İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ASP'de 24 saatte bir veritabanında bi yeri sıfırlama?

C

callous

Misafir
arkadaşlar selam,

www.sibertr.net 'de site hitlerini her gece 12 de sıfırlanmasını istiyorum, uğraştık falan ama olmadı, çalışmadı bir türlü.

bu konuda yardımcı olabilecek biri varsa, [email protected] msn adresini ekleyebilir mi ?

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu soru daha oncede sorulmustu. ama sonuc alinamadi. asp icin mumkun olmadigi soylenmisti. umarim bir cozum bulunur

C

callous

Misafir
asp toplistler var sonuçta ve her 24 saatte bir site hitleri sıfırlanıyor... birşekilde yapılıyor, bir olanacağı var ama nasıl...

lütfen yardımcı olabilecek biri varsa ulaşsın bana

~Aykut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Not: SiberTR'deki kayıtlı sitelerin hitleri her 24 saatte bir otomatik olarak sıfırlanır, tüm listeler o günkü güncel popülasyona göre sıralanır.

bu yazıyor sitede yaptın mı ?

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende böyle birşey yapacaktım sonra üşengeçlikten kaldı. Aklıma gelen en mantıklı şey gün tutmaktı. mesela bugün 16 sı hitler sayacak. Her ziyaretçinin günü kontrol edilecek. 17. günde biri siteye girerse. ilk giren ziyaretçiyle bu sıfırlanma gerçekleştirelecek. Ama tarihi yanlış bir kullanıcı girerse (kötü niyetlide olabilir) boş yere reset olur.

Ya da her güne farklı bir hit koyabilirsin database de. Biraz uğraştırır ama 16 sında gelen giden hitleri gösterirsin. Kullanıcı hangi gün girerse ogünün istatistiklerini görür ve tıklarsa günceller.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yada database de reset diye bir tablo oluştur. Son reset diye bir alan olsun sadece. Son reset günü 16.03.2005 diyelim. Giren her kullanıcıya bakarsın bu tarihten büyükse 17 ise reset yaparsın ve son reset alanını günceller 17.03.2005 yaparsın. Tarihi yanlış kişi girerse sadece gelecekte bir tarih yazmış kişiler resetler. ama diyelim 20. martta girerse bugün. 20 marta kadar bidaha reset gerçekleşmez. En azından öyle birşey olursa düzenleyebilirsin. Son reseti.

Bunları fikir versin diye yazıyorum. Daha mantıklı olabilen varsa buyursun bende çok sevinirim.

C

callous

Misafir
evet şu anda manual olarak yapıyorum.

trextra: fikirlerin için sağol, deniyecem. umarım yapabilirim. pek ümidim yok gerçi. bu iş şu anda benim bilgilerimi aşıyor :(

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başkalarının fikirleriyle ortak birşey oluşturabilirsek ben kodu yazar ve burada yayınlarım.

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
time functionuyla bunu yapabilirsin diye dusunuyorum ..

once db de bir time kayıtlı kalsın...

daha sonra her user girdiginde if time(burda kullanicin zamani)= db deki time ise islem yapmaz ama farkli ise...

time+1 yaparsin ve db i resetlesin...

veya

resetliyecegin sandece kendi bilecegin bi link olustur...

www.siteadi.com/reset.asp gibi .. kodu bunun icine gom daha sonra 24 saatte bir islem yapilabilecek bir yerde minicik alan alırsın orda function u yazarsin orasi 24 saatte bir siteadi.com/reset.asp i calistirsin boylece kimsenin saatine guvenmeden olayi halletmis olursun.. .

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
draligus' Alıntı:
bu soru daha oncede sorulmustu. ama sonuc alinamadi. asp icin mumkun olmadigi soylenmisti. umarim bir cozum bulunur
pigeon'a bu konuda yardımcı olmuştum.
callous kullandığın sistem hakkında bilgi verirsen sana da yardımcı olurum...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ben de yeni okudum topiği. seni yazacaktım ki yapıyor diye sen yazmışsın zaten!!

kaçırmayın arkadaşlar çok yardımcı oluyor.. :)

zis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu asp de server in tarihini kullanamamıyor muyuz? yani nden kullanıcının tarihi yanlışsa problem oluyo..

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kullanıcının tarihini alarak güncelleme yaparsak hata olur. Ama serverinkini almakta kötü fikir değil :)

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
merhaba,

bir adet table oluştur. Field ları TARIH (date formatında) ve SIFIRLAMA(yes/no formatında) olsun.

ASP içinden tarih değişimini yakalaman için her kullanıcı girişinde bu olayı kontrol etmen gerek. çünkü tarih değişiminden sonra ki ilk istekte (ilk ziyaretcide) bu olayı yapman gerek. yani bir nevi o ziyaretci bu işlemi tetikleyecek.

ilk olarak server tarihini al. "en güvenli yoldur". Çünkü kullanıcı saati ne güvenilerek bu tür bir işlem YAPILMAZ!

Aldığın tarihle bu table bak. kayıt varmı yokmu diye.

varsa işlemi sonlandır.

yoksa, verileri silme işlemini yap ve bu table a kaydı at. örneğin 15.03.2005 ve YES olarak.

o gün içindeki daha sonraki kontrollerinde, kayıt olduğundan işlem hiçbir şey yapmadan sonlanacak. sadece 1 adet sorgu yapmış olacak.

umarım işine yarar...

zis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben php ile denedim oluyo. asp ile olacağından da eminim..doğru yaparsan tabi

C

callous

Misafir
öncelikle herkesin yardımlarından dolayı, teşekkürler :)

sitemeyda hocam, eski siteyide yaparken çok yardımın geçmişti, sana nasıl hakkımı ödiyicem bilemiyorum :)

Bilgi istemişsin sanırım mdbnin içeriği yeterli olur? Veritabanında, veriler isimli klasorun içindeki hit blokuna sayaç işlemi ekleniyor.

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zaten listemdeydin. ama şu an offline sin. online olduğunda sana msg atarım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5