İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ayni sayfada ikinci alanda reklam gozukmuyor

Malcolm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Sayfamda yan tarafta 120*600 reklam alaninda 4 reklam gozukmekte.
Adsense preview toolda 8-10 civari reklam oluyor sayfam icin.
Sayfanin ust kismina bir de 468*60 reklam koyayim dedim.

Bu sefer 468*60 alanda reklam cikmakla beraber 120*600 de hic reklam cikmadi. Ben de kaldirdim 468*60i.

Durumu kavrayabilmesi icin sure mi gecmesi gerekiyordu?
Iki reklam alanini nasil kullanacagim?

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı sorun bende de var süreyle alakalı değil anladığım kadarıyla bu işin başka bir çakallığı var ama daha çözemedim

Cahil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
darkman' Alıntı:
aynı sorun bende de var süreyle alakalı değil anladığım kadarıyla bu işin başka bir çakallığı var ama daha çözemedim
Süreyle de alakalı değil, çakalığıda yok. Eski sitlerime 2. reklam kodunu koyduğumda reklam çıkmıyor. Ancak yeni sitelerime 3 reklam kodu koysam bile 3 de görüntüleniyor. Ama eski sitelerde neden çıkmadığını hala çözebilmiş değilim.

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kesinlikle konu ile alakalı reklam olmamasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum.
Eğer siteniz Türkçe ve geniş kapsamda ise zaten 120*600 de max 4 reklam gözükmesi bile anormal oluyor.
Ama 728*90 reklamları deneyin, farklı gelebilir kesinlikle gösterim oluyor..
Türkçe içerik ve reklam veren ile alakalı çok reklam çıkması..
O yüzden bu hep olacak, yani reklam veren artmadıkca reklamlar çıkmayacak..
Hatta genel hizmet reklamları dahil gözükmüyor bu gibi durumlarda, yani bazı sayfalarda bazı reklam boyutları olmuyor..Samimi söylüyorum olmuyor.. Teknik bir açıklaması yok tabiki, ama olmuyor işte..

Ama ingilizce bir sayfa açın içine sadece scripts web resource domain affiliate overture söz öbekleri ilgili tek bir sayfa yapın o tek bir sayfaya
728*90 160*600 468*60 gibi 3 farklı reklam çeşidi bile hepsinde full reklam olarak gözükecektir..

Saygılar, kolay gelsin..

nedo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer sayfanızdakı keywordlere göre google ın o an gösterebileceği 7 reklam var ise.. (örnek)

2 tane 4 lü adsense kutusu koydugunuz da birinde 4 diğerinde 3 reklam görürsünüz. Eğer 3 reklamı var ise tek kutu gözükür 3 reklamla...

Konu tamamen o an sayfanızda çıkabilecek reklam sayısı ile alâkalı.

Malcolm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeterli reklam olmamasi gibi bir durum yok.

Tekrarlayayim:

Preview toolda 8-10 reklam gozukuyor.
120*600 alanda 4u gosteriliyor, bir aydir hic 3 tane gozuktugu bile olmadi. hep dolu.

sayfanin ustune 468*60 koyuyorum. 2 reklam cikiyor,
alttaki 120*600 hic cikmiyor.

468*60 i kaldiriyorum, 120*600 de 4 reklam cikmaya devam ediyor.

G

guajira

Misafir
bence sorun yeterli reklam olup olmamasıyla alakalı. www.mesotheliomaasbestoslawyer.net buraya bakarsanız anasayfada 10 reklam görebilirsiniz. ama başka bir sitede bu kadar reklamı bir arada görme imkanınız olmayabilir.

Malcolm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet seciyorum preview toolda Turkceyi.
Zaten 120*600 de surekli 4 reklam var. 468*60 koydugumda sayfada sadece 2 reklam gosteriliyor. En azindan geriye kalan 2 reklam ne oluyor? Cunku 120*600 luk alan tamamen bos.

Ben belirli bir veriyle sorumu soruyorum. Lutfen bu veriyi yoksayarak soruya cevap vermeyin.
Bu verilen gercek isiginda bir fikri olan var mi?

