İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Backlink??

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
ben sadece incelediklerimi gördüklerimi söyledim.
kendi sitelerimde gördüklerim böyle. msn de konuştuğum birçok kişiye de bu durumu anlattım.
backlinkleri araştırdım. webservis dışındaki hiçbir siteden backlink alamadım. bu süre içerisinde 2 defa pr güncellemesi oldu. diğer toplistlerden aldığım backlikn sayısı 0 (sıfır).

pr si düşük siteler için geçerlidir belkide. bütün siteleri aratıracak vaktim olmadı.

bu konu için bende herhangi bir yazı okumadım. yoktur üstadın yazılarını zevkle okurum.
ondan öğrendiklerim ve gamze özçelik sayesinde 20 binden fazla tekil yaptım. :)
hemde hiç farkında olmadan.

Bu konu hakkında da bildiklerini paylaşacaktır umarım.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
http://www.forum.iyinet.com/showthread.php?t=12497 bakınız buradaki topicte güzel bir örnek verilmiş.
yönlendirme yaparak pagerank kazanılabiliniyor yada artık bunu herkez biliyor.bu durumda yönlendirme yapılarakta alınan linklerden backlink kazanılabiliniyor oldugu sonucuna örnektir toplistlerin yada link sitelerinin kullandıgı git.php?id=1907 şeklinde verdigi linklerde yönlendirme ile yapılmakta.
Sonuçta site.com/git.php?id=1907 şeklindeki linkleri algılaması eskiden zor idi google amcanın ama artık algılıyor.Google gündeme uymak zorundaydı.Eskiden herhesin sitesi düz html oldugundan dolayı google algılamak için pek takmazdı git.php?id=1907 yada git.asp?id=1907 şeklindeki yani dinamik link şeklindeki linkleri ama artık dinamik olmayan site kalmadı gibi bişey artık.Google deseydi ki ben bunları anlamıyorum bu linkleri takip edemiyorum, kendi kaybederdi. Sonuçta böyle yapmadı google artık her linki görüyor.hatta macromedia ile yaptıkları anlaşma çerçevesinde artık flash dosyaları içindeki linkleri bile takip edebiliyor...

Her zaman için dedigim gibi google da üst sıralara çıkmak istiyorsanız sabır etmeniz gerekli 6-7 ay beklemeyi göze almak gerek en az.Sitenizin google da eskimesi gerekli.

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Link popülerliği

Google'ın backlinklerin hepsini kaydetmemesinin bir kaç sebebi olabilir.

Link farm (link tarlaları, sayfaları, sadece link değişimi için üretilmiş sayfalar)'dan alınan linklerin bir değeri olmadığı gibi pr'ı kötü etkileyebiliyor.Bir kaç ay balon pr sağlıyor ama google gözden kaçırmıyor.

İçeriği aynı olmayan sitelerden gelen back linkleri fazla inandırıcı bulmuyor ve hesaba katmıyor.

Backlinklerin doğal yollardan gelmesine özen gösteriyor.

Örnek olarak Eylül eyında takip etttiğim SEO'ya para harciyan sitelerin (1 ayda 2000-2500 google backlinki, 15.000-20.000 yahoo backlinki alan siteler) ekim ayında pr değerlerinde ciddi düşüş var.

Google diyorki 5000 tane SEO amaçlı backlink yerine 5 tane doğal ve aynı içerikli link daha yeğdir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5