İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Backlink Hizmeti ile SEO Hizmetini Karıştırmayın !

MFBYazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar ;

Bugünkü makalemizde günümüzde bir çok kişiyi yanıltan "SEO Hizmeti" başlığı altında verilen "Backlink Hizmetleri"nin nasıl bir çalışma olduğunu anlatacağız. Şöyle ki web sitenizin backlink ihityacı olabilir backlink paketini satın alabilirsiniz ancak bunu seo hizmeti başlığı altında toplayamazsınız. Backlink, seo hizmetinin sadece bir kısmıdır site içi optimizasyon çalışmaları olmadan sadece backlink sizi sadece kısa bir süre ön planda tutar sonrası hüsrandır. Bunu edindiğimiz tecrübelerden ve seo hizmeti altında backlink alan kişilerden çok duyduk. Şöyle düşünebilirsiniz , kırık dökük harabe bir iş yeri var siz bu siteyi bir çok yerde tanıtıyorsunuz daha sonra müşteriler gittiğinde buranın hiçte anlatılmış gibi olmadığını görüyor ve saniyeler içinde ayrılıyor. Siteniz belirli bir çizgide yapılanmadığı sürece siz istediğiniz kadar backlink alın ki backlink almanında belirli kuralları vardır yanlış aldığınızda sitenizi berbat bir duruma düşürebilirsiniz.

Sonuç : Backlink hizmeti SEO Hizmetinin sadece bir parçasıdır.

Kaynak : http://mfbyazilim.com/backlink-hizmeti-ile-seo-hizmetini-karistirmayin/

firatekinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Backlink olayın sadece bir kısmı bunun dışında birde sitede geçirilen süre, on page optimizasyon, kullanıcıların siteye direk giriş oranı gibi birçok kriter mevcut. Fakat malesef ülkemizde seo=backlink mantığı var..

turhalnakliyat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
suan önemli olan organik hit çekebilme ve gelen ziyaretçinin sitede kalma süresinin fazla olması

merve456

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Çok güzel bir konuya değinip çok güzel bir örnek ile açıklamışsınız teşekkür ederim. Ben siteme hiç backlink almadan 6. sayfadan 3. sayfaya taşıdım. Backlink tabi ki önemli ama sitenizi güncel tutarak içerik ekleyerek de bunu başarabilirsiniz. Aynı haber sitelerin üst sıralarda yer alması gibi.

merve456

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Çok güzel bir konuya değinmişsiniz ve güzel örnekle açıklamışsınız teşekkür ederim. Backlink almadan da sitenizi üst sıralara taşıyabilirsiniz. Ben sitem için hiç backlink almadan siteme özgün yazılar ekleyerek,resimler ekleyerek sitemi güncel tutup sayfamı kısa sürede 6. sayfadan 3. sayfaya taşıdım. Tıp ki haber sitelerinde olduğu gibi.

MFBYazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok güzel bir konuya değinmişsiniz ve güzel örnekle açıklamışsınız teşekkür ederim. Backlink almadan da sitenizi üst sıralara taşıyabilirsiniz. Ben sitem için hiç backlink almadan siteme özgün yazılar ekleyerek,resimler ekleyerek sitemi güncel tutup sayfamı kısa sürede 6. sayfadan 3. sayfaya taşıdım. Tıp ki haber sitelerinde olduğu gibi.

Rica ederim. Bu güzel yorumlarınızdan ötürü ben teşekkür ederim. Güncel,özgün vb bir çok içerikte sitenizi etkileyen faktörler arasındadır. Ancak unutmamalı ki hangi kelimelerde ön plana çıkmak istiyorsanız sitenizi o çizgide dizayn etmelisiniz siz o kelimeler üzerinde yoğunlaştığınızda google bunu fark edecektir ve sizi üst sıralara taşıyacaktır.

İyi forumlar !:harika:

merve456

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Rica ederim. Bu güzel yorumlarınızdan ötürü ben teşekkür ederim. Güncel,özgün vb bir çok içerikte sitenizi etkileyen faktörler arasındadır. Ancak unutmamalı ki hangi kelimelerde ön plana çıkmak istiyorsanız sitenizi o çizgide dizayn etmelisiniz siz o kelimeler üzerinde yoğunlaştığınızda google bunu fark edecektir ve sizi üst sıralara taşıyacaktır.

İyi forumlar !:harika:

Teşekkür ederim. Bilgilerinizi zaman zaman paylaşırsanız mutlu olurum.
İyi Çalışmalar :)

Çağman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Backlink olayın sadece bir kısmı bunun dışında birde sitede geçirilen süre, on page optimizasyon, kullanıcıların siteye direk giriş oranı gibi birçok kriter mevcut. Fakat malesef ülkemizde seo=backlink mantığı var..

Aynen katılıyorum. Eklemeler yapmaya gerek duymuyorum bile..

sohbetyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başarılı olmak için güncel içerik ve kullanıcıları içerde tutucak makale ve resimler yayınlanmalı bence, örnegin birçok insan ekliycegi içerigin resimlerini googlede aratmakda. en çok aranan resimleri, veya kelimeleri takip ederek o içerigin hakkında konular yayınlayabilir ve içerik içinde site içi seo uygulama yapabiliriz. Site içi seoda dış seodan çok çok önemli diyebilirim. Ve tabiki dış seo da alacagınız backlinklerinde buyuk yararı olabilir ama sitenizin içerigiyle bir olmasi daha iyi sonuçlar çıkarır diye düşünüyorum..

rahnansaika

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu her ne kadar SEO dendiğinde her zaman tartışılan konulardan biri olsa da, doğru bilinen yanlışlardan bahsediliyor gördüğüm kadarıyla. Gerçek anlamda "rasyonel" bir şekilde bilgi vermek için yazıyorum bunu, amacım kimseye bilmişlik taslamak değil. Umarım faydalı olur yazacaklarım. Zira backlink olayının gerçek anlamda mantık çerçevesinde bir görüş açısıyla SEO ile ilgisini anlamak, herkes için önemli olacaktır.

Örnek olarak internetin her daim popüler yüzlerinden olan online oyun sitelerini ve bu sitelerin de "küresel" boyutta en popüler olanlarından birini veriyorum. "MiniClip". İngilizce oyun manasına gelen "game" kelimesi gibi, ülkemiz açısından düşünüldüğünde çoğu webmasterın hayal dahi edemeyeceği kadar yoğun bir rekabetin yaşandığı bir kelimede, benim G+ hesabım açıkken MiniClip 2. sırada çıkıyor karşıma. Ahrefs gibi güvenilir bir araç kullanarak Miniclip'in backlink profiline baktığımda ise adamların 2.4 M backlink'i olduğunu görüyorum. Bu 2.4 M backlink ise toplamda 40 bin farklı domain üzerinden geliyor.
Bakın size 1k 10k demiyorum, lütfen dikkat edin 2.4 M!!! Neden peki? Backlink niçin her daim söz konusu SEO olduğunda tartışılır?
Öncelikle belirtmek istiyorum ki; milyonlarca Backlink alan Miniclip'in en yüksek rekabet olan kelimelerden birinde zirveye oynaması, herhalde backlink olmadan ciddi ciddi yüksek rekabetli kelimelerde Google'ın zirvesine oturulmayacağının en büyük kanıtı. Ayrıca unutulmaması gerekir ki, siz hiçbir şey yapmasanız da şayet internet kullanıcılarına faydalı bir içerik sunuyorsanız illa ki insanlar linklerinizi; sitelerinde, sosyal medya araçlarında, forumlarda ve Google+ profillerinde paylaşır. Yani kaliteli bir siteniz varsa zamanla kullanıcıların "organik" tepkisi sayesinde son derece yoğun bir backlink akışı sağlarsınız. Bir aşamadan sonra zaten sizin backlink almaya ya da çoğu site sahibinin kullandığı tabirle söylemek gerekirse "backlink kasmaya" ihtiyacınız kalmaz.

Evet, backlink SEO çalışmalarının yalnızca bir parçasıdır "lakin" en önemli kısmıdır. Ekim ayında yapılan ve kalitesiz siteleri alaşağı ettiği için çok eleştirilen Penguen 2.1 güncellemesi her ne kadar her şeyin organikliğinden söz etse de, backlink olmadan SEO anlamında etkin bir çalışma yapılması mümkün değildir. EN azından mevcut algoritmanın dinamikleri izlendiğinde ve verdiğim örnekte olduğu gibi rasyonel sonuçlara bakıldığında, backlinklerin hala SEO adına her ne varsa vazgeçilmezlerden biri olduğu yani SEO çalışmalarının belkemiğini oluşturduğu görülüyor. Uzunca bir müddet de bu durum değişmeyecekmiş gibi durmakta...

Her ne kadar konuyu açan arkadaşın söylediklerinde büyük doğruluk payları olsa da, makale Yazarı ile anlaşarak yazılan makaleler üzerinden gelen backlinkler her zaman söz konusu SEO olduğunda önemsenmesi gerekenlerin başında gelir. Ha ama içeriği bomboş olan bir site bir şekilde backlink "kasarak" Google'da arzu ettiği kelimelerde ilk sıraya gelse ne olur? Tabi ki, hiçbir şey olmaz. Siz internet kullanıcılarına faydalı bir şeyler sunmadıktan sonra aylık 10M aranan kelimede zirveye çıkmışsınız neye yarar¿?

SEO adına yapılan her ne varsa amacı arama motorlarını değil, kullanıcıları yani "insanları" memnun etmektir. Zaten arama motorlarının tamamı da kendilerine değil, kullanıcılara fayda sağlayan web siteleri bulma amacıyla hizmet vermektedir. Zaten bunu yapamasalar, kimse memnun olmayacağı için kendileri de kullanıcı kaybeder.

Sıkılmadan okuyanlara teşekkürler .)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5