B

Beles_Org

Misafir
Malcolm' Alıntı:
Ben belirli bir veriyle sorumu soruyorum. Lutfen bu veriyi yoksayarak soruya cevap vermeyin.
Bu verilen gercek isiginda bir fikri olan var mi?
Yaw arkadaşım, milletin sayfasında bir tane reklam bile çıkmıyor, sen ikinci reklamdan bahsediyorsun :) Sayfanda belirli bir içerik varsa ve bu konuda google'da yeterli reklam varsa, 3 reklamda çıkar 4'te.kendimiz test ettik.ama bunu yabancı içerikli bir sitede yaptık.konu hakkında reklam bol ise, sende de bol reklam çıkar.
Google'ı anlayabilen olmuşmu ki, verilerini anlayabilsinler :D

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynen beles in dedigi gibi bu sayfandaki iceriklen ilgili reklamlarin sayisi ile alakali bir durum.

akrepliste 3 tane cikiyor cunku php script sitesi o nedenle, reklam bol yani

ama onemli olan cok reklam gostermek degil bence

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yaratmış olduğunuz kanalları kontrol edin, iki reklam ayrı ise iki kanal kullanın mıhakkak
kodları tekrar alın google dan, 10 kanala kadar tek sayfada gösterim yapıyor.

Serbülent Daşkın

Malcolm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayri kanal yaratmistim iki reklam icin de...
Bu sorunu cozmuyor yani.. Ama tesekkurler fikir icin, kanallarla bir ilgisi olabilir belki.

Malcolm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada ikinci gozukmeyen alan hic cikmiyordu. Genel hizmet reklami da gozukmuyordu. Hic gelmiyordu yani. Eskiden 120*600 reklam alaninda reklam olmadiginda genel hizmet reklami cikiyordu.
Bu detay bir fikir verebilir mi?

nedo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2. alanda reklamları hiç mi görmediniz ?

Malcolm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hic gormedim. Genel hizmet reklami falan da gelmedi. 120 * 600 luk alan ortadan kaybolmustu..

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
xmlsr' Alıntı:
Kesinlikle konu ile alakalı reklam olmamasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum.
Eğer siteniz Türkçe ve geniş kapsamda ise zaten 120*600 de max 4 reklam gözükmesi bile anormal oluyor.
Ama 728*90 reklamları deneyin, farklı gelebilir kesinlikle gösterim oluyor..
Türkçe içerik ve reklam veren ile alakalı çok reklam çıkması..
O yüzden bu hep olacak, yani reklam veren artmadıkca reklamlar çıkmayacak..
Hatta genel hizmet reklamları dahil gözükmüyor bu gibi durumlarda, yani bazı sayfalarda bazı reklam boyutları olmuyor..Samimi söylüyorum olmuyor.. Teknik bir açıklaması yok tabiki, ama olmuyor işte..

Ama ingilizce bir sayfa açın içine sadece scripts web resource domain affiliate overture söz öbekleri ilgili tek bir sayfa yapın o tek bir sayfaya
728*90 160*600 468*60 gibi 3 farklı reklam çeşidi bile hepsinde full reklam olarak gözükecektir..

Saygılar, kolay gelsin..

10 mesaj önce yazdığım mesajı inceleyen oldumu arkadaşlar?
İsterseniz tekrar bi inceleyin.
-
Oda olmadı bir kanal oluşturun sadece aşşağıdaki yazıları paste edin.
en fazla 3,4 tane de link koyun affiliate ile ilgili.
Ve sadece bu yazıların bulunduğu sayfada
728*90 (4 bölümde dolu ve değişik reklamveren)
160*600 (5 bölümde dolu ve değişik reklamveren)
300*250 (4 bölümde dolu ve değişik reklamveren)

Toplam sadece aşşağıdaki yazılar ile 13 tane reklam gözükecek.
En fazla 1 gün sonra adsense indexi gerçekleştirecek.
Ve üstte saydığım hiç bir reklam alanı boş kalmayacak.
Tabii keywordleri title'ıde buna göre yapın.

PHP:
There is no point trying to submit to these search engines... 

