İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Baglantı sorunu ! Accesste WHERE olayı :)

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
set rsKategori = Server.CreateObject("ADODB.Recordset")
rsKategori.ActiveConnection = BAG_STRING
rsKategori.Source = "SELECT *, (SELECT COUNT(*) FROM LINKLER WHERE LINK_KATEGORI = KATEGORI_ID) AS LINK_SAYISI FROM KATEGORILER ORDER BY KATEGORI_SIRA ASC"
rsKategori.CursorType = 0
rsKategori.CursorLocation = 2
rsKategori.LockType = 3
rsKategori.Open()

burda LINKLER tablosunda LINK_KATEGORI numarası KATEGORILER tablosundaki KATEGORILERE uygun olarak alınıyor tamam ama ben bir WHERE daha eklemek istiyorum. aynı zamanda LINKLER tablosundn alınan verilerde LINK_ADI boş olmamalı... Bunu nereye nasıl eklemem gerekiyor...

yani Where ..... vs...vs. AND WHERE LINK_ADI <> "" ekliyorum ama sanırım yanlıs yere yada yanlıs bicimde ...

Yardımcı olursanız sevinirim...

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WHERE LINK_KATEGORI = "&KATEGORI_ID&" and linkler = "&link_adi&"

birde bunu dene istersen ;)

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
UguG' Alıntı:
WHERE LINK_KATEGORI = "&KATEGORI_ID&" and linkler = "&link_adi&"

birde bunu dene istersen ;)

Yok sanırım anlasılamadım : )

link adı na esitlik istemiorum . LINK_AD kısmı bos olanları almasın istiyorum. AND WHERE LINK_AD <> "" seklinde . ustelik KATEGORI_ID tablolardan alınıyor request nesnesi filan deil &...& içine alarak koymak gereksiz sanrm. Tesekkur ederimde soruma cvp alırım umarım :D

ayantas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"LINK_ADI IS NOT lisanssız" SQL SERVERDA BÖYLE AMA ACCESS İÇİN FARKLIYDI SANIRIM. ODA ŞÖYLE OLMALI "LINK_ADI NOT lisanssız"

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5