İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ayip Oluyor Ama Artik Beaaa Yeter Yaaa

S

SempatiX

Misafir
Nedir ya bu arkadaslar durmadan mesajlarimiz siliniyor ? Biz mesaj atiyoruz cevap bekliyoruz bir geliyoruz yok olmus mesajlar ? Kim ve ne icin siliyor bu mesajlari ? Silinecek bir mesaj varsa silmeden önce atin bize bir özel mesaj diyinki su konudaki su mesajiniz alakasiz ve saçma oldugundan yada konuyu kizistirdigindan yada kurallara uymadigindan silinmektedir... Yapin bunu bea ama yapamazsiniz cünkü silinen mesajlar öyle mesajlar degil... Buna bir dur demenin zamani geldi geçti bile bir is yapiliyorsa tam yapilsin... Bunu sevdim dursun bunu sevmedim sileyim olayi olmaz bea... Iyinet admini bu duruma bir el koyun artik lütfen. Herkes kafasina göre is yapmasin..!

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu webmaster genel bölümü ile ilgili olmadığı için taşınmıştır.

Silinen mesajınız neredeyse belirtin bir moderatöre o da niye silindiğini öğrenip size anlatsın.

Havaya yazı yazıp sürekli forumu provoke ediyorsunuz.
Mesela bu mesajınızın da amacı bozuk. Şimdi silsek yine konu açacaksınz. Bu nedenle silmiyorum. Ama lütfen bu şekilde genel konular açıp kötülemekten vazgeçin. Bir moderatöre ulaşıp derdinizi anlatmadan bu şekilde konu açmanızı anlamak mümkün değil. Mesajlarım sürekli siliniyor diyorsunuz ama sürekli silinmesi gereken konular açmaya deva mediyorsunuz.
Bence son verilmesi gereken şey bu. ..

Saygılar...

~Aykut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence mod siliyor ise neden belirtmeli. biz gidip neden sildin sormamız biraz saçma olmuyormu ?
varsa yanlış yapılan birşey belirtirsiniz bizde bir daha yapmayız. ama siz nedensiz yere silip bırakıyorsunuz. bende düşünüyorum ki açtıgım konumu yanlıştı orada kullandıgım kelimemi, yoksa verilen cevapmı ?

çelişkide kalınıyor.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
~Aykut' Alıntı:
bence mod siliyor ise neden belirtmeli. biz gidip neden sildin sormamız biraz saçma olmuyormu ?
varsa yanlış yapılan birşey belirtirsiniz bizde bir daha yapmayız. ama siz nedensiz yere silip bırakıyorsunuz. bende düşünüyorum ki açtıgım konumu yanlıştı orada kullandıgım kelimemi, yoksa verilen cevapmı ?

çelişkide kalınıyor.

Forumu kullanmasini ogrenirseniz celiski ortadan kalkacaktir.

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
~Aykut' Alıntı:
çelişkide kalınıyor.
~Aykut: sana %100 katılıyorum.
Sempatix: hangi modun sildiğini bilmeden kime soracaksın?
Modlar: mesaj silen mod "ben sildim, gerekçesi de şu" derse, kararlı ve güzel bir davranış sergiler.
iyinetadmin: iyinet'in bir farkı olacaksa, biliyorsun, işte bu küçük ayrıntılar fazla bir önem kazanır.
saygılar...

P

Parae

Misafir
Bencede başlık silen mod , başlıgını sildiği kişiye ö.m atmalı ...

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şu ana kadar hiç bir mesajım silinmedi.

ama benim görüşüm bi mesaj silinecekse bence kesinlikle bir yerlerde bi açıklama olması gerekir diye düşünüyorum...

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
muratozcirpici' Alıntı:
şu ana kadar hiç bir mesajım silinmedi.

ama benim görüşüm bi mesaj silinecekse bence kesinlikle bir yerlerde bi açıklama olması gerekir diye düşünüyorum...

Bir kişiye kaç defa uyarı yapılır? sizin bir mesajınızı silmek durumunda kalırsam bir gün mutlaka size bilgi veririm. Ama eğer bunu alışkanlık haline getirirseniz sürekli uyarmak zorunda mıyım? Bu kapsamda değerlendirin lütfen.

(Tabii belirteceğim olumsuzluklar sizinle değil diğer bazı kullanıcılarla ilgili..)

Ve silinen mesajları bir görseniz aklınız şaşar. ben günde 15-20 mesaj sildiğim oluyor ve bir kısmının nedenini belirityorum, ama bir çoğunda kullanıcının art niyetli olduğu belli oluyor adam spam yapıp aynı mesajı mesela 4-5 yere atıyor. Bir bakıyorum forum sayfası reklamı, şimdi bu adama forum kullanmayı mı öğretelim. Böyle bir kullanıcıya uyarı yapamam. Ya da bir kullanıcının alışkanlık haline getirdiği bir mesaj şekli var defalarca uyarıyorsunuz insanlara saygısızlık yapmayın hakaret edip rahatsız etmeyin diye. Sonra bir mesaj daha geliyor aynı şekilde. Siz bana bu durumdada yine uyarı mı yap diyorsunuz.

Bence de bizim görevimizi yapma konusunda gösterdiğimiz özenin ve iyiniyetin çok küçük bir kısmını bir kısım kullanıcılar göstermiş olsa gerçekten çok rahat bir ortam olacak iyinet. Ama yine de emin olun elimizden geleni yapıyoruz...

Amacımız, forumu tam olarak amacına uygun olarak kullanan üyelerin en iyi şekilde faydalanmasını sağlamaktır...

Saygılar...

T

truart

Misafir
Eğer kendi sitenizde de istismara açık alanlar olursa, göreceksiniz ki moderasyon çok çok zor bir iş. bazen kurunun yanında yaş da yanabilir... evet ben bunu tecrübe ettim.
çok isyan edenler de bozmasın moralini... bu işler tartışarak aşılır. isyan bayrağını çekene kadar sabırla düzgünce anlatmaya çalışın... çalışın...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Sizler, foruma giren her kullaniciyi, kendiniz gibi seviyeli ve forumu kendisine ve baskalarina faydali olsun diye kullaniyor sanabilirsiniz.
Ancak durum boyle degil. %10 a yakin bir grup forumu amacina uygun kullanmak istemiyor ve bu %10 luk grubun %10 u (yani tum kullanicilarin %1 i) ellerinden geldigince foruma zarar vermeye calisiyorlar.
Modlar, inanin cok ama cok iyi bir is cikartarak forumun seviyesini belli bir seviyede tutuyorlar. Bu esnada birtakim hatalar olabilir, unutmayin onlar da sizin benim gibi insan. Elimizden geldigince hatalarimizi duzeltmeye calisiriz, bazen bu hemen olur bazen gecikmeli. Cunku unutmayin bizler insaniz, arasira online olsakta islerimiz nedeni ile her an online olamayabiliriz. Siz onlinesiniz diye onlarin da online olabilecegini dusunmeyin.
Neyse, konuyu uzatmadan sunu soylemek istiyorum, hatalarimizi bize bildirin ve bizde duzeltmeye calisalim.
Ricam, lutfen bunu" Ayip Oluyor Ama Artik Beaaa Yeter Yaaa" seklinde yapmayin.

wasGer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetadmin' Alıntı:
Sizler, foruma giren her kullaniciyi, kendiniz gibi seviyeli ve forumu kendisine ve baskalarina faydali olsun diye kullaniyor sanabilirsiniz.
Ancak durum boyle degil. %10 a yakin bir grup forumu amacina uygun kullanmak istemiyor ve bu %10 luk grubun %10 u (yani tum kullanicilarin %1 i) ellerinden geldigince foruma zarar vermeye calisiyorlar.
Modlar, inanin cok ama cok iyi bir is cikartarak forumun seviyesini belli bir seviyede tutuyorlar. Bu esnada birtakim hatalar olabilir, unutmayin onlar da sizin benim gibi insan. Elimizden geldigince hatalarimizi duzeltmeye calisiriz, bazen bu hemen olur bazen gecikmeli. Cunku unutmayin bizler insaniz, arasira online olsakta islerimiz nedeni ile her an online olamayabiliriz. Siz onlinesiniz diye onlarin da online olabilecegini dusunmeyin.
Neyse, konuyu uzatmadan sunu soylemek istiyorum, hatalarimizi bize bildirin ve bizde duzeltmeye calisalim.
Ricam, lutfen bunu" Ayip Oluyor Ama Artik Beaaa Yeter Yaaa" seklinde yapmayin.
maalesf bu 1% yaptıkları daha göze batıyor o nedenle diğer iyi şeyler fark edilmiyor ve bu tür rahatsiz eden kişiler gıcıklıktan beterdir bunu çok iyi biliyorum :p çünkü benimde forumum var ondan dolayı iyi anlıyorum

S

SempatiX

Misafir
Benim amacim burada kargasa cikarmak olsaydi bunu böyle yapmazdimda baska türlü yapardim. Evet yeter diyorum çünkü yeterrrrr. Sayin iyinet admini ve diger arkadaslar bir mesajimin silinmesindne bahsedicem size vede siz buna göre bir aciklama getirin lütfen... Arkadasin birisi forumda yazmis Link degisimi yapmayi düsünüyorum 2000+ ve PR 3 sitelerle. Benim cevabim ise buna 1500+ olmaz mi ? Ve geliyorum ki bu mesaj silinmis... Hadi söyleyin bakalim bu mesajda kötü ne olabilir ? Huzur bozucu ne olabilir ? Forum kurallarina aykiri ne olabilir ? 2000 + yazmisti arkadas fazla da cevap gelmemisti ve ben buna 1500 olmaz mi ? dedim.. Buradaki kötü olan seyi söyler misiniz bana ? Gelin bu durumdan sorna Ayi1 Oluyor yeter Beaa yazmayin... Ben inaniyorum ki tam aciklamasi yapilacak bir sekilde yaptim.. Mesajimide iyi okursaniz foruma karsi yaptigim bir kötüleme yok... Sadece iyinet admini artik buna bir dur de dedim ve bazi moderatorlerden sikayetci oldugumu söylemek istedim... Özelliklede refer ile pr degisimi konusundaki kücük bir tartismadan sonra aramiz bozuldu ve her sekilde karsimda yer aliyor... Onun gibi on tanesi karsimda yer alsin hiç sorun degil ama delikanli gibi alsinlar... Bir hatam varsa onu göstererek alsinlar... Forumdaki bir cok arkadasimda bilirlerki mesajlarim havaya atilacak bos beles huzur bozucu mesajlar degildir... Saygilar...

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SempatiX' Alıntı:
Benim amacim burada kargasa cikarmak olsaydi bunu böyle yapmazdimda baska türlü yapardim. Evet yeter diyorum çünkü yeterrrrr. Sayin iyinet admini ve diger arkadaslar bir mesajimin silinmesindne bahsedicem size vede siz buna göre bir aciklama getirin lütfen... Arkadasin birisi forumda yazmis Link degisimi yapmayi düsünüyorum 2000+ ve PR 3 sitelerle. Benim cevabim ise buna 1500+ olmaz mi ? Ve geliyorum ki bu mesaj silinmis... Hadi söyleyin bakalim bu mesajda kötü ne olabilir ? Huzur bozucu ne olabilir ? Forum kurallarina aykiri ne olabilir ? 2000 + yazmisti arkadas fazla da cevap gelmemisti ve ben buna 1500 olmaz mi ? dedim.. Buradaki kötü olan seyi söyler misiniz bana ? Gelin bu durumdan sorna Ayi1 Oluyor yeter Beaa yazmayin... Ben inaniyorum ki tam aciklamasi yapilacak bir sekilde yaptim.. Mesajimide iyi okursaniz foruma karsi yaptigim bir kötüleme yok... Sadece iyinet admini artik buna bir dur de dedim ve bazi moderatorlerden sikayetci oldugumu söylemek istedim... Özelliklede refer ile pr degisimi konusundaki kücük bir tartismadan sonra aramiz bozuldu ve her sekilde karsimda yer aliyor... Onun gibi on tanesi karsimda yer alsin hiç sorun degil ama delikanli gibi alsinlar... Bir hatam varsa onu göstererek alsinlar... Forumdaki bir cok arkadasimda bilirlerki mesajlarim havaya atilacak bos beles huzur bozucu mesajlar degildir... Saygilar...
Senden ve bir çok arkadaştan bize çok sayıda şikayet mesajı geliyor ve hepsini
çözüme ulaştırıp cevaplıyoruz.Ama bu son olayla ilgili hiç bir ö.m. yazmadan buraya böyle bir başlık açmanı doğru bulmuyorum.Konuyu yönetim çözmüyor veya cevaplamıyorsa, tabii ki buraya şikayetini uygun bir dil ile yazabilirsin.Forum ancak bu şekilde amacına uygun olarak kullanılır.
Memnuniyetinizi çevrenize, şikayetinizi bize bildiriniz ;)