Inktomi - Feeds over 125 search engines (Yahoo, HotBot, MSN, Overture, About...) and has been adquired by Yahoo; No free submission service available at the moment. Pay for inclusion or wait until they find a link to your site in the net. 
Excite - Dead, now uses pay-per-click results 
Direct Hit - Replaced with Teoma 
Northern Light - No longer available to the general public 
Lycos - Uses AlltheWeb's index 
Submitting my site is enough? 
No. Indexing will take up to 8 weeks, but this is not enough to start getting visitors. Being in the top search results depends mostly (but not only) on popularity of your site, and a new site is not popular at all. So you may need a different strategy. 

In case you are using a popular free hosting service, robots may never visit your site. It is convenient to have your own site with your own domain name. In case you have not got it, check 6 international extensions in only one click here (fast search without graphics). 

Simple strategy to increase popularity 
Let's suppose you site includes a html tutorial. You will need to search for "html tutorial" at google (or other search engine). Search results will show a list of sites. Copy the URL of one site which is related to your topic (for example "www.htmltutor.com" and find who is linking to them in the net by searching at Google for "link:http://www.htmltutor.com". Some of the pages linking to that site are probably pages including links to several html tutorials. Visit them one by one and ask webmaster to add a link to your site. This procedure is very time consuming, but it is very effective to increase your position at search engines. 

Pay-per-click search engines 
Perhaps you need to increase very fast the number of visitors to your site, or it worth to you paying to get visitors. In this case, pay-per-click search engines may be an interesting option for you. The procedure is simple: users will search for keywords in the search engine, and they will get a list of results. The top results correspond to paid listings. In case you click on them, the owner of the site will be charged. If your keywords are very common, to be listed in the very top may be very expensive (for example: the top position for "hosting" at overture.com is by sure over $1.0 per click (check here the cost of your keywords at overture.com, which is the most important pay-per-click search engine). Use this search suggestion tool to find keywords. 

Pay-per-click search engines may be very interesting to make your site visible (mostly in case your keyword is very specific to an specific subject, and there are few pages about that subject in the web). Consider this option as an inversion. 

Tip!:
What is SEO? (Search Engine Optimization)  

Banner exchange programs 
Banner exchange services may be interesting for you, but do not rely only on this services to increase the number of visitors to your site. In case your Banner is atractive enough you will get up to 5 visits per 1000 banners displayed in other sites. And you will need to display another 1000 banners in your site (or more) from other companies. So it is not very effective. 

Submission to over 700.000 directories and search engines 
Some sites will provide this kind of service. They will ask you for your email or inclusion of an specific code for banners in your page. Your email will become very popular and you will get a lot of spam. The only potential benefit of this services is that your site may be found by robots throught links in those directories (but robots are prepared to recognize these directories, and they will not index most of them). It is our recomendation not to use this services. 

Getting money from ads in your site 
Most sites will be unable to pay expenses until they are getting about 10.000 unique visitors per month. So do not place ads in your site unless you are having those visitors. The cheapest hosting services will be enought to handle this amount of visitors (p.e.: Doteasy for just $25.00/year with 20 MB storage space).

Malcolm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki sizin dediginiz gibi olsun diyelim ve sayfamda yeterli reklam olmasin (Preview toolda gozuken 15 reklami hayal olarak goruyor olayim :) )
O zaman bu alanda genel hizmet reklami cikmasi gerekmez miydi?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
malcolm senin dediğin sorun bende de oldu, sorunu sanırım diğer arkadaşlar anlamadı; ama cevap ne onu da bilmiyorum bulunca bildiririm. sorun şu:
720 lik bir de 120 lik reklam var sayfada.. 720'ligi tek basina koyunca 4 reklam cikiyor.. ayni şekilde 120'ligi tek başına koyunca da 1 reklam çıkıyor.. fakat ikisini bir arada koyunca sadece 120'likte reklam çıkıyor, ve 720'lik reklamın olduğu yerde "hiçbir şey" çıkmıyor.. yani ne google reklamları yazısı ne de genel hizmet reklamı.. "hiçbirşey" bu bilgiler ışığında yanıtlarsanız sevinirim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5