İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ASPcilere Duyuru!

D

dit

Misafir
Google Adsense reklamlarının doğru dürüst çıkması için include olan sayfaların kaldırılması gerektiği belirtilmişti. Tüm sayfalarımda ki include ile sayfaları alan kodları kaldırdım ve tekil hitim 3500den 2000e düştü. Diğer arkadaşları da uyarayım dedim.

Konu hakkında fikri olan varsa yazsın sevinelim

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
inc olan bir dosya HTML de yazılırken direk kaynağa geçer. ASP kodlarının içerisindeki inc bölümü HTML kaynağı içerisinden anlaşılamaz.. Benim fikrim..

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
inc'i gören kodu da çalar. Nerde kaldı ASP Kod telifi. Neyse uzatmayım..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
huh ben anlamadım tam.. yani rekalmalr inc edilens ayfada olmucakmı yani ?

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Anadolu' Alıntı:
inc olan bir dosya HTML de yazılırken direk kaynağa geçer. ASP kodlarının içerisindeki inc bölümü HTML kaynağı içerisinden anlaşılamaz.. Benim fikrim..

+1000000000...

google include sayfalarını görebiliyormuş... Kesin duyum!..[/QUOTE' Alıntı:
görse nolurki include ettiğin kısım sayfanın bir parçası zaten ... yani o sayfanın içeriğini oluşturan kısımlardan biri. örneğin benim sayfamdaki üst kısım yani menü include. tüm sayfalarda aynı.

"Google Adsense reklamlarının doğru dürüst çıkması için include olan sayfaların kaldırılması gerektiği belirtilmişti" demişsin...

kim belirtti? adsense mi?

benim tanıdığım webmasterların çoğu adsense kodunu örneğin 120600.htm gibi bir sayfa yapıp . çıkacak sayfaya include ediyor.

D

dit

Misafir
eğer sayfanızda sayfa keywordleri ile alakasız reklamlar çıkıyor ise bunun anlamı include dan gelen sayfalardaki google kodlarından kaynaklanmaktadır denmişti forumda...

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
dit' Alıntı:
eğer sayfanızda sayfa keywordleri ile alakasız reklamlar çıkıyor ise bunun anlamı include dan gelen sayfalardaki google kodlarından kaynaklanmaktadır denmişti forumda...

forumda birçok şey deniyor. çoğuda doğrdur. çünkü bu forum Türkçe olarak en kaliteli webmaster paylaşım yeridir. bence.

eğer include ettiğin sayfadaki konu senin sitendeki konu ile alakasızsa tabiiki gerçek konunla ilgili reklam çıkmasını engelleyebilir. sonuçta include edilen sayfan,görüntülenen sayfanın içeriğine ek kelimeler veya metinler getiriyorsa, çıkan reklamarıda etkiler.

ama diyelimki bir site yaptın sağ veya sol sütün, üst kısım ve alt kısım her sayfada aynı. sadece ortadaki kısım değişkense, bunda zaten webmastera ilerideki güncellemelerde kolaylık olsun diye mantıken include kullanman gerek. böyle bir konu varken adsense nin her türlü INCLUDE olayına karşı çıkması imkansız. hile olmadığı sürece.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dit' Alıntı:
google include sayfalarını görebiliyormuş... Kesin duyum!
Microsoft onlara ASP.dll nin kaynak kodlarını vermediği sürece (vereceğini hiç sanmıyorum) böyle birşey teknik olarak imkansızdır. Bu daha Kesin duyum.

doganli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abi bence burda iframe ile include karışmış ?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
valla ben inc degilde kulalndıgınız yabancı asp scriptlerinde kaynaklandıgını biliyorum kullandıgım sarkı sözleri scipti sayfada sürekli yabancı reklam cıkıyor.. bence inc degilde scripten bence

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi