İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Avea Soygunu.. herkesi protestoya davet ediyorum..

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
AVEA KULLANANLAR:

Telefonunuzdan hemen ##002# yi tuslayin (Arayin, ekraniniza
aktarma iptal diye bir yazi gelecek) böylece yönlendirmeyi kaldirin. Yoksa
size ulasamayan herkesten bir kontör düsecek... ve bunu avea kullanan herkese
gönderin. Göndermezseniz siz aradiginizda sizden de kontör
Düsecek. Eger aradiginiz kisinin telefonuda telesekreter ayarli ise,
dinlediginiz 1 sn'lik aradiginiz kisiye ulasilamiyor" mesaji için bir normal arama
karsiligi ücretlendiriliyorsun uz!!. Isin garip olan kismi bu degil aslinda.
Normal avea hatlarinda default (fabrika cikisi) olarak ayarli
bir telesekreter yokken, herkeste bu telesekreter otomatik olarak
ayarli geliyor!. Yani sizin hiçbir seyden haberiniz yokken, çaktirmadan sizden
intikamini aliyor. Arkadasinizi aradiginiz ve ulasamadiniz mi? Hemen
1.5kontor. Iki dakika sonra yinemi ulasamadiniz bir 1.5 kontor daha...Ne uyanikça degil mi? Isin daha da kötüsü kimsenin böyle bir
uygulamadan haberi yok, herkes diger operatorlerde olduğu gibi aranilan telesekreterin bedava olmasini bekliyor. Ne de olsa parali olan bir uygulama
otomatik olarak ayarli gelmez yaniliyor muyum? Bu olayi iptal ettirmek
ise daha da bir traji komik; avea'yi ariyorsunuz, durumu anlatiyor ve
"uyanik" oldugunuzu gösteriyorsunuz, onlar da size avea hatli telefonunuzdan
##002#'yi aramaniz durumunda telesekterin kaldirilabilecegini anlatiyorlar.

tüm avealıları

http://www.avea.com.tr/mps/portal?c...=10&flag=0&lang=tr&pagemenu=servisvehizmetler buraya şikayet maili atmaya davet ediyorum. herkese iletin.. avea iyi bir tepki gelirse vazgeçeceğine eminim..

SonSahne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
avea'nın şu kampanyaları kalktımı acaba? arkadaş 100 kontör yüklemiş ama ücretsiz sms'leri gelmemiş. bende az önce 250 kontör yükledim ücretsiz sms 150 tane yolladılar önceden 250 idi. :) gerçi geçen yüklediğimde hiç gelmemişti. yoğun istek üzerine 150 sms kampanyası başlatmışlar.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
vay kofteorlar caktırmadan milletin konturlerini boyle yiyor demekki bir ara avea hat almaya karar vermiştim iyiki almamışım.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
netistanbul eyvallah zaten avea da çok pis patlıyacak öğrenci milleti iyi söürmeye başladı üst üste zam yapıyor kampanyaları da bitirdi.... yavaş yavaş tcell yolu göründü

deathpan1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bi de bana bu gün telsimden bi tel. çağrı attı. ben onu aradığımda telefon çalıyor gibi ses veriyordu ama benden kontor düştü. yani o çalma sesinden önce çok zayıf bi dııt sesi geliyor. sonrasında da normal ses devam ediyor. bu nasıl oluyor ve bunu niye yapıyor olabilirler. bilgisi olan var mı?

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende avea hatlı bir arkadaşımı aramıştım hattı yeni almıştı telefonu kapalıymış gitti kontor hemen,söyledim arkadaşa onun bundan haberi yokmuş düzeltmişti hemen.Bu tür bir telesekreterin standart gelmesi düpedüz soygun...

n0tepad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neden herkes garantiarakdas.com un yaptigi aldatmacayı, ringofonun yaptıgı aldatmacayı takmıyorda aveanin yaptıgını eleştiriyor :)

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neden herkes garantiarakdas.com un yaptigi aldatmacayı, ringofonun yaptıgı aldatmacayı takmıyorda aveanin yaptıgını eleştiriyor :)

doğru soyluyorsun aslında. garantiarkadastan ağzımız yanmıyor yani bize dokunmayan yilan misalı.. avea bize dokunduğu için tepki veriyoruz.
geçenay itibari ile sitelerimden kaldırdım. garantiarkadaşı.. avea içinde yapabileceğim bir mail atmak.. bana düşen bu.. herkes üzerine düşeni yapsa ne güzel olur.

n0tepad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"aslında" sı fazla... 100% eminimki oraya üye olanların (ringofon ve garantiarkadaş siteleri) 95%'i bedava sanıpta üye oldu ! ve çoğuda aylık kontörlerinin nereye kaybolduğunu bilmiyorum. hatta farkında olmayanlar bile var.

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bi de bana bu gün telsimden bi tel. çağrı attı. ben onu aradığımda telefon çalıyor gibi ses veriyordu ama benden kontor düştü. yani o çalma sesinden önce çok zayıf bi dııt sesi geliyor. sonrasında da normal ses devam ediyor. bu nasıl oluyor ve bunu niye yapıyor olabilirler. bilgisi olan var mı?

Telsimde seni başka sebekeden arayanlardan her 1 dk da 1 kontor veriyor.

"Arandıkça kazan" adı altında bir kampanya. Bazı kızlar kafalarına göre numara cevirip avea ve türkcell leri sonra her 1 dk konusctukca 1 kontor alıyolar. iyi iş bence.Sonra bu seni arayanlarda mesela telefona normal calma sesi yuklemişlerdir.Sen telsimi arayınca ilk calmada hemen teli acmıslardır sonra calan sesler telefondan veya pc yardımı ile sen farkına varmadan calıyor fakat kaldırmıyor sanıyorsundur.

Sen 30 sn arasan baskasıda 30 sn 1 dk eder.1 kontor ellerinde.. Saten hat baskasının adına acık korkmuyorlar. + kazandıkları kontorleride baska hatlarına gonderiyorlardır.Güzel iş bence:D

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
telsim Cem Uzan'dayken bir başka keyifliydi aradıkca ücretsiz gelen kontürler, sms attıkca gitmeyen kontürler :) nerdesin Cem Uzannnnnnnn:p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5