İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Soru Autorank nedir?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Seoculara sorular. Pagerank diye sorsam herkesin iyi kötü bir fikri vardır. Peki öyleyse bilen var mı?

Autorank nedir :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
tahmin yürütelim
fake pr olabilir mi? başka siteye yönendirip otomatik o sitenin prsini alma falan?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
tahmin yürütelim
fake pr olabilir mi? başka siteye yönendirip otomatik o sitenin prsini alma falan?

Bahsettiğin konu ilginç bir konudur. Prli bir siteye 301 yapıp sonra o sitenin pr değerini alıp siteleri prli gibi gösterenler oluyor. Black hat yöntemi.

Autorank fake pagerank yöntemi değil :)

frtn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biraz ingilizcem olsa google'dan bulabilirdim. Google türkçe auto rank ile ilgili birşey yok sanırım. Ne oluduğunu yazmalısın bence :)

aLKaDraZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google mimarisinde autorank diye bir tabir yok veya bilmiyorum diyelim :) Bu tabir yurtdışından biri tarafından bulunmuş olabilir. Fakat google için auto rank yani otomatik puanlama sistemi mevcut. Her döküman bu puanlamadan geçiyor.

Google için alakadarlık ve başarı düzeni vardır

ÖRNEK:
1. sorgudan bağımsız düzen -- sayfaya sorgudan bağımsız bir puan verir. Yani sizin tabirinizde autorank diyebiliriz sanırım.
2. sorgu ile bağımlı düzen-- sayfaya sorguyla alakalı bir puan verir.

Bumudur sizce ?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Yabancı forum konularında birkaç anlamda kullanılmaya başlanan bir terim. Seo terminolojisinde yok haklısınız. Google sonuçlarına kişisel arama sonuçlarının yansıması ile otomatik sıralamalar, yabancı aramalarda çıkmaya başlayan bilgi bölümleri gibi konular için otomatik rank anlamında kullanılmaya başlandığı gibi, "authority ranking" in kısaltması olarak da kullanıldığına denk gelinmekte.

Paylaşmak istedim :)

Ekli dosyayı görüntüle 4297

Ekli dosyayı görüntüle 4298

Ekli dosyayı görüntüle 4299

tugfan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sıralamanın yanında biyografi gibi bir şey diyelim.. (:) ama kimin için önemlidir sen ben mi ? yoksa onlar mı? bizi pek o kadar da ilgilendirmiyor gibi en azından şimdilik. (:)

kişiselleşmiş bir google dünyasına giriyoruz. ama ne yazık kı en basit örnek olarak google türkiye hiç bir zaman faydası dokunmayan bir arama sistemi. bir USA araması ile türkiye araması ne yazıkkı hala eşdeğerde değil. tabi bu aradığımızı bulmak için en azından benim için. ya peki sıradan sadece biri için aradığını türkiye üzerinden bulmak ister diyemiyorum çünkü insanlar direk aradıklarını türkçe yerlerde bulmak ister oysa spam söz konusu olduğunda hep aynı şeyler çıksada aradıklarını bulamasalarda yinede amaçsız bir şekilde uğraşırlar.. neden farklı bir şey denemiyorlar çünkü insanlar kolaya kaçarlar tıp kı spam yapanlar gibi. hayat kopyala yapıştırdan ibaret değildir. çünkü sen hayatı olduğu gibi yaşamak istemessin sende bir şeyler katıp hayatı canlandırmak istersin. bu yüzden diyorum ki spamlara kopyala yapıştır vs. gibi konularla uğraşıp hayatınızı boşa harcamaktansa bir şeyler başarmak istiyorsanız kendi hayallerinizi dökmelisiniz. hem bu sizin için iyi olur hem de insanlar aradıklarıını daha rahat bulurlar..

iyi çalışmalar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5