İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

asp verileri otomatik xml ?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşlar veri tabanındaki verileri xml yapmak istiyorum. yani asp uzantılı sitemap yapıyorum ama google artık asp uzantıyı kabule tmiyor.

veri tabanındaki verileri otomatik asp ile nasıl sitemap.xml yapabilriim

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
İis de kullanacağın site için, xml uzantılarını asp dll çalıştırması için tanımlamayı deneyebilirsin.
html uzantıların içerinde asp kodları çalıştırlabiliyorsa dediğim yöntemde kullanılabilir.
Tabi denemedim. Akıl yürttüm.

AspCoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
404 sayfasını kullanabilirsin. Adrese göre sitemap sayfasını include edersin.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
asp uzantılı xml dosyası oluşturabiliyorum ama gel gelelim veritabanındaki bilgileri direk .xml olarak atamıyorum. Yani veritabanına eklenen her şey otomatik .xml eklencek

AspCoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam xml olarak atamıyorsan txt olarak at sonra 404 sayfasından sitemap.xml adresi çağrıldığında txt içeriğini execute et.Tabi txt dosyasının içeriğini xml kurallarına göre veritabanından çektiğin verilerle doluracaksın.

JuSt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
disconnect in dediği gibi xml dosyalarını asp.dll ile yorumlat IIS üzerinde sonra oluşturduğunuz herhangi bir .xml dosyasının içinde ASP kodlarını kullanabilirsin db connection açıp recordset ile xml node larını döngüye sokup istediğin listelemeyi yapabilirsiniz.

IIS > Varsayılan Web Sitesi Özellikleri > Giriş Dizini > Yapılandırma > Eşleşmeler > Ekle > Çalıştırılabilinir (C:\WINDOWS\system32\inetsrv\asp.dll) Uzantı (.xml) > Tamam

Bu yolları izledikten sonra xml dosyalarının içine asp kodları yazabilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5