İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

aynı domain için adsense sorular?

R

ramrom

Misafir
bir sorum var;

şimdi şu konuda bilgisi olan arkadaşlar cevap verirlerse herkes faydalanır.

yeni bir domain alıyorsunuz, ve aldığınız domainin geçmişi konusunda bilginiz yok.

belki bu domain yeni düşmüş bir domain, yada adsense de birinin hesabının kapatıldığı yada hesabın hala aktif olduğu bir domain olabilir.

1) bunu daha önceden öğrenme şansımız varmı.

2) bu yeni domain için adsense hesabı açtırmak istenirse ne gibi talihsiz ihtimaller olabilir yada olmaz mı.

3) Arama motorları yada dizinleri daha önceden bir site için belli bir zaman bann lama falan yapıyorlar gibi bişeyler okudum (mesela google için 6 ay diyolar, bundan bende emin değilim)
böyle bişey varmı? eğer varsa da eski site ile ve sahibi ile alakam olmadığı halde ben ne yapmalıyım.

4) bir domain için 2 adet adsense hesabı açılabilir mi?
(bu soru da şurdan geliyor, sitesini kapatan birinin daha önceden bu siteden adsense hesabı var ve sahibi siteyi artık kullanmıyor domain düşüyor ama hesabını başka sitede kullanıyorsa, ve ben bu site için adsense hesabı açmak için başvuruda bulunursam aynı domain için 2inci hesap başvurusu olacak;)

teşekkürler.

W

web

Misafir
1-) eni dusmus 1 domainse muhtemelen en az 60 gun once dusmus domaindir. atilan adamda tam domain dusme periyoduna gore atilmadiysa minimum 100 gun once atilmis bir domaindir, sen de domaini tam dustugu gun degilde 1 ay sonra aliyorsan 130 gunluk bir olay var :) kolay kolay bir sey olmaz
2-) eger tehlikeliyse zaten kabul edilmessin

3-) banlanan domainler reg tarihinden itibaren 9 ay sonra indexlenir.reg tarihini nasil anlicak derseniz reglediginiz tarihde link verirsiniz google bot gelir siteyi crawl eder ama gostermez arama sonuclarinda ve 9 ay sonra gozukmeye baslar

4-) yukardaki cevaplardan bunu cikartabilirsin, ama acik olan basvurusu kabul edilmis bir siteden 2 kisi hesap acamaz...

rica ederim

P

PatlakLastik

Misafir
burda benimde bi soru sormam gerekti arkadaşlar,

eski site ile hiç alakam yoksa,
benim hesabım var google adsenseden ve bir sitede çalışıyor, diyelinki ikinci sitede kullanacam, bu 2 inci site adsense den daha önce ban landı ise, ben hesabımı bu sitede kullanıdığımda bann lanır mıyım acaba?

I

iyiyiz

Misafir
Zaten site banliysa google adsense reklamlari cikmayacaktir.

ezel20

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1-) eni dusmus 1 domainse muhtemelen en az 60 gun once dusmus domaindir. atilan adamda tam domain dusme periyoduna gore atilmadiysa minimum 100 gun once atilmis bir domaindir, sen de domaini tam dustugu gun degilde 1 ay sonra aliyorsan 130 gunluk bir olay var :) kolay kolay bir sey olmaz
2-) eger tehlikeliyse zaten kabul edilmessin

3-) banlanan domainler reg tarihinden itibaren 9 ay sonra indexlenir.reg tarihini nasil anlicak derseniz reglediginiz tarihde link verirsiniz google bot gelir siteyi crawl eder ama gostermez arama sonuclarinda ve 9 ay sonra gozukmeye baslar

4-) yukardaki cevaplardan bunu cikartabilirsin, ama acik olan basvurusu kabul edilmis bir siteden 2 kisi hesap acamaz...

rica ederim

Ustam Öncelikle Cevap Icin Cok Tesekkür Ederim.

o block olan sitenin benimle hci alakasi yok bende anlamadim neden banlamisa. benim düsüncem su: adsense bu siteyi banladi cünki yönlenme oldugu icin o siteden erisim engelenmis sitelere giris yapiliyo iframe seklinden, hile yapiyorum sandi sanirim o yüzden o linki blockladi. böyle düsünüyorum ben ola bilirmi ?

tek hesabim var buarada adsensede. crawl dün olmus block dün edilmis yani.

Tekrar Tesekkürler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5