İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Avrupaya ozenenleri protesto ediyorum.

timsah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Avrupada serbest dolasim olsa nolur olmasa nolur bu hic kimsenin isine yaramazki, bol bol para harcarsiniz ben 6 yildir hollandadayim, buranin kendi insanlari dogru durust is bulamiyor, hollandadaki yasayan turklerin cogunun bankaya borclari var hepsi kirmizi yemis durumdalar, kredi karti olan cok azdir saysaniz belki 100 kiside cikmaz.

Tanidigim bir cok turk izine giderken sirf turkiyedekilerin gozunu boyamak ve avrupadan geliyor dedirtmek icin sagdan soldan borc parayla araba aliyorlar
izinden donunce arabayi tekrar satiyorlar. bu ne bicim avrupadir anlamadim gitti. inanin bende buraya gelmeden once sizin gibi dusunuyordum buraya gelseniz iddiaya girerim fikirleriniz 1 ay icinde degisicektir.

Birde avrupaya ozenen genclerimiz var dovme kupe falan takiyorlar, sozde entelegant oluyorlar. Size yemin ederim burdaki kupe takanlar dovme yaptiranlarin hepsi dunyanin en mal insanlaridir hepsi junky (uyuyusturucu bagimlisi) evsiz ve sokakta yatiyorlar icimizde avrupada yasiyanlar varsa butun bunlari biliyordur bu soylediklerimi dogruliycaklardir.

DarK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birde avrupaya ozenen genclerimiz var dovme kupe falan takiyorlar, sozde entelegant oluyorlar. Size yemin ederim burdaki kupe takanlar dovme yaptiranlarin hepsi dunyanin en mal insanlaridir hepsi junky (uyuyusturucu bagimlisi) evsiz ve sokakta yatiyorlar icimizde avrupada yasiyanlar varsa butun bunlari biliyordur bu soylediklerimi dogruliycaklardir.

bende bu zihniyeti protesto ediyorum ..
kendine yakıştıran küpede takar, dövmede yaptırır ..
yazdıklarınızı bi tekrar okuyup öle yazın ..

timsah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben burdakileri ve burdakilere ozenenleri kastetmistim yanlis anlasilmasin, Yavuz Sultan Selim de kupe takiyordu

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dediklerine kismen katiliyorum kismen katilmiyorum. Katildigim taraf avrupaya özenilmeyecegi. Bir türk benligini asla unutmamali.
Katilmadigim taraf ise,
Viyana da yasiyorum. Türküm ama Avusturya vatandasiyim. Avrupada görmedigim ülke kalmadi sayilir. Hollandada yasayan tanidiklarim var. Kendileri orada ev satin aldilar. Sorduguma göre dediklerin dogru degil. Belki sadece senin cevrendekiler öyledir. Ama genelinin durumu dedigin gibi icler acisi degilmis.
Ben Avusturya dan örnek verecek olursam;
buradaki Türkler artik Avusturya da gayri menkul satin almaya basladilar. Yani senin dedigin gibi bir durum yok. Sadece Euro geldiginden beri biraz pahalilik yasadik. Ama onun haricinde yasam standartlari halen üst seviyede.

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kendi kıymetimizi bilmiyoruz bizim gibi pek bir millet yok hayat dolu ama adamlar yaşam enerjimizi aıyorlar insanlarda yaşıcak morel yok borçlardan o yüzden umutlarını dışarıya bağlıyorlar. Avrupa lı denilen olayı seviyorum en azından çağdaş bir yaşam için güzel. Ama diğer bu avrupa birliği vs. deki saçmalıkları seviyorum.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben ozenıyorum avrupaya neden bılıyormusunuz 1 tek neden yuzunden ınsanlarının %60ından fazlası durust yanı yalan dolan vs cok az bu yuzden avruppaya degıl ınsanlarına ozenıyorum

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bende Suç cezalarının avrupadaki gibi olmasını isterdim..

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hayır Seri Cinayetlerde Gaz odası verilmesi, ipte tekmelenmesi gibi ..
Tecavüzlerde Gaz odası verilmesi, ipte tekmelenmesi gibi ..
Daha ağır daha ağır olmalı :D

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ben bişeyi atladım avrupa degil ABD'yi kastetmiştim pardon yanlışlık için... Sonuçta artık her yol ABD'ye çıkıyor :) ..

Bu arada Hollandada uyuşturucu yasal olsa ne olur , Türkiyedede yasal gibi. Türkiyede daha çok kullanılıyordur.

Ortaokul seviyesine kadar düştü .. Sigara kullanan 14-25 yaş arası her 10 gençten 4-5 i kullanıyordur..
Bir zamanlar özenti gençlik içinde şekil yapma aracı tesbih sallamak iken malesef artık '' bi dubar patlattık şeklim kaydı , 3lü5li her ne boksa sardık çevirdik , lan dün gece bir asıldım köküne kadar sabaha zor çıktım '' gibi muhabbetler dönmekte ...

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ABD Dede Soyledigin Seyler soz Konusu Deil Burda Cogu Yurtasım Var Hepside İyi Yazıyor Evet Kupe Takıyorlar Dedigin Gibi Entel Oluyorlar Ama İş Gucleri Yerinde Hayatı Yasıyorlar En Azından Turkiyedeki Gibi Fazla Yalan Dolan İnsan Satma Gibi Ozelikleri YOK.. Bence En Guzel Yer ABD Avrupada Yasamadıgım İcin Bİlmiyorum.

timsah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben ozenıyorum avrupaya neden bılıyormusunuz 1 tek neden yuzunden ınsanlarının %60ından fazlası durust yanı yalan dolan vs cok az bu yuzden avruppaya degıl ınsanlarına ozenıyorum

Hic bosuna heveslenme dunyanin en buyuk yalanci insanlari avrupada yasiyor herkes isine geldigi gibi davraniyo avrupalilar oyle cikarci insanlarki cikarlari olmadan yarali parmaga bile isemezler.

@Merlin
Banka kredisiyle alinan evi sanki pesin parayla gayrimengkul almislar gibi yansitiyorsun birakin milleti ozendirmeyi artik yeter, siz bu sekilde yapa yapa avupada yabanci turkiyede almanci muamelesi goruyorsunuz sonrada neden boyle oldu diye sarkilar besteler yapiyorsunuz.

Kenyadan bile sokakta yasiyan insanlar icin almanyadaki kiliselere yiyecek yardimlari yapiliyor madem yasam standartlariniz ust seviyede neden aclari doyurmuyorsunuz

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
@Merlin
Banka kredisiyle alinan evi sanki pesin parayla gayrimengkul almislar gibi yansitiyorsun birakin milleti ozendirmeyi artik yeter, siz bu sekilde yapa yapa avupada yabanci turkiyede almanci muamelesi goruyorsunuz sonrada neden boyle oldu diye sarkilar besteler yapiyorsunuz.

Kenyadan bile sokakta yasiyan insanlar icin almanyadaki kiliselere yiyecek yardimlari yapiliyor madem yasam standartlariniz ust seviyede neden aclari doyurmuyorsunuz

Banka kredileriyle ev alanlari deseydim kredili ev aldi derdim. Krediyle ev alan tabiki var ama dediklerim pesin para ev alanlar. Senin dedigin kisiler bizim burada yobaz diye tabir ettigimiz Türkler.

Ben kimseyi özendirmiyorum. Buranin sartlari bu. Hayat standartlari Türkiye den cok cok yüksek.
Size cok basit bir örnek veriyorum. Bunu lütfen dikkatli okuyun
Avusturya da hasta oldugunuz zaman isterseniz özel doktora isterseni hastaneye gidebilirsiniz. Bunun icin tek kurus para ödemiyorsunuz. Ilac mi lazim oldu? Ilacin fiyati ne olursa olsun eczaneye sadece 4,35€ para ödüyorsunuz. Yeni eve mi tasiniyorsunuz? Ve mobilya alacak paraniz yok mu? Devlet mobilya yardimi yapiyor. Hemde karsiliksiz. Üniversiteye giden ögrenciler aylik 300€ ya yakin karsiliksiz devletten para aliyor. Üniversite ögrencisi para aldigi gibi aileside halen cocuklari ögrenci oldugu icin devlet veliye aylik 200€ yardim veriyor.

Sizlere daha cokkkk sayardim ama bunlari saymakla bitmez.

@timsah
simdi kalkip bana gazel okuma. Almanya, Hollanda, Ispanya, Italya, Yunanistan, Fransa ve daha saymakla bitmeyen cok ülkeye gittim. Asagi yukari hepsi aynilar. Senin cevrendeki insanlar öyleyse bu senin yasadigin ortamdan kaynaklanir.

timsah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hollandada asgari ucret 1100 euro bir ev kirasi elektirik su gaz ile birlikte en az 600 euro 2 cocuklu bir aile dusun evin alisverisi falan ayda 400 euro alsiverise gider geriye 100 euro kalir 2 adet cep telefonu, 100 euro da gitti. Eger esiniz calismiyorsa bir kisinin kazanci o evi gecindiremez. Kaldiki turkiyedede herkes esini calistirsa ayni hayat sartlarini yakaliyabilirler.Yani esimizi calistirmiycaksak avrupa birligine girmemiz ekonomimizi duzeltmez.

merlin avrupa senin olsun en kisa zamanda ulkeme kesin donus yapicam bu arada bos yere gezmissin ispanya italya ve yunanistanda sosyal haklar yoktur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5