İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Aydın-Muğla-Mersin de yaşıyanlar ??

saho

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
önce Aydın'lılar için
http://aymes.adu.edu.tr/topic.asp?path=0:357
http://aymes.adu.edu.tr/topic.asp?path=0:338
bu iki linkteki resimler gibi mi myo osmaniye de bizi kandırdılar güzel resimleri koymuşlar siteye bir geldik fısss :D
burada öyle olmasın araştırıyorum şimdi
çok güzel resimleri
ders içerrikleri seçmeli bir ders hariç uyuyor
tarihler uyuyor
kontenjan uyuyor
ikinci öğretim durumu uyuyor
ders gereklilikleri uyuyor
her bişi uyuyo yatay geçiş için ama şimdi görsel seçim yapma aşamasına geldim 1 hafta içinde falan sonuçlancak 3-4 tanesine başvuracam(30 ytl den 90-120 ytl transkript parası kayacak ama neyse)
şimdi seçim yapıyorum bu 3 üni arasında
---
aydın için o görüntüler geçerlimi ? ....
----
Muğla ya gelince net bir resim elde edemedim
şartlar yine uyuyor yatay geçiş için
http://www.mu.edu.tr/t/akademik/meslekyuksekokullari/mugla/
buradaki linkten devam edince
resimlere bakınca çok süper duruyo merkez kampüsün içindemi yerleşik acaba burası da myo için bu kadar güzellik fazla geldi :D
---
mersin ise resim falandan ziyade
Çiftlikköy Kampusu Mersin / İÇEL yazıyor ama
karaduvar diye bir yer var mış birisi myolar orada dedi ama sitelerinde

Çiftlikköy Kampusu Mersin / İÇEL
böyle yazıyor bunun myo su tam olarak nerede ve adam akıllı bişi mi aydının ki gibi :D
oralarda yaşıyan lar varsa bu konularda aydınlatırsalar beni iyi olur

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mersin şehir olarak öğrenci için çok uygun bir şehirdir.Şehrin en uzak iki köşesi arasında ulaşımı öğrenci olarak 0.75 YTL civarı bir rakama sağlayabilirsin.Yiyecek içecek ucuzdur.

Sahil kentidir.Türkiye'nin en uzun sahil şeridine sahiptir.Sahil şeridi her derde devadır.Aşıksan,hastaysan,canın sıkkınsa,neşeliysen,üzgünsen..Kısacası her türlü ruh halinde senin en iyi dostundur..

Şehrin havası çok güzeldir.Yazın bunaltıcı bir sıcak kışın ise ılık bir hava olur.10 derecenin altına pek düşmez hava.

Ev kiraları fazla yüksek değildir.Şehrin en güzel yerlerinde 400 YTL civarı aylık kira ile ev bulabilirsin.

Okula gelince..Çiftlik Köy kampüsü dev gibi bir kampüstür.Ama senin de dediğin gibi şehrin değişik yerlerinde fakülteler ve yüksek okullar mevcut.Karaduvar'da da var bir tane ama hangisi hatırlamıyorum. http://www.mersin.edu.tr/akademik.php adresinde tüm fakülte ve yüksek okullara ait bilgi mevcut.

Karaduvar Mersin merkeze tek dolmuşla gidilebilen ve yaklaşık 15-20 dakika mesafede olan şirin bir mahalledir.Eskiden Karaduvar Köyü idi ama artık mahalle.Hala köy olarak devam ediyor yaşantısına.Tamamen Arap kökenli sıcak,canayakın insanlarla dolu.Denize kıyısı olan bir mahalle.Sahil bölümü balıkçı lokantalarıyla dolu.Karaduvar'da ev bulabilir misin bilmiyorum.Ama merkezde tutabilirsin.Karaduvar'a sabahtan geceye kadar 10-15 dakikada bir dolmuş kalkar.Ve 15-20 dakika içerisinde Karaduvar'a ulaştırır seni.Eğer Çiftlik Köy kampüsünde ise de hiç düşünme atla gel derim.Pişman olmazsın :)

Şimdiden hayırlı olsun..

