Ayı Piyasası Ne Zaman Bitecek?

intibah

eksiksiz.com
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
3 Ocak 2004
Mesajlar
353
Reaction score
4
Konum
istanbul
Kripto para piyasası yeni haftaya olumlu bir başlangıç yapsa da yukarı yönlü ivmesini sürdüremedi. Bitcoin fiyatında yükselişin yeniden duraklaması ile birlikte “Ayı Piyasası Ne Zaman Bitecek?” sorusu yeniden sorulmaya başlandı. Kripto para merkezli bankacılık kuruluşlarından Silvergate Bank CEO’su Alan Lane ise verdiği bir röportajda, sürecin birkaç çeyrek daha devam edebileceğini belirtti.

Lane Coindesk’e verdiği röportajda, ayı piyasası için sonun gelmediğini ve yatırımcıların bir süre daha acı çekmeye devam edebileceğini vurguladı. Ancak ünlü yatırımcıya göre bir yerden sonra bunların hepsi sona erecek ve piyasalar sonraki katalizörü beklemeye başlayacak:

“Kripto para sektörü birkaç çeyrek daha borsalar ve kripto fonlarında kırılmalar görebilir. Ancak bir noktada, bunların hepsi aşılacak ve bir sonraki katalizörün ne olacağını bekleyeceğiz.”
Alan Lane
Ayı Piyasası Diğerlerine Benzemiyor
Lane verdiği demeçte, yakın dönemde yaşanan ayı piyasası ile geçmiş dönemlerin karşılaştırılmasının doğru olmadığını da belirtti. Silvergate Bank CEO’suna göre artan faizler, enflasyonist ortam ve değişen küresel ekonomik durum düşünüldüğünde şu an yaşanılanlar geçmiştekilerden oldukça ayrılıyor.

Silvergate modern bankacılık kuruluşlarından biri olarak yakın dönemde oldukça öne çıktı. Banka özellikle MicroStrategy’e sunduğu kredi ile kripto para ekosisteminde oldukça konuşuldu.

Hatırlanacağı üzere kripto odaklı banka, 4.167 teminatlandırılmış Bitcoin ile MicroStrategy’e 205 milyon dolarlık kredi vermişti. En büyük kurumsal Bitcoin yatırımcısı olarak bilinen MicroStrategy ise bu kredi ile yeniden BTC aldığını duyurmuştu. Daha sonrasında ayı piyasası içerisinde Bitcoin fiyatının 21.000 dolar seviyesinin altına gerilediği senaryoda, MicroStrategy’nin kredisini ödemek için BTC satmak zorunda kalacağı iddia edilmişti.

Bunun yanı sıra Silvergate, birçok kripto odaklı şirket iflasın eşiğine gelmiş olsa da yakın dönemi oldukça pozitif geçirdi. Silvergate Exchange Network (SEN), ikinci çeyrekte ABD doları transferlerinde geçen yıla göre %34 artış kaydederken, net geliri yıldan yıla %85 arttı.

Şirketin CEO’su, ayı piyasası içerisinde hayatta kalmayı FOMO’lara kapılmayarak başardıklarını söyledi:

“Kendi yolumuzda kalmaya çalışıyoruz ve en son modayı takip etmiyoruz. Gerçekten sadece iyi yaptığımız şeye odaklanıyoruz ve esasen sadece müşterilerimiz için sorunları çözüyoruz.”
kaynak: Ayı Piyasası Ne Zaman Bitecek?
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst