İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Baglantida sorun yasiyorum yardim lutfen..

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
calistigim is yerinde bir internet agi uzerine uc pc bağli. 2 pc baglanirken benim calistigim bir pc nete girmiyor ya ag baglantisinda cakisma oluyor yada baglanti dusuk geliyor. bazen is gorecek kadar hizli giderken bazen hic acilmiyor. diger iki pc otomatik ip atiyor giriyor ben elle de yapsam otomatikte yapsam giremiyorum. yardımcı olabilecek bi arkadas olursa sevinirim.

B

bosco

Misafir
eger adsl modemden otomatik aliyorsan ipleri modemin ayarlarini kontrol et. dagitmasina izin verdigin ip araligina ve ip sayisina filan bak. bir de bilgisayarlar ayni imajdan kurulmussa cakisma olur. eger ayni imajdan kopyaysa isletim sistemleri haber wer sana sorunu cozcek problemi veririm..

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
modeminden sağladığın ip aralığını yükseltirsen sorunun kalkacaktır. modemine bağlan. (kendimdekinden örnek veriyorum.)
User Defined Start Address : 10.0.0.4 aralığından
User Defined End Address : 10.0.0.254 aralığına kadar her ip ye tek tek pc yerleştirebilirim. burda önemli olan END ADRESS kısmının en son noktadan sonraki kısmıdır. burayı yüksek tutarak çözüme ulaşabilirsin. (254 ü geçme)

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
otomatik ip atarken 10.0.0.7 seciyor. diğer pcleri kontrol ettim bu ipyi kullanmiyor ve yine de çakışma var diyor. bilgisayar adından olabileceğini söylediler onu da değiştirdim yine aynı sorun. bilgisayarci da yapamadı. sorunu ethernet kartına bağladi. pc geldiğinde de sorun düzelmezse size tekrar danışırım. ilgilendiğiniz için tşk ederim

B

bosco

Misafir
walla eger ayni imajdan kurulu bilgisayarlarsa sana bi programcik veririm hemen cozer.

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
tşkler arkadaşlar sorunu kökten çözdüm ethernet kartını değiştirdim :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5