İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AWBS

evolkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
görünen odur ki AWBS son iki yilda hic birsey gelistirmemis. scriptler cok kötü yazimlis. cok hata var. bana eski basic düzenini hatirlatyor. ne bir kullanma klavizu var ne de ayar veya hatalarin kaynaklarini gösteren kod veya yönlendirmeler. bir televizyon dahi alsaniz paket icinden her türlü kitapcik cikmaktadir. AWBS,de bu da yoktur. avrupadan veya amerikandan alinan programa ücretsiz destek vermiyorlar. program 299 $ , kurulum 50 $, gerisi gelmiyor. scriptler de sistematik olmadigindan dolayi; samanlikta igne ara....
asil konum.
ben bir hata yaptim:(, amerikan AWBS 2.95 sürümü satin aldim. neyse hikayeyi anlatmayayim. kurulumu gerceklestirdim. bazi ayarlari yaptim, fakat cron ayarini yapamadim. daha dogrusu nasil yapilacagi hakkinda hic bir yerde tek bir cümle yazmiyor. neyse cron ayarlamaya gerek yokmus. serverimde var. cpanel ayari gerek. oda serverimde var. geriye sadece kullamk kaldi. ezber bozdugum icin, AWBS icindeki domain registrar,lari kullanmak istemedim. disaridan calistigim domain hosting firmasinin modülünü AWBS,ten satin aldim. instalattion guide göre kayit ve ayar yaptim. denemek icin serverimle baglanti kurdum. ancak domain registrar,da ekledigim domain sunucu gözükmüyor. hatta ve hatta isaretlemedigim sunucu aktif durumda.

teknik her zaman hep su ana sorulari sorar; " ne, nerde, nasil ve ne icin"
"ne" sorusuna cevabimiz hazir: denetim ve kayit sistemi
"ne icin": domain, hosting
"nerde": lokal-->server-->lokal < -->(internet)
"nasil": bu soruya amerikali para almadan cevap vermiyor.
programa üc yil ücretsiz destek vermek zorunda. verdigi cevap cok kisa, "you look at the Install doc: awbswiki.com"
sanki ben o sayfada ne oldugunu bilmiyorum. internette gezinirken AWBS scripti komple bedava buldum. hem de satin aldigidan daha iyisi. en azindan dil dosyalari acik, sifrelenmemis. hep aklimiz basimiza sonradan geliyor.
awbswiki.com sadece "ne" yapilmasi soruna cevap veriyor. "nasilin" cevabi yok:eek:lmadı:. türkiyede AWBS destek ve bilgisinin daha iyi oldugunu bildirdigimde, bana cok kizmis olacaklar ki, maillerime cevap dahi vermiyorlar.
gercegi söglemek gerekirse, türkce forum sayfalarinda bayagi faydalandim. tesekkürler:alkış:. bu arada AWBS hakkinda yazilmis tüm türkce form ve bilgilendirme sayfalarini taradim, en ince ayrintilarina kadar okudum. onlarin tümü bir araya gelse, yeni, türklerin gelistirdigi AWBS olur:ehule:msp_biggrin:.

destek:harika::
"nasil" sorusuna cevap vermek isteyenlerden ricam, önce bana cron ayarlari ve cpanel baglantisi detayli anlatsinlar. sisteme tam calistiralim. destek verenlerin ücretleri kesinlikle ödenecektir.

tessekkürler
ismail

Gurbetseli

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Ben yaklasik 3 veya 4 senden beri awbs kullaniyorum suana dek icinden cikamadigim hicbir problemim olmadi ben cok menmunum kolay esnek istedigini rahatlikla yapabiliyorsun.
yanlis hatirlamiyorsam awbs yenilik getirmisti gecen sene ama suan aklimda degil ne oldugu konusunda.
bak awbs teknik destek konusunda nekadar cok zorlandigimiz ve teknik destekleri yanlizca ücret karisiligi ile verilme bizim icin cok büyük sorun.
bundan sonra ben awbs in herseyini paylasiyorum. ben paylasmasam sen paylasmasan ee kim ne bilecek neyin ne oldugunu nasil bilecek..
ben ilk temami paylastim elimde birkac tema var kendi editledigim onlari düzenleyip onlarida paylasicam...

ama yalan degil bazen awbs benide cileden cikardi

ismail kardes kurulum ve ayar konusunda ben sana elimden geleni yaparim sandece tek tek sorunlari anlat..

bide istdizay.net burda kurulum dahil olmaz üzere paket ekleme felan hepsi olmasi gerek videolu birsekilde anlatimi..

evolkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
degerli kardesim
öncelikle ilgin ve desteginden dolayi tesekkür ederim:ehule. sormak isterim, AWBS,e disaridan herhangi bir registrar veya cpanel modülü ekledin mi?
haklisin bilgi, yerinde paylasilirsa ancak o zaman bilinir. bilgilendirme konusnda bizi biz yapan degerlerle, amerikali veya avrupalininki malesef birbirine uymuyor. ayriyetten AWBS türkiye yetkililerine ve 15.02.2012 tarihinde bahsettiginiz istdizayn,a konu ile ilgili yazmistim, kendilerinden ücret karsiligi destek bekledim. fakat cevap gelmedi. o zaman sizin desteginizle sistemi calistiralim:harika:.
elvannet(dot)com
ismail

Gurbetseli

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
evet dogru katiliyorum sana destek konusunda.
destek konusunda awbs ciler nekadar aciz duruma düsüyor...

neyse Cpanel icin modül eklemene gerek yok awbs cpane`e cok uyumlu oldugu icin cpanel modülü sisteme kurulumla beraber geliyor. Mesela whmsonic diye bir modül vardi whm icindi ve yanlis hatirlamiyorsam awbs icinde yoktu ve modülü indirip yükleyebiliyordun simdi ise whm/cpanel icin gerekli hersey mevcut.
ve elinde olan bir modülüde awbs kurabiliyorsun tabi awbs uyumlu ise degil ise yine awbs tasarimi yapan bir kodcu bulman gerek

sende istersen bana gönder arada bir awbs konusu basta olmak üzere sorunlari ve cevaplarini paylasiriz.
iyi calismalar.

Son düzenleme:

evolkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben buna paramla rezil olmak derim:(. awbs merkeze sikayetimi bildirdim. nafile. sesimi sagir sultan duydu awbs-abd duymadi:eek:lmadı:. verdigim paraya da yazik. internette awbs bedaya. ufak birde licence.dat ekledikmi is tamamdir.
son biray icinde internette awbs üzerine ne varsa hepsini toparladim. su an iyi hazirlanmis awbs arsivim oldu:). gerekirse ileride awbs kullanma klavuzu yazip, awbs-abd,ye satacagim. hep awbs-abd bize satacak degil ya.
gerci türkiye,de awbs bayiileri uzman olduklarini iddia ediyorlar ama, eminim ki öyledirler. kimsede simdiye kadar bir kac dilde düzenlenmis awbs görmedim. mesela com.tr modülü.
internet üzerinden türkiyeden de bazi awbs modülleri aldim. baslangic iyi de sonuc gelmiyor.
neyse konuya geleyim
teklifiniz icin tesekkür ederim:ehule. gerekli bilgileri size gönderecegim.
saygilar
ismail

Gurbetseli

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
simdi söyle anlatayim.
awbs inan bana cok kullanisli ve cok güvenilir bir sistem sizin ile msnde görüstük gerekli konusmlar yapildi elimden geleni yaptim ama sanirim sorununuz yine cözülmedi..

Simdi söyle anlatayim.
öncelikle bir VPS,VDS,Dedicated veya en kücügünden bir Reselleriniz olmak zorunda (normal hostta sadece kurulum yapilir panel ayarlari ve yeni hesap acma kesinlikle yapmaz)
yukarida saydiklarimdan en az bitanesi mevcut ise ve panelinizde awbs destekledigi bir panel ise örnegin:

Cast Control
Centovacast
Cloudmin
CPanel/WHM (version 11+)
DirectAdmin
DotNetPanel 2.x
Enom's Hosting
Ensim (Linux only)
Plesk (Windows and Linux)
Helm Windows
Hosting ControllerNew!
Hostopia
HurricaneHost
Hypervm
InterWorx
ISP Manager
Lxadmin (Kloxo)
Queue for manual setup
Solus VM
TCAdmin
Teamspeak
VDS Manager
Virtualmin Pro Edition
VPS.netUpdated!
WhmPHP
WHMSonic
Zervex ServerCP
Devkit to make custom module

bunlardan sadece biri olmasi gerek
atiyorum cpanel kurulu sunucunuzda kurulumu yapip sonrada awbs admin panelinden sunucu ayalarindan sunucuyu tanimlamak ama unutmayin öncelikle yukaridaki yazili panellerden biri olmasi gerek.

yok eger dersenizki bendeki pane yukardakilerden hicbiri degil ozman calistiginiz firmdan awbs icin panel modülü isteminiz gerek tabi var ise bunu aldiktan sonra yani modülü ftp den gerekli yerlere yükledikden sonra yüklediginiz modülü awbs tanitmaniz gerek sonrada onada sunucu ayarlari yapmaniz gerek
benim anladigim kadari ile siz awbs baska bir modül üzerinden cpanel giris yapmak istediniz
yani sunucunuzda cpanel yüklü ama siz whm den Access Key alamiyorsunuz

isterseniz buraya birdaha yazin..

Sunucunuz nedir VPS,VDS,Dedicated veya reseller
Linux windows ve yönetim paneliniz nedir
DirectAdmin,whm/cPanel,plesk
sunucuda veya resellerde yetki durumunuz nedir.Root yetkiniz bunlari yazarsaniz belki yardimci olunabilir

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5