İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Aynı hesaba 2 domain yönlendirme

BerkeSandal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar benim x bir firmada kendi yaptığım siteleri barındırmak üzere bi resellerım var. ben yapmış olduğum bi siteye xxx.com ve xxx.net domainlerini aldım. bir hesap açtım (cPanel) hesabı xxx.com için açtım xxx.com yönlendi açıldı. OK

peki ben bu hesaba xx.net domainine yönlendirebili miyim? yani bir hesaba hem xxx.com hemde xxx.net ile ulaşabilir miyim?

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
selam ;

reseller hesaptan iframe veya standart yönlendirme yaparak bu işlemi gerçekleştirebilirsin..
tam olarak cpanelde yerleri bilmiyorum ama pleskte böyle bir şey mevcut alan adını aynen ekliyorsun hosting oluşturmuyorsun iframe veya standart yönlendirme yapıyorsun..

kolay gelsin.

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
helm panelde domain alias gibi bişey olması lazım, cpanelde de alias domain gibi bişeyler varsa onlasrı incele derim. aynı site 2 domainde de frame yada yönlendirmesiz açılır.

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cpanel içinde parked domain kullanarak istediğin domainleri ekleyebilirsin.

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cevap

Tabi ekleyip yönlendirebilirsiniz.
Cpanele giriş yaptıktan sonra "Addon Domains" den xxx.net ekleyin.Ekledikten sonra "Setup Redirection" var onu tıklayıp yönlendirmek istediğin yere yönlendirebilirsiniz.İyi Çalışmalar.

V

varyemez

Misafir
Öncelikle xxx.net olanı domain firmasındaki hesabından ilgili hesaba yönlendirmek gerekiyor demi?dnsleri

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5