İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Avrupa ulkelerine vize almak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
D

doLob

Misafir
Avrupa ulkelerine vize almak icin ne tur belgeler isteniyor

vize icin ne kadar bekletiyorlar ayrica ogrenci olmak bu gidisati + yonde etkiliyebiliyormu?

almanya belcika hollanda avusturya gibi ulkelerde 10 gunluk gezinti yapmak istiyorum tek birine vize alip serbest dolasimdan yararlanabiliyormuyuz?

simdiden yardimci olacaklara tesekkurler

B

Bedavalar-Net

Misafir
Ögrenci olman cok büyük b ir avantaj,evet Almanya icin aldigin vize ile diger AB ülkelerinde gezinti yapabiliyorsun.

*Mühürlü tastikli,mühür süresi son 3 aya ayit olan ögrenim belgesi.
*Nüfus cüzdani önlü arkali fotokopi.
*3 Adet vesikalik resmin.
*Senden sorumlu(yani seni davet eden) olmayi kabul eden ve bulundugu ülkenin Yabancilar Polisinden aldigi Davetiyenin sende bulunmasi gerekli,yanikarisik oldu: Davetiye gerekli,egerki Turizm firmasiyla gitmiyorsan!!!!!Bir turizm firmasi ile gideceksen zaten senin konsoloslukla isin yok,onlar herseyi hallediyorlar.
*Pasaportunun süresi en az 6 aylik olmali.
*Pul unutma damga puluydu sanirim ayrica yaninda da 40-50 euro bulundur.

D

doLob

Misafir
bilgiler icin tesekkurler
tur ile gitmiyecegim yurt disina gitmem ogrenciligimden dolayi degil sadece vize almak icin bir bahane olabilirmi diye sordum. davetiye almadan vize alma imkanim yokmu?
ayrica vize sureleri ve ucretleri hakkindada bilgi verebilirseniz sevinirim

B

Bedavalar-Net

Misafir
Tur ile gitmiyorsan ve davetiyen yoksa vize alman cok zor.Konsolosluk da bir nevi sözlü mülakata tabi tutuluyorsun.Nereye gidiyorsun,ne icin gidiyorsun,ne kadar kalacaksin,davetiyen var mi.? gibi.

Davetiye ne ise yarar: Davetiye yi yabancilar polisinden alan kisi senin arkadasin,akraban olabilir,bu kisiler yabancilar polisine: Ahmeti 20 günlügüne agirlayacagim,evimin metrekaresi sudur,kazancim budur,Ahmet bu ülke sinirlari icerisinde yaptigi illegal her türlü hareketten ben mesulum.... vs gibi teminat vermektedir.

Moralini bozmak icin demiyorum,Davetiyesiz olmaz : ) Gidecegin yeri nokta atisi gibi bildirmen gerekli.Bildirmen de yetmiyor dedigim gibi gidecegin yerin sorumluluklari üstüne almasi yani yine ayni sey daveti cikiyor karsina.

Daha iyi bilenlerde vardir sen bir de onlara sorabilirsin.Cok ayrintiya girdim :)

D

doLob

Misafir
o kadar kotumser yazdinki vazgectim alt tarafi 10 gun tatil yapalim dedik yuh

davetiye yollayacak birini ariyayim bari :)

baska neleri bilmem gerekiyor yardimlarinizi bekliyorum

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
mesela İngiltere ye vize başvurusu bireysel yapılmıyor. bir turizm şirketi aracı olmak zorunda. vizeyi ise öğrenci olarak gitmeyeceksen zaten alamazsın. en iyi yöntem bir ing. kursuna yazıl başvuru yaparsan vizeni alabilirsin..

D

doLob

Misafir
bu islerden iyi anlayan biriyle gorusmem gerek su isleri tam ogreneyim

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Vize almak çok zahmetlidir. Bir tanıdığınız yoksa 1 hafta boyunca bekleyebiliyorsunuz.

Birde alacağınız süre var, ne kadar süreli vize alacaksınız ?

B

Bedavalar-Net

Misafir
Selam yine ben :=) Daha iyi anlayan birine sor derken saka yapmistim,ukalalik yaptigimi düsünmezsen bu isleri cok iyi bilirim,babam alman konsoloslugunda calisiyordu,simdi emekli :)

Gamnd kardesim turistik vizeyi alip alamadigin vize basvurusu yaptigin gün belli oluyor ve vizeyi aldigin takdirde bir hafta sonra vizeni almaya konsolosluga gidiyorsun.

Aile birlesim vizeleriyle karistirmayin 3 ila 6 ay arasinda sürüyor aile birlesim vizesinin alinmasi.

Aaaa yeni farkettim Gamand sende bir hafta demissin :=) eheh

Dolob senle ben hic uyumadik sanirim,fenerli uykusuna yenik düstü sanirim..

D

doLob

Misafir
dedigim gibi 10-15 gunluk bir vize almayi planliyorum gezip tozmak icin baska bi amacim yok. maliyeti falan ne olur biraz yardimci olun su kardesinize

ben 36 saattir ayaktayim bitirmem gereken birkac isim vardi o sirada forumada yazilar postladim haklisin :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
şimdi şunu ortaya koyalım. 2 hafta gezmeye gideceğim ben diye başvurup hiç bir ülkeye gidemezsin! kimse sana vize vermez. ama en kolayı :
gezmek - turistik gezi istiyorsan turlarla gidebilirsin..

D

doLob

Misafir
turla gitmek istedikten sonra is kolay ben tek basima gidip gezmek istiyorum belli bir tur veya kisiye bagli kalmadan

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
işte böyle hiç bir ülke sana vize vermez. adamlar senin nerede olacağını, ne için gideceğini, geri dönüp dönmeyeceğini vs. vs. den emin olmak istiyorlar.
en güzel yol turla vizeni alırsın ama onlardan bağımsız hareket edersin.
yani eskidendi o valizini alıp antalyaya gider gibi avrupayı gezmek.