saho

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam teşekkür ettim oldukça açıklayıcı verdiğiniz bilgiler için inş. yarın öğrenci işleri ile görüşecem mersinin inş. Çiftlikköy de dir myo da güzel olur : )

saho

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
muğla da ev kiraları pahalıymış aydın idare edermiş mersinde siyasal olaylar pkk kürt olayları falan çok oluyomuş bir arkadaşın abartmasımıdır ne bir akrabası üni yi bırakmış. aramalarda kılıç bulunduğu bile oluyomuş adamlarda öle dediler :D

saho

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eskişehirde napacaz şöle deniz kenarı yerler lazım + ikinci öğretimden birinci öğretime geçe biliyormuşuz bu durumda antalya+izmir+adana da listeye tekrar katıldı :D adana yakın direk kendim gidip araştıracam izmir i arkadaşın abisi araştırıyo antalya yada posta ile gönderecem kabul ederseler gideriz :D

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adana merkezde deniz yok unutma.Deniz Karataş'ta..Bildiğim kadarıyla Adana merkeze 1 saat :)

saho

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kampüsün aşağısında göl var diyolar hafta içi orada idare ederiz hafta sonu zaten paso tren var mersine :D hiç gitmedim ama şuan osmaniyedeki arkadaşlar cuma gece derste çıkan vınlıyor mersine osmaniyede kalan eden yok :D

Cafo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nazilli'deyim ben. Aydın'ın en büyük ilçesi. Burda da İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi var.

Güzeldir Aydın. Sıcaktır. Pek kış yaşanmaz. Ben olsam gelirdim :D

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
sen iyisimi mersine git bak canında sıkılmaz bilhost sana arkadaşlık eder :p birde bakmışsın bilhost la host işine falan girersiniz domain host falan :)

saho

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yatay geçiş kavşağına geldik milyarlarca tabela var hangisine uyacaz bilmiyom kafadam bir sürü şey var diğer şehirler hakkında bilgi edindim bunlar kaldıydı bunlar hakkında da az buçuk birşeyler öğrendim hayırlısı olsun diyorum....
mesala şu yön aklım karıştırdı osmaniyede hocalar kasmıyodur
ama adana-dokuz eylüle falan gidersen oradakiler kasabilir genelde hocaların nottan ziyade davranışların gözüne batmaman önemli 7 sn yede final sınavını okuyan hoca var mış kağıt başı 7 sn max bu tarz hocalar bizde pek yok var ama henüz takmadı bana :D oralarda öyleymiş adam 1000 öğrenci kalsa
5 kez sınava girse 2-3 senede 50 milyar yapar bir ev alırmıyım diye hesaplar yapıyormuş gazi de okuyan bir arkadaşım aynen söyledi bunu :D büyük yerlerde hep böyle mi dir hocalar acaba :D

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aydına gel, dünyanın %60 kadarlık incirini tek başına üretebilen bir şehir. İncir zekayı geliştirir hem öğrenciler içinde uygun bir şehir. İnsanları sıcak. Muğlalıyım ama Aydını tavsiye ederim. Ulaşım,ev kirası ve havası iyi bir şehirdir. Bu şehirde kimse açlıktan ölmemiştir şimdiye kadar. Dünyanın kıtlık çekecek en son bölgesi bence.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aöf öğrencisiyim ama adanada tatil amaçlı 1 aylığına kiradayım. 12 gün felan oldu geleli. adana düşünürsen baraj yolu, güzel yalı vb. yerleri düşün.. eğer adanayı düşünürsen yardımcı olurum. 12 günde adanayı keşfettim :) tanıdık emlakçıda var hallederiz :D

saho

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ahaha osmaniyedeyim zaten adana ya elden başvuracam salı yani yarın akşam notları okuyacakmış çok saygı değer(aslında öyle değillerde neyse) öğretim görevlileri erken internete verirseler transkript i alacam adana son başvuru 31 i miş okursalar geçecez adanaya memlekete giderken adanada falan gidiyok güzel gibi duruyo emlakçıda varmış tanıdık hallederiz :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5