İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Backlink sorunsalı

pexolas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İngilizce sitemin MSN ve Yahoo backlink değerleri sırası ile 104 ve 43. ancak google'da backlink değeri 0..

Sitemi 100den fazla free directory'e kayıt ettim.Bİr çoğunun PR değerleri 4ün üzerinde ancak neden bunlar Google'da backlink olarak gözükmüyor acaba ?

Backlink değerimi arttırmak için directoryler ve ilgili sitelerin adminlerine tek tek mail atmak dışında bir yol varmı acaba , tavsiye ettiğiniz bir site vs ?

M

mavidusler

Misafir
Google'da backlinkler de PR gibi belli aralıklarla update ediliyor bildiğim kadarıyla
Google msn ve yahoodan çok daha fazla site indexine sahip olduğu için bu tür rakamsal verileri hemen yansıtmıyor.
(diye biliyorum)

pexolas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadşlar yine aynı konu ile ilgili bir şey takıldı kafama..net bir formülü olmadığını biliyorum ama sizce ...

10 tane PR4 siteden link almakmı daha iyidir 1 tane PR5 siteden mi ?
yada yüzlerce PR4-3-2-1 site yerine 1-2 tane PR6-7'den link almak mı daha iyidir?

bunun gibi kaba bir formül varmı size göre ?

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1500 tane pr3-4 tane siteden alacağına , adam gibi 2-3 pr6-7 siteden link al yeter

Osiris

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yorum

Gördüğüm kadarıyla google backlinkleri yahoo veya altavista ya da msn linklerine göre PR etkisi olarak çok çok daha fazla. Binlerce yahoo+msn+altavista backlinkinin yaptığı PR değerini bunun kat kat aşağısında olan (bazen 15-20 tane)google linkleri sağlayabiliyor. Ancak benim anlamadığım 2 tane yeni açılmış site var mesela: Açıldıktan bir süre sonra birisinin google linkleri 100 leri geçerken diğeri 0 da sayıyor. Burda google backlinklerinin artmasındaki kriterler ne olabilir? Sayacaklarım sadece aklımdaki şeyler. Doğruluğunu bilenler paylaşırsa memnun olurum.
Google, backlinklerini dmoza veya kendi directorysine aldığı sitelerdeki linkleri baz alarak oluşturuyor olabilir mi?
-Bence olabilir. Zaten google ın seçici olduğunu hepimiz bilioruz.
2 tane sıradan sitenin google backlinkleri öyle bir çok siteye ekleme falan yapılmadığı halde farklılık gösteriyor?
-Sanırım Bunun nedeni şöyle açıklamak mümkün : Sallama bi site ismi verelim:
www.sallama.gen.tr şimdi bu ismi google ın backlink olarak gördüğü sayfalarda aradığımızda ilginç bir şeyle karşılaşırızzz :) Bi problem vardır ki o da şudur : AAAAA google backlinki olarak görünen sayfada sitemize link falan yoktur aslında. E peki link falan yoksa google amca size bu siteden nasıl backlink varmış gibi görüyor derseniz :)
Ben de derim ki önce reklamları izleyelim sonra yayınımıza kaldığımız yerden dewam edecez derim :D Bir kaç yorum alayım fikirlerinizi merak ediyorum çünkü. Onların üstüne konuyu deşelemeye dewam ederiz. Hürmetler.

S

Semih

Misafir
Valla benim site backlink 66 idi geçen bi baktım google a 0 olmus, yahoo ve digerlerinde bi azalma yok ama gg 0 yapmıs niye yapmıs neden yağmıs anlamadım, aynı sorunu bende yasıyorum

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
backlink demek aynı içerikli sitelerin birinin digerine verdigi link demek.
örnegin futbol siten varsa, gidip pr8 playboy.com dan link alınca bir işe yaramıyor.

benim takip ettiğim yol şudur.bu işler öyle bir kaç ayda olacak işler degildir.
öncelikle kendi kategorindeki siteler ile iletişime geç.link degiş.sonra
ilk backlink güncellemesinde sitenin backlinklerine bakarsın.ilk 10 backlink senin site ile en çok içeriği paralelik gösteren siteler demek.gidip o ilk 10 sitenin backlinklerini incele onlarla dost site olmaya çalış.
dostumun dostu benimde dostumdur felsefesi.

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
googlebot 250 kere geldi siteye ama 2 haftadır hala 133 sayfa indexli , 2 hafta oluyor siteyi acalı. Sitemap yapıldı. Backlink tenmi kaynaklanır düsünüyorum fakat pr5 ve pr4 sitelerden link aldı 2 tane. Abartmadım google kıllanmasın diye.

turkuaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pexolas' Alıntı:
İngilizce sitemin MSN ve Yahoo backlink değerleri sırası ile 104 ve 43. ancak google'da backlink değeri 0..

Sitemi 100den fazla free directory'e kayıt ettim.Bİr çoğunun PR değerleri 4ün üzerinde ancak neden bunlar Google'da backlink olarak gözükmüyor acaba ?

Backlink değerimi arttırmak için directoryler ve ilgili sitelerin adminlerine tek tek mail atmak dışında bir yol varmı acaba , tavsiye ettiğiniz bir site vs ?

Arkadaşlar şu free directory lerin adreslerini nerene öğrenebilriz. free directory lerin listelendiği bir adres varmı. yada forumda gaçmişmi bu konu ben raslamadım. Bu tür yerlerin adresleri birçok kişinin işine yarar diye düşünüyorum. Toplist yada arama motoru diye eklediğimiz birçok iste linkleri ya saklıyor yada sayfayı kendilerine kullanmaya çalışıyor. temiz adresler nasıl bulabilriiz?..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5