İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bahacan Ltd Şti. ( kolay magaza )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
www.kolaymagaza.com adıyla (markasıyla ) çalışan

Sektör(ler) : Bilgisayarlar, Bilgisayar Programları, Web Bulundurma, İsim Tescili, Web Tasarım
Yetkili Kişi : Bahadır Kemal Gülcan
Adres : Atatürk Mh. Alemdağ Cd. Sancaklar İş Mrk. No:118 Kat:5 Daire:35
Ülke : TÜRKİYE
Posta Kodu : 34764
Telefon : İş: (216) 4815125
Cep: (216) 3688914
Faks : (216) 4815126
Web Adresi : http://www.bahacan.com.tr

Yukarıda açık adres ve siteleri belirttigim şirketten almış olduğum KOLAY MAGAZA V.2.0 ı BW sorunlarından dolayı geri verdim. Firmadaki Bahadır Bey tarafıma fesih sözleşmesini göndererek kredi kartından çekmiş olduğumuz meblayı 12 taksit yaptıgımız için 12 ay içerisinde her ay düzenli olarak hesabımıza yatırılacağını belirtti.Bunun nedeni kredi kartı sistemleri ( sanal pos ) ' u başka bir firma ile anlaşmalı kullanmalarıymış..Yalnız ödemelerde sürekli sorunlar çıktı mail ile sürekli uyarmam gerekiyordu.. 7 taksite kadar bu şekilde gelebildim ... 8.nci taksit ve sonrası ödenmedi mail attım cevap gelmedi.. hüsran üstüne hüsran.. şimdide tüm siteleri kapalı kendilerinin..

Bu tür bir ticaret ahlakından dolayı kendilerini kınıyorum..

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Yeni bir arkadaşa birisi önermişti bir arkadaşımız onu da uyarsak ya ...

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Dikkat edilmesi gereken bir nokta ; Ben kalan ödememi alıcağım şayet firma batmadıysa.. sizinde bilginiz olsun demek istedim.. Göründüğü gibi AK kaşık degil..

B

BahadirGulcan

Misafir
Sayın sepulchral.

Bir şirketi veya şahsı karalamak çok kolaydır. Fakat yanlış birşekilde yapılan yorumlardan dolayı oluşan bazı izlerde çıkarılamamakta ve bazı durumlarda insanların karşısına çıkmaktadır.

Burayı okuyan ve yorumunuza ithafen yorum yazan arkadaşların bu durumun iç boyutunu bilmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Birincisi, kolaymağaza satın alan bir müşterimiz ile yapılan anlaşmada ilk senede iptal gibi bir durum söz konusu olmamasına rağmen sizin ricanız üzere sözleşmeyi iptal ettik.

Ardından ödemeyi 12 ay vadeli yaptığınız için ve bizde ödeme yaptığınız banka ile aylık olarak hesaba geçiş şeklinde çalıştığımızdan dolayı bu durumu size ilettik ve ödemeyi her ay size geri vereceğimizi söylerek sizin ONAY ınızı aldık.

7. aya kadar bir-iki günlük (sonuçta bizde bankadan alıyoruz.) gecikmeler olsa bile ödemeleri tamamladık.

7. ve 8. ay şirketimizde oluşan birtakım sorunlardan dolayı ödemenizi yapamadık ve bu durumu size mail ile ilettik. Ardından mail almadıgınızı ileri sürerek Barbaros bey ile görüştünüz ve ödemeleriniz hemen yapıldı.

Sitelerimiz kapalı değil, şirketimiz kapalı değil ve ayrıca 500 müşterimiz ile devam ediyoruz. Buna rağmen "batmadılarsa" ve "siteleri kapalı" gibi kelimeler kullanarak bizleri karalamanın size ne kazandırdığını doğrusu çok merak ediyorum.

Görüyorumki biz iyiniyetimizin kurbanı olduk. Aslında kurumsallığı bozmadan hareket edip sözleşmedeki gerektiği gibi iptal etmememiz lazımdı. Buda benim şahsi görüşüm.

Bu konu hakkında dahada detaylı bilgi almak isteyen tüm okurlar bizlere 0 216 4815125 nolu telefonumuzdan ulaşabilirler.

Saygılarımla;
Bahadır Kemal Gülcan
Genel Müdür

Bahacan Bilişim ve Yayıncılık Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bankayla sözleşmeyi siz yapmadınız Sn. Bahadır K. Gülcan , Hizmeti aracı bir kuruluştan (şirketten ) alıyordunuz. Şimdi olayı zaten ben yukarıda özetledim. Ürünün 7 Gün bile geçmeden geri vermek istedim. Tüketici haklarını biliyorsanız veya sözleşmenizi ne şekilde hazırladınız bilmiyorum , yalnız benim esas aldığım nokta tüketici haklarıdır ve okursanız görüceksiniz ki ayıplı bir hizmeti 15 gün içerisinde firmaya geri iade edebilirsiniz.

