İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AWBS, WHMComplete, MpdernBill, clientExec

ayhan

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar,
Şu ana kadar sadece kendi sitelerimi veya eş dostun sitelerini ücretsiz barındırmakta olduğum bir VPSim vardı. Ödemeleri ve sitelerin otomasyonunun takip edebilmek için başlıktaki paketlerden hangisini nesi dolayısı ile tavsiye edersiniz? Halihazırda Cpanel/WHM altında çalışmakta siteler. Bu modüllerden birisini eklemeye değermi emin değilim :(
Yönlendirme yaparsınız memnun olurum...

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gerek yok bence excel kullan gir excel derslerinin odlugu bir siteye exceli öğren bir çok sey yapabilirsin ancak kredi kartı ile satıs yapıyorum anında aktivite istiyorum gunde 20 müşteri geliyor dersen bunlardan en gelişimi awbs

ayhan

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sağol aXzel,
Ama otomasyon olsu diye bu scriptlere bakınıyorum. Yoksa her ay para yatmışmı yatmamışmı site bandwithi yerinde kullanmaktamı limitlerini aşmış mı vs ile uğraşmayayım diye :) Bu bilgileri otomatik takip etmek ve daha profesyonel bir hizmet verebilmek amacı ile sormuştum yani... Tabii varsa ve çok zaman almıyorsa...

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ayhancım bende ne diyorum sana profosyonel olarak mı yapıyorsun bu işi eger oyle yapıyorsan al ama sanal posun yoksa domain bayiligin yoksa müşterilerin 100 - 150 tane ise bir excel dosyası olustur oraya yaz son odeme gunlerini vs sini diyorum bir excel dosyasına yaz butun domainleri bitiş sürelerini ödeme günlerini sonrada tarihe göre sıralattır gunde 2 dakika bakman yeterli kimin odemesi ne zaman ise :) boşa para verme bu sistemlere

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ayhancım bende ne diyorum sana profosyonel olarak mı yapıyorsun bu işi eger oyle yapıyorsan al ama sanal posun yoksa domain bayiligin yoksa müşterilerin 100 - 150 tane ise bir excel dosyası olustur oraya yaz son odeme gunlerini vs sini diyorum bir excel dosyasına yaz butun domainleri bitiş sürelerini ödeme günlerini sonrada tarihe göre sıralattır gunde 2 dakika bakman yeterli kimin odemesi ne zaman ise :) boşa para verme bu sistemlere

bence awbs bir çok şeyi otomatik yapıyorken buna gerek yok.

exele otomatik fatura çıkarma çıkan faturayı müşteriye e-mail ile bildirme ödeme zamanı geçen hesabı suspend etme gibi özellikler eklense güzel olur :)

ayhan

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aXzel teşekkürler... sonsuzhost sana da ama excellin bunları yapmasını beklemeyecem muhtemelen :) hayal gücü herşeydir ama sonuçta...
Benim anladığım şu: 100-200 domainlik/müşterilik bir portföy için bu işe girişmek yerine çala kalem takip etmek daha ucuz olabilir ama daha profesyonel çözüm için AWBS üstüne bir çözüm için hiç kafa yormiim WHMComplete, MpdernBill, clientExec hepsi AWBS'ye göre daha az kullanışlı... Umarım doğru anlamışımdır arkadaşlar... Son yorumlaırnızı alıp kapatayım bari konuyu :)

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
100 - 200 müşteri için profosyonellik ? eger 100 - 200 müşteriyi bir excel sayfası ile idare edemiyorsanız ozaman kötü ve sonsuzhost internet üzerinden işlem yaptırma (mail gonderme gibi) hiç denemedim ama faturalama hesap bilgisi bunları excel bütün hepsinden daha iyi yapıyo sadece öğrneme gereği duyanlar için .. exceli bukadar kötü tanımlama yani ayıp olur dünyanın en büyüklerinden biri olan yazılım şirketinin yazılımına :)

ayhan awbs hepsi içerisinde en iyisi alacaksan bunu almalısın admin paneli enson ingilizce idi türkçelerştirme de yapılmıyordu tema tasarımını bin türlü sıkıntı yaratıyor zaten

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
1 ya da 100 farketmez birinden para alıp hizmet vermek istiyorsan aylık 13 dolarda gözden çıkarmalısın. Excelle notepadla iş yaparsan 3 aya batar, insanları mağdur edersin. Yarın öbürgün adamın alan adının süresi bitecek hostingi bitecek bir hatırlatma maili neden atmadın deyip peşine düşerler. Destek bileti sistemin yok diye yok mail bana gelmedi, ben gönderdim nasıl gelmez muhabbetleri de çekmezsin. Paypalla otomatik ödeme alıp hesap açtırır, kimin ne kadar borcu var adam görürsün. Piyasada batanların hepsi bu tür yazılımlar kullanmadığı için de battı unutmayın.

WHMCS al leesing ile whmcslicenses.com 13 dolara. En gelişmişini bilmem ama kurulumu kullanımı en koly olanı whmcs'dir. Paketin içinde Türkçe çeviriside mevcut.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
100 kişiyi az kişi olarak nitelendirmeyelim arkadaşlar neden her gün düzenli 100 kişinin tarihlerini kontroletme zorunluluğunuz olsun ki? bırakın awbs yapsın + müşteriniz domaininize ns atayacağında yada ns değiştireceğinde size ulaşmaya çalışmasın direk awbs siteniz üzerinden yönetebilsin domainini.

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
100 - 200 müşteri için profosyonellik ? eger 100 - 200 müşteriyi bir excel sayfası ile idare edemiyorsanız ozaman kötü ve sonsuzhost internet üzerinden işlem yaptırma (mail gonderme gibi) hiç denemedim ama faturalama hesap bilgisi bunları excel bütün hepsinden daha iyi yapıyo sadece öğrneme gereği duyanlar için .. exceli bukadar kötü tanımlama yani ayıp olur dünyanın en büyüklerinden biri olan yazılım şirketinin yazılımına :)

ayhan awbs hepsi içerisinde en iyisi alacaksan bunu almalısın admin paneli enson ingilizce idi türkçelerştirme de yapılmıyordu tema tasarımını bin türlü sıkıntı yaratıyor zaten

İdare etmiyor yada etmek istemiyor. Kişinin keyfine bizim bu denli karışma ve karşı çıkmaya hakkımız olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta arkadaş bizden tavsiye beklemiş.

LEONN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en pahalısı whmcs degilmi? onlinenic ide destekliyor :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5