B

Bedavalar-Net

Misafir
Dolob hic akraban filan yokmu o taraflarda? Davetiyesiz olmuyormus babama telefon actim :D bak degerimi bil.

D

doLob

Misafir
Öğrenci İseniz

* Okuldan yeni tarihli öğrenci belgesi
* 18 yaş dolmamış ise anne ve babadan muvafakatname, Uluslararası sağlık sigortası
* Aile işveren ise veya bordrolu ise yukarıda belirtilen belgelerin tamamı eklenecektir.
ogrenci belgesi cikartmak 5 dakikami alir
yasim 22
ailemde calisan yok babam emekli

simdi bunlari yapmam yeterlimi vize alabilmem icin?

isin garibi amerikada filan var ama avrupada 1 kisi bile yok. ne bahtsiz bi insanim biri beni davet etsin :) telefon icinde tesekkurler msn den konusabilirmiyiz

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
doLob' Alıntı:
Avrupa ulkelerine vize almak icin ne tur belgeler isteniyor

vize icin ne kadar bekletiyorlar ayrica ogrenci olmak bu gidisati + yonde etkiliyebiliyormu?

almanya belcika hollanda avusturya gibi ulkelerde 10 gunluk gezinti yapmak istiyorum tek birine vize alip serbest dolasimdan yararlanabiliyormuyuz?

simdiden yardimci olacaklara tesekkurler
Vize almak icin illa davetiyeye Gerek yok. ornek davetiye sadece vize alabilme ihtimalinizi %50 arttiriyor diyebiliriz
davetiye=vize demek degil
ben Ankarada bir olaya sahit oldum kisaca ozetliyeyim
Vize icin basvuru Yapan kisi 20 yil hollandada calismis ve emekli olmus turkiyeye kesin donus yapmis cocuklari Hollandada oldugu icin ziyarate gitmek istiyor cocuklari davetiye yollamis Hollanda konsoloslugu bu kisiye Vize vermedi
ayni esnada davetiyesi bile olmadan basvuru Yapan diger kisiye Vize verdi
Davetiye olmadan basvuru yapmak istiyorsan neden gitmek istedigin karsindakini ikna edici olmasi gerekiyor
Ogrenci belgesi alabilirsen gitmek istedigin tarihleri okul tatil zamanlari secmen faydali olur (Orda soruyorlar cunku su an okulllar acik neden gitmek istiyorsun diye) ogrenci belgesinin yaninda Banka hesab cuzdanlarini isterler buyuk ihtimalle banka hesap cuzdanlarindaki Para miktari ne kadar fazla olursa bu senin icin bir +
Vizeyi alirsan vize ucreti 50-100 euro arasi bir sey sayet onaylanirsa vizen hangi tarihler arasinda gitmek istiyorsanm git ucak biletlerini al getir vizeyi verelim derler
+ sayet sigortali degilsen ucak biletinin yaninda seyahat sigortasida Yaptirmani isterler

Ab ulkelerinden birinden vize alirsan o vize ile butun Ab ulkelerini dolasabilirsin
Yalniz Bu senin pasaportundaki ilk Ab vizen Ise Ilk olarak kesinlikle oraya inmek zorundasin ornek Fransa vizesi aldiysan ILk once fransaya inmek zorundasin ordan istedigin yere gecebilirsin
Pasaportunda daha once AB vizesi varsa o zaman vize aldigin yere inmek zorunda degilsin istedigin AB ulkesine ucak bileti alabilirsin
Gitme tarihini vizeye basvuruken gidecegin ulkenin ozel bir gunune denk getirmeye calis (+si olur onu gormeey gidicem felan )
Yada kendin icin belgeleyebilcegin Bir ozel gune getir (bununda + si olur dersin ornek benim dogum gunum dogum gunumu surda gecirmek istiyorum Sunlar sunlar banka hesablarim teminatlarim felan diye)
Bir diger + getiricek olay ise sayet uzerinde gayrimenkul varsa bunlarin tapusunu goturmen

K

Kayıtsız Üye leyla

Misafir
VIZE

slm arkadaslar,ben leyla..
bi akrabam buraya yani almanyaya gelmek istiyo,ve tabiki vize lazim,ne kadar sürüyor vize alinmasi..ve davetiyeyi burdan cikartilip o gelmek isteyen kisiye mi gönderilmesi lazim mi??
yoksa herseyi burdan biz ayarlaya biliyormuyuz?
beni bilgilendirin lütfen..
o dedigim yani gelmek isteyen kisi,nerden vize almasi gerekiyo??neler yaninda götürmesi gerekiyor ?

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
slm arkadaslar,ben leyla..
bi akrabam buraya yani almanyaya gelmek istiyo,ve tabiki vize lazim,ne kadar sürüyor vize alinmasi..ve davetiyeyi burdan cikartilip o gelmek isteyen kisiye mi gönderilmesi lazim mi??
yoksa herseyi burdan biz ayarlaya biliyormuyuz?
beni bilgilendirin lütfen..
o dedigim yani gelmek isteyen kisi,nerden vize almasi gerekiyo??neler yaninda götürmesi gerekiyor ?

1-) Parası olması şart.
2-) Davetiyeyle iş bitmiyor. Bunun yanında askerlik vb. gibi mevzularla ilişkisi olmaması gerekmekte. Tecilliysede olabilir.
3-) Hangi amaçlı geliyor oraya ? buda önemli bir faktör

Yinede evlenerek gidenleri veya sözleşmeli evlilik yapan kişi veya kişiler olduğunu duymuştum ne kadar doğru orasıda mechul.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5