Almış olduğum magaza scripti ; 4-5 güne yakın bir sürede 3 ürünle 3 GB BW geçiyor ve totalde.. aylık olarak 3 GB BW limitim var. Ben bu kadar BW götürecegini hesaplamadım ve geri vermek istedim hepsi bu kadar. 550 YTL lik bir meblayı 495 YTL ye ödemenizi kabul ettim ( %18 KDV faturaladığınızda dolayı ) , sonra belirttiniz ki bu ödemeyide 12 taksitle yapmalıyız , çünkü anlaşmalı olduğumuz kurum bize aylık periyotlarda ödeme yapıyor. Bunada tamam diyerek onayladım.

Ben onayladım ; size aylık periyotlarla ödeme yapmak kalıyordu , siz bu ödemeyi sürekli benim telefon etmem veya mail ile hatırlatmamla yaptınız.

8.nci ödemeye geldigindeyse 31.12.2006 tarihli bir mail gönderdim. Olumlu , olumsuz hiç bir şekilde cevap alamadım. Telefonla aradım Çalışma saatlerinizi santral bildirdi.. en sonunda bu konuyu açtım sonra sizinle irtibata geçtim.

Yukarıda bir karalama yoktur. Sisteminizdeki güvenlik açıklarından dolayı beni mağdur etme gibi bir lüksünüzde yoktur. Benim mağduriyetimi 12 aya bölerek giderme gibi bir lükse girişiniz zaten kurumsallık lafıyla bağdaştıgınıza kanaat getirmiştir. Lütfen ödemeleri belirttiğiniz tarihte otomatik veya manuel yapınız.

saygılar
İyi çalışmalar.

B

BahadirGulcan

Misafir
sizin bu uslûb unuza ithafen şirketimiz idare sorumlusu Barbaros bey gerekli cevabı *silinmiştir* e-posta adresinize iletmiştir. Bu konudaki son cevabımız bu olacaktır.

Cevap olarak, şirketimizin tüm bilgilerini vererek ve şirketimize karşın tamamiyle haksız biçimde (siz hernekadar lafınızın arkasındada durmasanız bile) karalama girişiminde bulunmanızdan ötürü , öncelikle şirketimiz içerisinde verilecek kararla hakkınızda üzülerek bildiririmki yasal işlemlere başlanacaktır. Editörden ricam bu konuyu kesinlikle silmemesidir.

Ayrıca, 7 iş günü içerisinde değil kanıt olarak sunabileceğimiz gibi 23. gün iade talebinde bulunulmuştur. Bunun devamında, ödeme konusundaki tüm serzenişler asılsızdır ve karalamadır. Sonuçta, 495 YTL lik meblağ bir keredede ödenebilir fakat olması gereken gibi hareket edilmiştir ve bu şahsın ödemeleri bu doğrultuda kendisinin ONAY ıyla yapılmaktadır.

Bundan sonraki ve bundan önceki yazdıgınız ve yazacağınız her cümle aleyhinizde kullanılacak olup, hakkımızı savunmak için 495 YTL değil, 4950 YTL dahi harcayacağımızı bildiririm. Siz ve sizin gibiler , bizler gibi hizmet vermekte ve vermeye devam etmekte olan kuruluşları birtakım menfaatleri için asla yıpratamazlar ve kimsenin buna hakkı yoktur.

İyi günler dilerim.

Bahadır Kemal Gülcan
Genel Müdür

B

BahadirGulcan

Misafir
İdari Sorumlumuz Barbaros Gülcan bey tarafından İsa Turan beye gönderilen mail kopyası aşağıdaki gibidir :

------------------------------------------------------------------------
Sayın İsa Turan;

Muhatap bulmanız için telefon açmanız yeterlidir..Ödeme için aradığınızda ulaştığınız gibi bize her zaman ulaşabileceğinizi bilmektesiniz. Kaldıki belirttiğiniz tarihte diyorsunuz. Birkaç saatlik bir dilim tarih kavramını gerektirecek bir ifade değildir. Cevap vermeniz yada vermemeniz mühim değildir. Biz sadece aslı olmayan beyanlardan kaçınmanızı rica ediyoruz. Yollamış olduğunuz mail tarafımıza ulaşmış olsaydı elbetteki cevap verilir ve ödemeniz daha erken yapılabilirdi. Sorgulamanız ve araştırma yapmanız gereken esas konu mailinizin ilgili kuruma ulaşıp ulaşmadığıdır. Oysaki siz sitemde bulunmuyor direkt olarak şirketimizi ticari ahlaksızlıkla dürüst olmamakla ve sorumsuzlukla suçlayan bir yazı yazıyorsunuz. Bu hak değildir. Muhatabı sadece E-Posta aracılığı ile değil Telefonlada bulabilirsiniz. Bizim isteğimiz bahse konu yazıyı geri çekmeniz ve bu tür asılsız bilgi içeren yazılar yazmamanızdır. Bizimle ilgili bir sorununuz varsa bize her zaman ulaşabileceğiniz telefonlarımızı bilmektesiniz, ayrıca aşağıdada belirtilmiştir. Konunun burada neticelenmesi hususunu rica eder, başarılar dilerim.

