İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Awbs curl kaynaklı hatalar vermeye başladı

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Misafir
Arkadaşlar merhaba

Bundan 2-3 gün öncesine kadar hiç bir problem yoktu ki bende bu süre zarfında en ufak bir değişiklik bile yapmadım.Awbs ne alan adı kayıt ediyor, ne whois çekiyor, ( Whois Error diye hata ile karşılaşıyorum ) Admin paneline giriyor ama en az abartmıyorum 3-5 dakika bekletiyo kasılıyor.Curl da bir hata var diye düşünüyorum çünkü sanal pos entegre ettim ( Bu problemler var iken ) oda bankaya bağlanmadı. Acaba firewall mu engelliyor curl ü dedim firewall u kapadım ( Firewall yazılımım Apf Panelim Plesk bu arada ) ama bir türlü sorunu çözemedim bu konu ile ilgili yorumlarınız bekliyorum . Şimdiden teşekkür ederim...

K

Kayıtsız Üye

Misafir
Curl nasıl kaldırabilirim bilmiyorum ama kaldırmadan yeniden kurmaya kalktığımda ( 2 versiyonunu denedim 7.16.2 ve 7.17.1 ) aşağıdaki gibi yapıyorum ama hata ile karşılaşıyorum.

cd /root
wget curl download ettiğim url ( Wget komutu çalışmıyor daha önce kesinlikle böyle bir hata yok idi hangi urlyi yazarsam yazayım "çözümleniyor... olmadı: İsim çözünürlüğünde geçici başarısızlık." diye hata veriyor bende mecburen ftp den attım sonra root a taşıdım dosyayı)

tar -zxf /root/curl-7.16.2.tar.gz
cd curl-7.16.2
./configure --with-ssl
make (bu komuta kadar bir problem yok bu komutu verdiğimde Make *** All hata1 diye bir hata veriyor ve kurmuyor )

make install ( tabi yukardaki işlemi gerçekleştirmediği için böyle bir hata veriyor "make: *** Hedef `install' i derlemek için hiçbir kural yok. Durdu." )

Durumun içinden çıkamıyorum bir türlü hiç bir değişiklik hiçbir kurulum yapılmadı ilk mesajımda da belirtiğim gibi bu tür hatalar ortaya çıktı.

Yorumlarını ve yardımlarını esirgemeyen arkadaşlara minnettarım.

K

Kayıtsız Üye

Misafir
Curl nasıl kaldırabilirim bilmiyorum ama kaldırmadan yeniden kurmaya kalktığımda ( 2 versiyonunu denedim 7.16.2 ve 7.17.1 ) aşağıdaki gibi yapıyorum ama hata ile karşılaşıyorum.

cd /root
wget curl download ettiğim url ( Wget komutu çalışmıyor daha önce kesinlikle böyle bir hata yok idi hangi urlyi yazarsam yazayım "çözümleniyor... olmadı: İsim çözünürlüğünde geçici başarısızlık." diye hata veriyor bende mecburen ftp den attım sonra root a taşıdım dosyayı)

tar -zxf /root/curl-7.16.2.tar.gz
cd curl-7.16.2
./configure --with-ssl
make (bu komuta kadar bir problem yok bu komutu verdiğimde Make *** All hata1 diye bir hata veriyor ve kurmuyor )

make install ( tabi yukardaki işlemi gerçekleştirmediği için böyle bir hata veriyor "make: *** Hedef `install' i derlemek için hiçbir kural yok. Durdu." )

Durumun içinden çıkamıyorum bir türlü hiç bir değişiklik hiçbir kurulum yapılmadı ilk mesajımda da belirtiğim gibi bu tür hatalar ortaya çıktı.

Yorumlarını ve yardımlarını esirgemeyen arkadaşlara minnettarım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5