A

aSKa

Misafir
referxchange dostum sen kimden yanasın söylermisin tabiki silinen mesaj icin kişiye acıklkama yapılması lazımdır zorunludur demiyorum cünkü forum adamındır ama madem forumda ikilik cıkmıycak o zaman arkadaşlara sizin şu mesajınız şu gerkçe ile silindi denilmelidir haksızmıyım

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aSKa' Alıntı:
referxchange dostum sen kimden yanasın söylermisin tabiki silinen mesaj icin kişiye acıklkama yapılması lazımdır zorunludur demiyorum cünkü forum adamındır ama madem forumda ikilik cıkmıycak o zaman arkadaşlara sizin şu mesajınız şu gerkçe ile silindi denilmelidir haksızmıyım
Günde ortalama 100'e yakın gereksiz spam ve flood mesajlar yazılıyor ve bunlar modlar tarafından siliniyor.
Herkese mesajının neden silindiği konusunda cevap yazamayız!
zaten böyle bir zorunluluğumuz da yok ama kullanıcı mesajının neden silindiğini özelden sorarsa tabii ki cevap alabilir.
Önemli olan burada karşılıklı iletişim yolunun açık tutulmasıdır.
Ayrıca, "neden mesajım silindi" diye bir soru yerine örnek:
"http://forum.iyinet.com/showthread.php?p=64157#post64157 adresinde ki mesajım niye silindi" yazarakta konun daha çabuk sonuca ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Şikayetçi olduğunuz moderatör varsa da şikayet konusuyla ilgili mesajların adreslerini forum adminine iletirseniz, konuyla yakından ilgilenecektir.
Sevgiler...

wasGer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi mesajları silinen kişilerin bakış açısından bakarsakta kolay iş değil.
1. Çoğuları mesajları silindiğinden habersiz (bu benim başıma geldi 1 hafta sonra farkında vardım çünkü cevap almadım diye şaşırdım :p), sonra başlığı tekrar yazdım ve burda 2.ci olay başlıyor: zaman harcayıp özenle mesaj yazıyorsunuz sonra siliniyor, bu bazen saygısızlık olarak karşılanabilir çünkü hiçkimse her mesajını kopyalayıp her ihtimale karşı kayıt etmiyor bilgisayarında doğal olarak mesajı silinince mesajın içeriğini uzun uzun tekrar yazmak istemeyip direk açıklama beklemeside doğal diye düşünüyorum. ;)

S

SempatiX

Misafir
bedavaonline kardesin yukaridaki yazimdada sadece silinen mesajlarimdan birisine örnek verdim... O mesajda silinecek ne var ? Görebilen bir arkadas banada anlatirsa sevinirim ...! Ben girip bakiyorum acaba cevap geldimi o oldumu bu oldu mu bir bakiyorum mesajlar silinmis...! Eee ne yapabilirim ben budurumda ? Hangi mod a sorayim veya hangi mod silmis nerden bileyim ? Iste kimse bu bu sebeple bu yüzden silinmistir diye birsey yazmamis ki... Ayrica cogunuzda beni tanirsiniz sahsen sohbetimiz olmasada forumdaki mesjalardan az cok görmüssünüzdür..! Silinecek ne mesajim var ki bu yakin tarih icerisinde ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5