Barbaros Reşat Gülcan
İdari Sorumlu

Bahacan® Bilişim ve Yayıncılık Hizmetleri Ticaret Ltd. Şti.

B

BahadirGulcan

Misafir
Ayrıca,

Tüketici haklarında ayıplı olarak nitelendirilen ürünleri 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz diye bildirmişsiniz . Bandwich harcıyorsunuz ve harcadığınız için sözleşmemizdede yer alan 4. maddemiz gibi sizden bu ücreti talep ediyorsak bu ürünümüzü ayıplı olarak nitelendiremez.

Saygılarımla;

Bahadır Kemal Gülcan
Genel Müdür

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hassasiyetinize teşekkür ediyorum. her ayın 15.ndeki yapmanız gereken ödemeyi siz yaptınız ve ben bu selzenişimle yalan söylediğimi belirttiginiz için. Yukarıda belirttigim ücret 495 YTL değil 40,95 YTL X 12 şeklindedir.

ben kendi sitemimi gayet güzel bir şekilde dile getirdim. Paramı almış olmam bu konuda mağdur olmadığım anlamına gelmemektedir.

Gerekli organlara başvurup , gerekli işlemleri başlatabilirsiniz.

com.tr : Alan adları , şirketlere özel alan adlarıdır. http://www.turkticaret.net/b/bahacanltd/tr/contact.php adresinde belirtmiş olduğunuz gibi resmi web siteniz www.bahacan.com.tr dir. web siteniz hala kapalıdır.

Saygılar.

B

BahadirGulcan

Misafir
Web sitemizin adresi www.bahacan.com.tr olmakla birlikte kullanılmamakta, uzun süreden beri gelen www.bahacan.com ve www.kolaymagaza.com adresleri kullanılmaktadır ve bu tarafınızdan GAYET İYİ bilinmektedir. Ayrıca site adreslerimiz ve iletişim bilgilerimizde tarafınıza gönderilen SÖZLEŞME mizde mevcuttur.

Bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla;

Bahadır Kemal Gülcan

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yukarıdaki açmış olduğum başlıkta ; şimdide tüm siteleri kapalı kendilerinin.. yerine "şimdide siteleri kapalı kendilerinin" olarak düzenliyorum (bahacan.com.tr)

Bahacan.com.tr'yi esas alarak açtıgım bir konuydu. Tüm kelimesiden kaynaklanan yanlışlıktan dolayı Bahacan Ltd Şti'den özür diliyorum.

Tüketici Haklarıyla ilgili kanun ;
Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

B

BahadirGulcan

Misafir
Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

Siz 23 gün sonra iade ettiniz. Bizde iyiniyetimizle kabul ettik. Karşılığı bu olsa gerek.

Saygılarımla;

Bahadır Kemal Gülcan

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ürünün tam alınma tarihi ; 28.03.2006
Geri verilme tarihi : 10.04.2006'dır

Bahacan Bilişim ve Yayıncılık Hizmetleri Ticaret Ltd Şti. Ye aşağıdaki metin 10.04.2006 tarihinde Fax yoluyla iletilmiştir ;

Metin
Sayın Yetkili ;

28.03.2006 tarihinde Kolay mağaza Eticaret yazılım V2.00 ismiyle tarafınızdan satın aldığımız hizmetten gerek işleyiş gerekse sık sık ek maliyetler yüklendiğinden dolayı vazgeçmek durumundayız.

Hizmet bedelinin Garanti Bankası 446-668XXXX Nolu hesaba iadesini rica ederim.

Saygılarımla

İsa TURAN

Yukarıdaki Metnin Gönderiliş tarihi ve saati 10/04/06 10:25

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bahacan Bilişim ve Yayıncılık Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi'ne teşekkür ediyorum , Firma kalan ödemelerimi tamamiyle yapmıştır. ( 3 ay daha süreleri olmalarına rağmen ) .

Konu kapanmıştır.

B

BahadirGulcan

Misafir
MaiL e cevaben.
Konuya hasıl olan müşterimiz hizmetimizi satın aldıgında aylık 3 GB BW hizmetimiz mevcuttu. 3 GB üzeri her 1 GB BW için ücretlendirme yapılıyordu ve hizmet durdurulmuyordu. Şu an Bandwich, Hosting alanları sınırsızdır.

Venom a cevaben.
Haklısınız. Konu keşke buraya aktarılmasaydı ve bu tip bir polemik oluşmasaydı. Herneyse, konu kapanmıştır.

Saygılarımla.

Bahadır Kemal Gülcan

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazının başından beridir düzeltme gereği duyup karışmamak için düzeltmiyordum ama dayanamıyorum;
Bandwidth (Bant Genişliği)

B

BahadirGulcan

Misafir
Teşekkürler db.gen.tr :) Hızlı yazarken dikkat edemiyorsun bazen.

Uyardığın için saolasın.

B.K.Gülcan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5