İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Awbs Yardim. Lütfen

HDDServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar dün den beri sitemize index atiyolar lamerler adi herifler ve napmaya çalişiyolarsa artik bilmiyoruz ama çözüm bulamadik ve sunucu da hiç bi problem yok awbs ilemi dir sizce ? yardimci olursaniz çok sevinirim..

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorun awbs'den kaynaklansaydı AWBS kullanan herkesin sitesi heklenirdi. AWBS kurulum için geçici olarak bazı klasörlere yazma izni verildi mi? Verildikten sonra o yazma izinleri yeniden kaldırıldı mı?
Ve diğer konuya da eklediğim gibi; siz en iyisi uzmanından destek alın. Forumda mutlaka sistem konusunda deneyimli birileri vardır.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yetkilendirmelerle/izinlerle alakalı bir problem var gibi.

diğer topicte yazdıklarımı yaptınız mı?

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnanın konunun uzmanı değilim. Hayatımda AWBS kurmadım. Bilseydim yardım ederdim.
Biraz sabır. Sorun nedir bilen varsa yazacaktır.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
AWBS kurulumunda chmod izinleri ile ilgili bir yer hatırlamıyorum.
Dosyaları ftp programıyla attınızsa sorun olmaması lazım.

Chmod sorununu çözmek için pratik bir çözüm olarak bütün dosyaları download edin.
Sunucudakileri sildikten sonra yedeklediğiniz dosyaları ftp programıyla upload edin sorun çözülmüş olması lazım.

Bunu yapmamızın amacını merak ediyorsunuzdur.
Bütün dosyaları ftp programıyla upload ederseniz dosyaların chown izinleri ftp kullanıcısıyla işaretlenecek. Chmod ayarlarıda öyle.

Yine de index alırsanız sunucu genel ayarlarında bir sorun var demektir.

O zaman sunucudaki burada yazan şartları uygulamanız veya kopntrol etmeniz gerekecek.

http://www.awbs.com/sysreq.php

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İndex ftp içine mi atılıyor direk ? Başka dosyalarınız zarar görüyor mu ? Docs klasörünü sildiniz mi ? Kurulum sonrası gerekli dizinlere şifre koyuyormusunuz ?

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cmod ayalarını ftp programıyla degilde direk cpanel yada pleks panelden yetki versene 644 yada 444 yap.

akineroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şifrenizi değiştirmeyi deneyin cpanel şifresini sorun düzelebilirz.
Beya awbs'yi yeniden kurun.

HDDServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorun düzelmedi hala sunucu format atmayi düşünüyoruz sizce sorun format atinca düzelirmi ? ve daha önce shell yetkisi vermistik bi arkadaşa heralde ondan dolayi olabilir:(

webaski

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Awbs de admine girerken popup sayfa acılıyor .Orada neyden bahsediyor ne gibi ayar yapmam gerekir.

MaxiServer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sunucunuzun temal güvenlik ayarlarının yapıldığından eminmisiniz ?

Ayrıca server ınızda shell,trojan vb zararlı dosya araması yaptınız mı ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5