İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

asp2php (asp yi - php ye cevirme) Nedir? Nedeğildir? Nasıl Olur?

K

kimsinsen

Misafir
arkadaşlar ortada asp2php isimli programlar dolaşıyor..

tek tıkla asp leri php lere dönüştürdüklerini legalpara ediyorlar..
benım asp kaynaklı bir sitem var ve windows hosting bulmak cok zor ben bu siteyi php ye cevirmek istiyorum cunku linux cok daha kolay bulunuyor ve ucuz..

bunu için nasıl bişi kullanmam lazım.. bu asp2php programlarını denedım ama hiç biri beceremedim.. bi kere mantığım almadı oncelikle.. tamam normal sayfalarda, asp deki kodların php de karşılığı neyse cevirir,o ayrı ama asp deki tabloları nasıl yapıcak anlamadım.. bide php den hiç anlamıyorum,şimdi asp verileri sutun sutun tablo şeklince mdb lerde saklıyo ve oraya web teyken update yapabiliyosun. php de mysql var bunun yerıne herhalde ama o nasıl çalışıyor bilmiyorum.. bu programlar mdb leri mysql lere mı cevircek yani..

Ne dir bunun mantığı bi bilen varmı acaba?..

sitemde sadace bi tane tablo gerektiren script var, ve include i kullaniyorum, digerleri html.
ben bu asp sitemi php ye nasıl cevirebilirim..

Saygılar..

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
asp2php > Bence beş para etmez bir çeviri yapıyor.

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
tam bir çeviri yapan bir program olduğunu sanmıyorum.

deepfeel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bizzat denedim asp-->php php-->asp.eğer programcılık hakında pek bilginiz yoksa önermem hata ayıklayana kadar yeni bi script yazarsınız zaten

F

FreeBSD

Misafir
Auto olarak çevirmek zor ancak yeniden yazmak daha mantıklı PHP'nin syntax'ına göre ...

I'm php coder :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi