin otomatik güncellemesini istiyorum

mesela bunu dbde colona kaydettiririm 16:10 güncellenecek zaman die her güncellediğinde 10 dakika sonrası olarak update ederim ama işte kendisi otomatik güncellemesi lazım onu nası yapacam. IFle zor gibi ifin calısması için sayfanın açılması lazım mesela gece siteye kimse girmezse sayfa hiç acılmayacak kodları görmeyecek benim isteğim otomatik olması anlatabildim umarım :)

K1R1A1LM1AS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
ASP içinde, direk olarak kendi kendine, belli aralıklarla çalışan bir yapı olduğunu sanmıyorum, ama sunucu da arkaplanda çalışacak veya kendi makinanda çalışıp, belli aralıklarla sunucuda ki dosyanı çalıştıracak, ufak bir uygulama ile bu sorunu çözebilirsin. Sunucu içinde çalışması daha verimli olacaktır tabii.

hakanyal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ASP içinde, direk olarak kendi kendine, belli aralıklarla çalışan bir yapı olduğunu sanmıyorum, ama sunucu da arkaplanda çalışacak veya kendi makinanda çalışıp, belli aralıklarla sunucuda ki dosyanı çalıştıracak, ufak bir uygulama ile bu sorunu çözebilirsin. Sunucu içinde çalışması daha verimli olacaktır tabii.

klramas ın dediği gibi asp içinde belli aralıklarla çalıştırma imkanı yok. en basit yöntem yine senin uyguladığın yöntem. son update zamanıyla şuan ki zamanı kıyaslarsan 10 dkdan eşit yada büyükse işlemi gerçekleştirmen mantıklı olur.

MikMoNo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ne yazıkki asp de sayfa açılmadan verileri güncelleyemezsin. Lakin bunun php'de olacagınıda sanmam.

Kullandıgın kod mantıklı. Fakat slipt ile tarihi parçalayıp if ile eşityelerek yapman daha mantıklı olmazmıydı... Hemde bu şekilde else komutunu kullanarak sallıyorum veri güncellenme anında sayfada veri güncelleniyor gibi bir yazı veya resim çıkartabilirdin. Bu sayede kullanıcının gözünde sitenin kaliteside artımış olurdu ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5