İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

asp ve mssql (hostta yapamıyorum)

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
acsess i bırakıp mssql e geçmeye karar verdim ve localhost ta database si mssql e çevirip çalıştırabildim orda sorun yok
Fakat hostta bunu yapmak istedeğimde bu olmuyo yani ben .mdf uzantılı dosyalı hostta direk atıp çalıştıramıyorum (zaten atılmıyo)
Sonra bu işin plesk panelden bir tane mssql server database i yaratılarak yapılcanı öğreniyorum bunada ok bunu da gidip yaptım tek tek tabloları fieldleri tek tek oluşturtum.Fakat içindeli kayıtları nasıl giricem işin içinden çıkamadım boş bış yarattık öylece :(

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Üstadım phpmyadmin diye mysql 'i yönetebileceğin bir program var (php de yapılmış ve ücretsizdir) sen bu programla kendi localhostun dan yedek al o yedeği öbür tarafa yükle temel mantık budur.

Türkçe phpmyadmin de Dönüştür diye bir seçenek ile bu işlemi yapacaksın.
databasini seç ve dönüştür işlemine tıkla
Sadece veri ile yapabilirsin (ama benim tavsiyem açtığın tabloları -serverdaki- uçur ve tablo + veri ile yedek al)

serverda yüklemeyi ise SQL seçeneğini tıkladığında Dosya yüklemesi yaparak yapabiliyorsun. yedeklediğin dosyayı önce serverına gönderirsin sonra da Browse ile dosyayı gösterirsin.

Hadi kolay gelsin.

NOT: formu çok takip edemiyorum belki sonraki soruna cevap veremeyebilirim.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
redbaron' Alıntı:
acsess i bırakıp mssql e geçmeye karar verdim ve localhost ta database si mssql e çevirip çalıştırabildim orda sorun yok
Fakat hostta bunu yapmak istedeğimde bu olmuyo yani ben .mdf uzantılı dosyalı hostta direk atıp çalıştıramıyorum (zaten atılmıyo)
Sonra bu işin plesk panelden bir tane mssql server database i yaratılarak yapılcanı öğreniyorum bunada ok bunu da gidip yaptım tek tek tabloları fieldleri tek tek oluşturtum.Fakat içindeli kayıtları nasıl giricem işin içinden çıkamadım boş bış yarattık öylece :(
Server yöneticine dosyaları gönder. O gerekeni yapacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5