İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ayni sayfaya adsense ve baska bir reklam...?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yzgulec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba,

adsense ile birlikte hangi reklamlari kullanamiyoruz? mesela ben ultrasponsor'un reklamini kullanabilir miyim adsense ile ayni sayfada? ban yemeyelim sonra.

tesekkürler.

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kullanabilirsin
neden sakıncası olsunki.

yzgulec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google amcanin kati kurallari var. ornegin, google adsense adbrite ile birlikte kullanilmiyor bildigim kadariyla. kurallar bolumunde yaziyor sanirim.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ultrasponsor nasıl çalışıyor bilmiyorum ama sağında solunda reklamı oradan aldığın gözüküyorsa banlanma riskin yüksek.

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O zaman yahoo'nun ads sistemi çıktığı zamnda aynı sitede 2 reklamı kullanamayacağız desenize...

yzgulec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trextra' Alıntı:
Ultrasponsor nasıl çalışıyor bilmiyorum ama sağında solunda reklamı oradan aldığın gözüküyorsa banlanma riskin yüksek.

hayir reklami ordan aldigim hicbir sekilde belli olmuyor sadece banner...

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yzgulec' Alıntı:
hayir reklami ordan aldigim hicbir sekilde belli olmuyor sadece banner...
Banner linki yönlendirme mi? Yani ultrasponsor.com/x.asp? diye yönleniyorsa oradan alındığı yine belli olur. He bunu anlarsa atarmı atmazmı bilemem. Ama yahoo ads için atacağı kesindir..

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google bu konuda şunu diyor:
eğer sayfada çıkan google harici reklam içerik tabanlı ise, yani sayfada geçen kelimelere göre özel reklam çıkıyor ise yasak. Ama rastgele/sabit reklam çıkıyor ise o zaman kullanabilirsiniz. Yani yahoo da içerik tabanlı msn adcenter da, bunlar Türkiye'ye gelince/gelirse google ile aynı sayfalarda kullanamayacağız.

yzgulec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tesekkürler yanitlar icin. kullanacagim iki reklami ayni anda, hadi hayirlisi.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Karar verme yetkisi Google da. Ama kendimden örnek vereyim. Linkworth.com dan reklam alıyorum ve sitemde yayınlıyorum. Ama bu site sadece aracılık yapıyor ve şu site sana reklam verdi, linkini sitene ekle diyor. Yani görünürde Linkworth le hiçbir bağlantım yok. Böyle birşeyse zararı yok. Ama Google AdSense çalışma mantığına benzer bir sistem daha kullanırsan bu yasaktır.

Belki rekabeti engellemek, belkide başka bir sebepten öyledir ama biz banlar ya da banlamaz bilemeyiz. 1 senedir AdSense kullanıyorum ama benide atabilirler.

serki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adsense rakip olabilcek ya da başka değişle içeriğe göre reklem seçiminde tekel olmasına engel olma olasılığı bulunan her türlü diğer reklam yasak sadece. İçeriğe göre değil de sabit reklam çıkıyorsa yasak değil. Yakında msn kesinlikle google ın bu tekelleşme çabası için bir dava açacaktır zaten. Google ilk çıkmasının avantajını kullanıp milletin daha sonra, msn vb. firmaların çıkarabileceği, içeriğe göre reklam, durumu için baştan önlemini almış ve tekelini kurmuş işte. Msn in reklamları beta dan çıksın kesinlikle bir dava açıp bu olayı kaldıracaktır zaten. Yoksa kimse bilmediği bir reklam seçeneği için az buçuk kazandığı adsense i bırakmaz.

D

doLob

Misafir
adsense gibi icerige gore reklam cikartan bir sistem olmadigi surece reklamini yayinlamaniz yasak degildir.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
serki' Alıntı:
adsense rakip olabilcek ya da başka değişle içeriğe göre reklem seçiminde tekel olmasına engel olma olasılığı bulunan her türlü diğer reklam yasak sadece. İçeriğe göre değil de sabit reklam çıkıyorsa yasak değil. Yakında msn kesinlikle google ın bu tekelleşme çabası için bir dava açacaktır zaten. Google ilk çıkmasının avantajını kullanıp milletin daha sonra, msn vb. firmaların çıkarabileceği, içeriğe göre reklam, durumu için baştan önlemini almış ve tekelini kurmuş işte. Msn in reklamları beta dan çıksın kesinlikle bir dava açıp bu olayı kaldıracaktır zaten. Yoksa kimse bilmediği bir reklam seçeneği için az buçuk kazandığı adsense i bırakmaz.
Normal şartlar altında bu dava bir işe yaramaz. Ama Internet Explorer davasını baz alırsak, ondaki saçma karar Google içinde verilebilir. Ama yinede bişey yapamazlar gibi geliyor yinede.

AdSense sözleşmesinde "Reklam yayınlayan site AdSense harici başka bir reklam aracısıyla çalışamaz" gibi bir madde varsa, ya da eklerse bu dava sorunu kalkar ortadan. Büyük ihtimalde vardır böyle birşey zaten. Yani bu aslında doğal birşey. Herkes en büyük olmak ister ve İnternet en serbest piyasaya sahip. Kimsenin sahibi olmadığı bir dünya diyebiliriz. Yani karar verme mercii pek yok..

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Msn bu işe giriyorsa Webmasterların bir numaralı reklam sponsoru Adsensenin bu hareketini düşünmüştür. yani bi çözümü vardır.
türk yayıncıları baz alırsak, yakında eğer msn-yahoo reklamları da buralara gelirse Google biraz taviz vermeye başlayacak (bence)

msn & yahoo yu bekliyoruz :)

cegerxwinn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Rekabetçi Reklamlar ve Hizmetler - Google

Rekabetçi Reklamlar ve Hizmetler

Kullanıcılar açısından bir karışıklık olmasını önlemek için, Google reklamlarının veya arama kutularının, Google reklamlarıyla veya arama kutularıyla aynı düzeni ve renkleri kullanmak üzere biçimlendirilmiş olan diğer reklamlarla hizmetleri içeren web sitelerinde yayınlanmasına izin vermiyoruz. Sitenizde doğrudan reklam satabilecek olsanız bile, bu reklamların Google reklamları ile karıştırılmamasını sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır.

kısaca benimkine benzemesin diyor :) onun dışında ekleyebilirsiniz...

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
arkadaşlar 3. yılı dolmakta başlığın.

o ara geleni geçeni banlıyordu adsense :) gerçi şuan nasıl bilmiyorum ama artık çok fazla açılmıyor "banlandım, bittim" filan başlıkları.

neyse tarihi bir konu. kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5