İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Asp Yeni Başlayan Birisi İçin Kitap Olarak Neyi Önerirsiniz?

VoLKyY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar.

Asp yeni başlıcam. Bunun icinde kaynak lazim. Açık bir kaynak. Anlaşılır bir dil ,uygulamalı, örnekleri fazla olann bir kitap istiyorum. Yardımcı olurmusunuz bana?

Aynı zamanda Veritabanı olarak Veritanini öğrenmek icin hangi kitabi almam gerekir ve veritabanında acces mi mysql mu kullanmalıyım. Yorumlarınızı bekliyorum..

Şimdiden teşekkür ederim.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
En harika kitap.3-4 kitap aldım ileri safhaları gösteriyorlar ama işin ilk safhasını biliyor kabul ediyorlar.İşte hiç bilmeden öğrenmiş olarak çıkartacak jegane eser :)

www web programlama Prof.Dr.Mehmet ÇINAR Yrd.Doç.Dr.Aslan Gülcü ..

bu kitap başka kalmadı birde bunu deniyeyim diyip aldığım bir kita çBasımı kapağı çok adi geldi.Ama içerik anlatım harika..
başarılar..

VoLKyY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şuan piyasada ve internette bulabilecegim bir kitap istiyorum. Tesekkür ederim turkmucit ilgin icin. bulamadim :)

aynı zamanda veri tabanlari icin önericeginiz kitaplardan hangisi olabilir

ve mysql mu kullanmaliyim acces mi? acces bildigim kadari ile 10000 tekilden sonra sitede hata veriyor. bunun icin mysql'umu önerirseniz.? mysql önerirseniz bununla ilgili veritabani oluşturmam icin kaynak nedir? tesekkürler

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Access için, 10 bin tekil diyerek sınırlamayalım da aynı anda 200 online kişiyi kaldırabiliyor. Bunu kendi sitemde gördüm...
Ama mysql tabii ki accessten daha gelişmiştir.
Fakat ASP ile kullanılması bazı arkadaşlarım tarafından çok kullanışlı gözükse de forumda hiç olumlu yaklaşan göremedim..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mysql sanırım php ile daha ziyade kullanılıyor ve bilgim oyk ben access kullanıyorum .Ve evet bir noktadan sonar yetersiz kalıyormuş.Onun için ise abisi mssql kullanılıyormuş asp ile aynı aileden microsoft yani.
Bu kitabı bulman çok iyi olurdu bulamaman tuhaf .
asp 3.0 active server pages Web programcılığı temel başlangıç klavuzu
bu kitaba o kadar hayran değilim ama işi biraz anladıktan sonra elektronik ticaret sitesi yapmaya ve site geliştirme stratejilerine kadar anlatıyor.

ikinci önerebileceğim budur.Ancak hem daha pahalı hem ilk adım iiçin daha az uygun.
keşke ilk dediğimi bulabilsen harikadır

VoLKyY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu asp yi öğrenen nasil öğreniyor :):) kitap kitap kitap bulunabilecek bir kitap

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ykarda arkadaşın dediğine katılıyorum en iyisi
a sirelerdeki kodları incele
b takıldıklarını hemen sor
c bir sitede alan al yazdığın kodları,yada kopyaladaığın yazılmış kodları yaz nete at dene
d değişiklikler yapmaya başla kodlarda ve sonucun nasıl değiştiğini incele

VoLKyY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam siteden alıp yapmak sorun degil calar cırpar yaparsın :) ne yaptıgını ne değişiklikler oldugunuda görürsün. ama hangi kod ne ise yarar nerede acık var acıkları nasil kapatırım gibi seylerle ugrasıcaksin...

Bir kitaptan inceleyeceksin kodlar ne sekilde gider sunu yaparsan su olur gibisinden seyler yaziyordur. örnek kodlar vardir. aklinda kalir yaparsın.

Bir sitenin kodlarini alip onunla ugrasmak bence iyi bir yol değil. En güzeli ve en iyisi kendin yapıcaksin. Kitaplarda hic olmazsa örnekleri verirken aciklamasinida ekliyorlar.

Hadi arkadaşlar konu dağılmadan bir kitap bulalım. Bildiğimiz kitapları paylaşalım Lütfen...

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Araştır; sen yeni başlayan birisisin ve senin karşılaştığın problemlerle daha önce yeni başlayan yüzlece kişi karşılaşmış ve bunları sormuştur boş yere kirlilik yapma...

MadDriver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel anlatımlı bir kaynak upload ettim senin için. Umarım yardımcı olur. Veritabanı konusunda tabiki mssql öneririm hem hız bakımından hemde daha fazla fonksiyonları var. Ayrıca access veritabanı ilerde şişme yapar yavaşlar vede çok kullanıcı erişimlerinde sorun çıkarıyor.
Buyur : http://rapidshare.com/files/11379456/ASP_Guncesi.pdf

VoLKyY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tesekkür ederim. aslinda internetten kitap okumayı sevmiyorum. ama artık sansimizi böyle deneyecegiz :)

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben asp'nin a'asını bilmiyorken bu işe webwiz forum kurarak başladım. yok onu modifiye edicem, yok onu yapıcam, hatalar, sorunlar, bulduğum çözümler, bilen arkadaşlara danışmalar derken 1-2 ayda asp'nin a'sını öğrendim. daha sonra kendimi geliştirmeye çalıştım netten ama pek bişey olmadı açıkçası :) bence en iyi öğrenme yolu hazır scriptleri kurcalamak, birde takıldığın anlamadığın yerleri sorabilceğin asp'den anlayan bir arkadaşın olucak ;) sonuç olarak asp scripti yazabiliyormuyum, hayır, ama en azından yabancı değilim kodlara, çok çalışmak lazım çook...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5