İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Atatürk - Nutuk Kampanyası

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Maltepe Atatürkçü Düşünce Derneği Cumhuriyet tarihimizin en önemli belgesi olan, Atatürk'ün yazdığı Nutuk(Söylev) kitabını 2 milyon adet bastırmış.

0216 370 18 81 numaralı telefonu arayıp ad, soyad ve adres bıraktığınızda ya da bu formu doldurduktan sonra size ücretsiz ulaştırıyorlar.

Daha çok kişinin bu kitabı okuması için yapacağınız her 4 YTL'lik bağışta bu kitap bir yurttaşımıza daha ulaşacaktır.

Avrupa'nın bütün ilerlemesine, yükselmesine ve medenileşmesine karşılık Türkiye tam tersine gerilemiş ve düşüş vadisine yuvarlanadurmuştur.

Artık durumu düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi birtakım zihniyetler belirdi.

Halbuki hangi bağımsızlık vardır ki, yabancıların nasihatleriyle, planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle olayı kaydetmemiştir.

Mustafa Kemal Atatürk

Atatürkçü Düşünce Derneği

F

fatihhk

Misafir
Halbuki hangi bağımsızlık vardır ki, yabancıların nasihatleriyle, planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle olayı kaydetmemiştir.

Bu cümleyi hiçmi duymuyor yöneticilerimiz,bu kadarmı tıkadılar kulaklarını :eek:
Birşeyler yapmak lazım arkadaşlar, bu ülkeye ikinci bir Atatürk nasip olmayabilir...

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Atatürk ün tartışmasız en sewdiğim en mükemmel sözüdür. Mükemmel ötesi hatta!!!

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
fatihhk' Alıntı:
Bu cümleyi hiçmi duymuyor yöneticilerimiz,bu kadarmı tıkadılar kulaklarını :eek:
Birşeyler yapmak lazım arkadaşlar, bu ülkeye ikinci bir Atatürk nasip olmayabilir...

Bugun baslayan bisey degil bu, taaa menderes zamanlarina dayaniyor.
CIA maas dagitiyor ulke yoneticilerine... Simdi adi Dunya Bankasi oldu ...
O gun bugundur, basimiz onumuzde egik duruyoruz...

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Orjinalide bulunsun değil mi.
Kod:
Efendiler!
Bir şeyin zararıyla, bir şeyin imhasıyla yükselen şeyler,
bittabi o şeyden zarara uğrayanı alçaltır.
Hakikaten Avrupa'nın bütün ilerlemesine, yükselmesine
ve medenileşmesine karşılık Türkiye tam tersine gerilemiş
ve düşüş vadisine yuvarlanadurmuştur.
Artık vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan
nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yapmak,
bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi bir takım zihniyetler belirdi.
Halbuki;
HANGİ İSTİKLÂL VARDIR Kİ ECNEBİLERİN NASİHATLERİYLE,
ECNEBİLERİN PLANLARIYLA YÜKSELEBİLSİN?
Tarih, böyle bir hadise kaydetmemiştir..!
Mustafa Kemal ATATÜRK
6 Mart 1922 TBMM

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Umarım konu amacından sapmaz, okumuş olsalar bile, kütüphanesinde olmayanlar başvurur."
Bu arada formu gönderdikten sonra hata veriyor.
Bilgilerinizi [email protected] adresinden de ulaştırabilirsiniz.

Yanlış hatırlamıyorsam Adnan Menderes idâm edilmişti.

Anneanneme seçimlerde hangi partiye oy verdiğini sormuştum. O da ben kırata veririm demişti.
Onların dönemini konuşurken anneannem şunları söyledi:

"Adnan Menderes'ten önce her şey karne ile idi, dedi. Günde yetişkinlere 1, çocuklara yarım ekmek verilir ve akşama kadar kuyrukta beklerdik. Yağ, un gibi gıdaları jandarma toplar herkese ürününün çok az bir miktarı dağıtılırdı. Biz tütün ekerdik, pazar günleri jandarma geldiğinde herkes tütünlerini saklayacak yer arardı. Devlet elimizde birşey bırakmazdı."

Okuduklarımdan da şunu gördüm, bu dönem başbakanları zamanında Marshall(vb firmalar) Türkiye'ye kredi vermeye başlamış fakat şöyle bir şart koşmuşlar. Siz bu kredileri tarım alanında kullanacaksınız fabrika, maden çıkarma işlemlerinde kullanamazsınız.

Sanayii devrimini hâlâ tamamlayamamış bir ülke olarak bugün de tarımı baltalıyorlar. Çiftçinin hâli ortada, satış miktarının ucuzluğu, sadece tüketmeye yönelik yapılanma(bir kerelik tohumlar alıyoruz ve toprağımızı da mahvediyoruz).

İşin özü, dış ülkelerden alınan borçlar ile yapılan herşey günlüktür. Daha sonra bunlar bize çok acı olarak dönecektir.
Şu an madenlerimizi, yeraltı zenginliklerimizi çıkaramıyoruz.
Yabancı araştırma gemileri geliyor, bulduk kaynağı diyor, sonra kesildi haberleri :)
Kuzeyimizde ve güneyimizdeki ülkeler pertolden köşeyi döndükleri halde!
Acaba neden?

Ben bu anlaşmaları çok merak ediyorum ne zaman süreleri dolacak diye?
Umarım daha kötü günlere gitmeden refaha ulaşırız.

Galiba Atatürk'ten sonra bizdeki en büyük eksiklik masadaki beceriksizliğimiz.
İngiltere, Hong Kong için 100 yıllık anlaşmıştı.
Biz Atatürk'ün rahatsızlığından ötürü Musul için 15 sene % bilmem kaç petrol almak için anlaştık, onu da alamadığımız gibi birşey hatırlıyorum.

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dilimizdeki kaabiliyetimizin binde biri kalemimizde olsaydı çok daha farklı bir ülke olurduk

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5