İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AWBS Lisans Hatası

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,
Awbs'yi kurarken şöyle bir hata alıyorum:
License Status: Error 3

Your licensing has not been verified.
Verify that your server can surf to www.awbs.com
Server bilgileri de şu şekilde:
AWBS System Check Utility

Server Environment
Server OS: Linux
Server Software: Apache/1.3.37 (Unix) mod_auth_passthrough/1.8 mod_log_bytes/1.2 mod_bwlimited/1.4 FrontPage/5.0.2.2635.SR1.2 mod_ssl/2.8.28 OpenSSL/0.9.7a PHP-CGI/0.1b
Server API: CGI/FastCGI

PHP Version
PHP Version: Current version reports as 4.4.4

Register Globals
Register Globals: Off
NOTES: REGISTER GLOBALS is OFF. This should be ok (Running with GLOBALS OFF is experimental)

Zend Optimizer
Zend Optimizer: enabled
NOTES: Zend is the preferred encoding method to run. Your system appears to have Zend Optimizer. Requires 2.5+ (Detected: 3.0.1)

IONCube Loader
IONCube Loader: IONCube Loader not found at server level
NOTES: IONCube is needed if you cannot run the Zend version. Your system may still be able to run the loaders at runtime.

CURL Availability
Curl: enabled
Curl+SSL: libcurl/7.15.3 OpenSSL/0.9.7a zlib/1.2.1.2

GD Availability
GD: enabled
GD Info: bundled (2.0.28 compatible)

Disabled PHP Functionality
Disabled Functions: no value
Şimdiden teşekkürler.

lotustasarim.com.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlk olarak dosyaları binary modda attığınıza emin oldun.
ikinci olarak lisans dosyasının ftpnizde olduğundan emin olun.
lisans dosyanız ftpde yüklü ise docs klasörü varmı onu kontrol edin güvenlik sebebi ile docs klasörünün silinmesi öneriliyor ancak ilk kurulumda ftpde docs klasörünü sildi iseniz lisans hatası alırsınız.
Lisansı kayıt ettiğiniz domain doğruluğunu lisansı indirdiğiniz panelden kontrol ediniz.
Dbconfig.php dosyasını ayarlarken domain adının doğru olduğunu kontrol ediniz.

Şimdilik aklıma gelen olasılıklar bunlar.

[email protected] msn adresini eklerseniz yardımcı olmaya çalışırım msndende.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Lisans dosyasını yeniden indirin ve binary olarak upload edin bakalım olacak mı?

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlk olarak dosyaları binary modda attığınıza emin oldun.
ikinci olarak lisans dosyasının ftpnizde olduğundan emin olun.
lisans dosyanız ftpde yüklü ise docs klasörü varmı onu kontrol edin güvenlik sebebi ile docs klasörünün silinmesi öneriliyor ancak ilk kurulumda ftpde docs klasörünü sildi iseniz lisans hatası alırsınız.
Lisansı kayıt ettiğiniz domain doğruluğunu lisansı indirdiğiniz panelden kontrol ediniz.
Dbconfig.php dosyasını ayarlarken domain adının doğru olduğunu kontrol ediniz.

Şimdilik aklıma gelen olasılıklar bunlar.

[email protected] msn adresini eklerseniz yardımcı olmaya çalışırım msndende.
Hepsini kontrol ettim yanlışlık yok, lisans aldığım firma yüklemeyi deniyecekmiş olmazsa sizden yardım istiyecem, şimdiden teşekkür ederim.

Lisans dosyasını yeniden indirin ve binary olarak upload edin bakalım olacak mı?
Denemiştim olmadı.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Diğer tüm gereksinimleri yerine getirdiğinizi söylediğinizden yola çıkarak:

"License Status: Error 3"
Yani awbs nizi kurmuş olduğunuz serverdan awbs scriptiniz awbs serverlarına bağlanıp lisansı doğrulayamıyor. Bunun sebebi genelde awbs nizi kurduğunuz serverda bazı portların kapalı olması yada o serverda kurulu olan port üzerinden uzaktaki bir servera scriptler ile erişmesini bloklayan bir firewall olabilir

Eğer böyle ise o firewall ileride awbs fonksiyonlarınıda etkileyecektir firewall ayarlarının gözden geçirilip bazı izinlerin ayarlanması gerekebilir.

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler arkadaşlar, lisans aldığım firma sorunu düzeltmiş nasıl yaptığını bilemiyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5