İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AWBS ve Firefox sorunu;

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,

Firefox ile awbs ye admin girişi yaptığımda hiç bir hata vermiyor ama doğrudan beni ana sayfaya atıyor. direk adminwelcome.php vb.. admin yollarını yazdığımdada ana sayfaya atıyor. ancak explorerde bir sorun yok giriyorum admin bölümüne sadece firefox yapıyor bunu. Sizce neden olabilir;

Not 1 ) Firefox çok uzun zamandır kurulu ve site üzerinde bir değişiklik yapmadım. dün sabah firefox ile giriyordum bir anda girmemeye başladı.

Not 2 ) AWBS v2.5.0

Fikri olabilecek var ise şimdiden teşekkür ederim..

Saygılarımla,

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
cokie lerinizi temizleyerek girmeyi deneyin ayrıca aynı anda bir browser penceresinde başka bir üye girişi yapıp ayrı bir browser penceresinde de awbs ye admin girişi yapmayın

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
AWBS'yi Firefox ile kullanıyorum, bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadım.
sonsuzhost arkadaşın dediği gibi cookieleri temizleyin öyle deneyin.
Araçlar->Seçenekler->Gizlilik->Çerezleri göster

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tavsiyeler için teşekkürler sorun cookie değil sanırım çünkü az önce ofise bir bilgisayar geldi sıfır dizüstü internet ayarlarını yapıp direk awbs yi denedim ama girmiyor. direk ana sayfaya atıyor. dediğim gibi bende şimdiye kadar bir sorun yaşamadım asla ama dün bir anda oldu. en son yaptığımişlemi söylim size pek sanmıyorum onla mı ilgili ama net yazayım

x müşterisi siteye üye olup ödeme yapmış. sipariş vermesi lazım dı ortalama 20 ye yakın domain transferi ve reseller siparişi. rica etti ben anlamam awbs den filan domain isimleri bu siz halletseniz dedi tamam dedim bende. user manager bölümünden üyeyiseçtim hani orda "Become This User" varya onu tıkladım ve siparişişlemlerini hallettim sonrada işimbitince sağ üst köşeden "Sudo user mode click to end" dedim sayfa kapandı. sonra başka işlerle uğraştım ve awbs ye bakayım dedim girmedi firefox ile.

İlginiz için teşekkürler

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bazı durumlarda AWBS kısır bir döngüye giriyor ve 10-15dak. öyle kalıyor ama bu arada IE ile giriş yapılabiliyor. Bir süre sonra denediğim de AWBS tekrar normal durumuna dönüyor.

Neden olduğu hakkında bir fikrim yok. sanırım bu da AWBS'nin sıkıntılı yönlerinden birisi daha.

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hımmm

anladım.. bendede ie den giriyor diğer tarayıcılardan giriyor sadecefirefox ve bir anda oldu. tamam ben hiç kasmim o zaman biraz beklim birsüre sonra tekrar denim.

İlginiz için teşekkürler

Saygılarımla,

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar awbs register_globals değerini on mu istiyordu off mu? acaba burdamı sorun var onu anlamak istiyorum.

Saygılarımla,

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar awbs register_globals değerini on mu istiyordu off mu? acaba burdamı sorun var onu anlamak istiyorum.

Saygılarımla,

Kod:
safe_mode Off 
allow_url_fopen On 
max_execution_time 120 or higher 
session.auto_start Off 
magic_quotes_gpc On 
memory_limit 32M or higher 
register_long_arrays On 
magic_quotes_runtime Off 
output_handler no value

kaynak

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@zbahadir

mesajınızı yeni gördüm ayarlar da bir sorun yok ama tuhaftır ki az önce şirkete geldim hele bir denim dedim çalıştı yani sorun yok şu anda firefox dada giriyor ama ben birşey yapmadımçalışması içinçok tuhaf

Saygılarımla,

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu arada includes/dbconfig.php dosyanızda $cookie_domain değişkeninin doğru tanımlandığından emin olun örnek:

$cookie_domain=".domaininiz.com"; //your BASE domain name (not a subdomain), preceeded by a dot

bu değişkene sadece ana domaininizi yukarıda görüldüğü şekilde yazacaksınız

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ek bilgi için teşekkürler sonsuzhost o bölüme baktım ilk aklıma orası gelmişti ama sorun yok orada. zaten dediğim gibi explorerden giriyordu firefox dan girmiyordu. 1-2 gün öyle kaldı kendiliğinden düzeldi. çok ilginç.

Yardımlarınız için teşekkürler..

Saygılarımla,

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5