İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AWBS kullanıcam ama??...

ayturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhabalar;

AWBS kullanmayı düşünüyorum fakat aklıma takılan bazı unsurlar var. Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. Demo bulmadığım için size danışmak istedim.

1. Ben Bir müşterime paket açtığında kendisi kullanıcı adı ve şifresini girip Ne kadar alan kullandığını, sitesinin ne kadar bandwidth yediğini öğrenebiliyor mu?

2. Müşteri yine k.adı ve şifre girişi yaptıktan sonra kendine ait alanadlarına ait mail hesaplarını istediğini güncelleyebiliyor mu?
mesela firmaadi.com alan adı müşteriye ait. [email protected] şeklinde mail açabiliyor mu? Açılan hesapta değişiklik yapabiliyor mu? (şifre değiştirme hesabı silme gibi)

3. Aynı şekilde FTP açıp kapatılabiliyor mu?

4. Directi'yi entegrede bir sorun oluyor mu?

Bunların cevaplarsanız çok sevinicem. webabi.com'u inceledim ama bu soruların cevabını bulamadım.

SAYGILARIMLA

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu bahsettikleriniz için işlemleri müşteri cpanelinden yapmalı yani awbs bu istediğiniz özellikleri müşteri sayfasında sunmuyor.

Müşteri sitenize giriş yaptıktan sonra sadece sitenizdeki kayıtlı profil bilgilerini, ve sizden almış olduğu domain in yönetimi (name server whois bilgileri değişikliği vs..) yapabilir

kısaca sizin istediğiniz özellikler cpanelde mevcut ve awbs ile müşteriniz bunlara müdahale edemiyor.

Biz domainde IRRP bayisiyiz ve awbs nin IRRP modülünde bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadık

R

rencber

Misafir
cpanel api'yi incele. ordan trafik detayını php ile çekip awbs ye koyabilirsin

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaşlar AWBS üye sayısı 1000 üzerine çıkınca saçmalamaya başlıyor bilginize.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Evet ne gibi ? çünki daha önce böyle bir sorundan bahsedeni hiç görmedim kaldı ki tüm dünyada kullanılan bir script böyle bir hata olsa mutlaka bu bug bildirilir ve düzeltilirdi belkide upgrade lerde sizin eksik bıraktığınız bir şeylerden ötürü üyelerinizde problem yaşıyorsunuzdur.

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
sanırım üzerinde çok değişiklik yapmamızdan olsa gerek bazen admin sayfasına girmek için intihar bile edesimiz geliyor.

Ticket sisteminin açılması mesela rahat 2 dk sürüyor tabi firefox ile IE direk sayfa görüntüleyemiyor..

TurkVista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

ben 1000e gelmeden değiştirmek zorunda kaldım. 396 üye de sapıtmaya başladı. webhosting talk da 200 de çöken dahi olmuş. Bence ileriye dönük olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ben mecburen kendi otomasyon sistemimi yazmak zorunda kaldım

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hostcini.com,webabi.com v.b. siteler de AWBS kullanıyor ve 1000'den fazla üyeleri olduğuna eminim.Ancak henüz bir sorun yaşadıklarını görmedim.Sorunsuzca kullanıyorlar.Ne gibi sorunlar çıktı acaba sizde?

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
anlatmıştım birkaç yukarda..

Ama çok fazla değişiklik yapıldı bizim kullandıgımız AWBS sisteminde ondan olabilir belkide.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok Osman Bey size değildi sorum..TurkVista'ya sormuştum.Sizin cevabınızı okumuştum zaten. :)

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu imzada nerden çıktı, yetkili satısımısın?
http://www.awbs.com/awbsresellers.php

Bakın bu tür araştırma yapılmadan direk amaçları firmaları karalamak olan bir çok insan olduğu için çoğu zaman bu foruma bir şeyler yazmak, insanlara yardımcı olmak istemiyorum çünki bir çok kişinin amacı hadi şu firma bişi yazmış hemen ona çamur atalım karalayım gibi düşüncelerle tetikte bekliyor.

Firmamızı tanıyanlar biliyor resmi bir firmayız ve firma olma dürüstlüğü prensip edinme sebebimiz bu piyasada bir çok insanın parasına göz dkenler olmasıdır

Buyrun awbs henüz sitemizin linkini resellers sayfasına ekleyemedi bunun sebebi var eğer awbs resellerı iseniz bilirsiniz yaklaşık 1 aydır sitesinde düzenlemeler yapılıyor awbs nin açtığımız ticket sonucunda awbs bu değişikliklerden dolayı çok yoğun olduğunu ve firmamızın adresini henüz resellers sayfasına ekleyemediğini bildirdi yakın bir zamanda o listede www.sonsuzhost.com u da göreceksiniz ( bayilik alınalı 2 ay oldu sadece awbs yoğunluğundan dolayı bizi o sayfaya ekleyemedi ). buyrun awbs den gelen cevap:

Hello Oner,
I am placing this ticket on hold so the next time we are editing the site we'll add your site in. Sorry for the delay, our workload is very high right now. We'll get it listed as soon as we can.

Regards,
Sam
AWBS Staff

Burada bu imza da nereden çıktı demeden önce direkt olarak awbs ile bağlantı kurup bizim awbs resellerı olup olmadığımızı doğrulayabilirdiniz bu zor bir şey değil.

Lütfen bu arkadaşlar yazdıkları mesajlarını düzenlesinler çünki bir mesaj ilk sayfada kalmış sadece ilk sayfaya bakan arkadaşların bu cevabımızı göremeyeceğini düşünüyoruz firmamız hakkında insanların yanlış şeyler bilmesini istemiyoruz.

webabi orhan bey, barışhost serdar beyden firmamız hakkında bilgi edinebilirsiniz (web abi orhan bey bizim ofisimizde ağırladığımız bi ustamızdır)

awbs bayisi olmadan sitenize "awbs authorized reseller" logosunu koymak suçtur awbs bayisi olmayıpta bu logoyu sitesine koyan bi dünya host işi yapan var bence birazda onlarla uğraşın biz sitemize göğsümüzü gererek koyuyoruz "awbs authorized reseller" logosunu.

Arkadaşımızın dediği gibi polemiğe gerek yok :)

zaten bu forumdan korkmaya başladım ciddi ciddi sadece okuyucu olarak katılmayı düşünüyorum artık...

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sanırım üzerinde çok değişiklik yapmamızdan olsa gerek bazen admin sayfasına girmek için intihar bile edesimiz geliyor.

Ticket sisteminin açılması mesela rahat 2 dk sürüyor tabi firefox ile IE direk sayfa görüntüleyemiyor..

en çok dikkatli olunması gereken konu kesinlikle phpmyadminle db ye müdahale edip veri silmeyin özellikle ticket tablolarından çünki ticket verileri ID ler ile diğer tablolara bağlı eğer db nizden awbs script aracılığı ile değilde direkt olarak phpmyadmin vb.. ile manuel olarak veri silerseniz ciddi sorunlar yaşamanız büyük olasılıktır.

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Değiştiriliyor ben pek anlamıyorum bakalım yeni AWBS de aynı sorunlar olacakmı

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5