İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

.BAK uzantılı bi sql yedeği ?

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir siteyi taşımak için adamların gönderdikleri cddeki sql yedeği .BAK uzantılı bu ne tür bir sql dir? Converter programlarında aradım bulamadım çevirmek için... çevrilme türü varmıdır ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum.

sql server 2000 yedeği olabilirmi acaba? kafam karıştı yardım lütfen!

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
.bak uzantısını .sql olarak denediğiniz zaman düzelmedi mi... Düzelmesi lazım. Aynı zamanda EDİTPLUS ile de .bak şeklinde açabileceğinizi düşünüyorum veya diğer programlar ile...

!!!

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dosya uzantısı .BAK daha bişe denemedim çünkü deniyecek bişe bulamadım :)

.BAK uzantısını sql çevirip bakıcam ve editplusa bakacağım şimdi. bakim ama bana lazım olan converter diye tahmin ediiyorum bulamadım 2 gündür.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
kendi sunucumdan aldığım yedekerden biliyorum mssql yedeği o yedeği yanlışlıkla mysql e cevirmeye calışmayın

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
phpMyAdmin 2.6.2-pl1 sürümüne HOŞGELDİNİZ....MySQL 4.1.22

bu hosting sürümüm veritabanını oluşturuyorum içine upload ediyorum bu dosyayı pat hata..site asp olarak yazılmış basit bir şirket sitesi ürünler falan...
olmadı napıcaz bilmiyorum....??? bide ajans bunu yapan ...Allahım ya .

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
mysql da nasıl oluyor tam emin değilim ama access veritabanında yedek alırken genelde bak uzantılı olarak alır ve bunun uzantısını mdb ye çevirirsen normal db gibi açabilirsin hiç bi farkı yoktur.
muhtemelen mysql dada aynı şey geçerli uzantısını sql diye değiştirip yüklemeyi dene
eğer hata alırsan bu büyük bi ihtimalle yedeğin hatalı alınmış olmasından kaynaklanıyodur.

yüklerken aldğın hatayı ve hata satırının oluğu kısımları yazarsan yardımcı olabiliriz

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hata
SQL yorumlayıcısında bir hata bulma ihtimaliniz var.Lütfen sorgunuzu dikkatli bir şekilde gözden geçiriniz,ve tırnaklar doğru ve yanlış yazılmamış kontrol ediniz.Diğer olası hata nedenleri metin alanına alabileceği boyuttan daha büyük bir dosya yüklüyor olma ihtimalinizdir.Sorgunuzu MySQL komut satırı arayüzünde de deneyebilirsiniz..MySQL sunucu hata çıktısı,var ise,hatayı manızda size yardımcı olabilir.Hala sorunlarınız varsa veya komut satırı arayüzü çalışırken,yorumlayıcı hata veriyorsa,lütfen SQL sorgu girişinizi hata yaratan tek bir sorguya indirgeyin,ve aşağıdaki CUT bölümü veri yığını ile birlikte hata raporunu bildiriniz:
----BEGIN CUT----
eNqVVnk0W9seRgeS3lVDOtJKui5Xr5IQc7qsaFE1JTWUUkVR01UUoQ0SVap6aZSWUqS0ap5SrRoi
VVPVEENpRYkh5jkiRKbXuP+99
...........................böle aşaya kadar uzuyo.
----END CUT----
----BEGIN RAW----

ERROR: C1 C2 LEN: 4 5 1923
STR:

CVS: $Id: sqlparser.lib.php,v 2.42.2.1 2005/11/28 18:23:42 nijel Exp $
MySQL: 5.0.18-nt-log
USR OS, AGENT, VER: Win MOZILLA 5.0
PMA: 2.7.0-pl2
PHP VER,OS: 5.1.2 WINNT
LANG: tr-utf-8
SQL: Rar!�ϐs��
�������~�t�*�b���#��,

MySQL çıktısı: Yardım
#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'Rar!' at line 1

çevirip ımport ettiğimde böle hata veriyor

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu cpanelde upload ederken şimdi dikkatimi bişe çekti. burdan bir ayar yapılması ne şekilde mantıklı olur? zipleyip hostta upload ettim bak şeklinde mssql seçtim gene aynı hatayı verdi.

image1fs7.jpg

burdan yüklerken....nası yükleyecez dosya ne şekil olacak?

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sorunu çözdük arkadaşlar hosting firmasını aradım. .BAK uzantılı dosya sadece mssql de açılabiliyormuş. Bu yüzden bir adet mssql paketi alarak sorun halledilmiş oldu.

Mysql veritabanlarında çalışmıyormuş .bak sql yedekleri. converterıda zor olmuyor malesef olsa bile çok zaman alıyor bu yüzden mssql ek paketi alarak sorunu çözmüş bulunuyoruz.

Sorun çözülmüştür.Teşekkürler.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
sorunu çözdük arkadaşlar hosting firmasını aradım. .BAK uzantılı dosya sadece mssql de açılabiliyormuş. Bu yüzden bir adet mssql paketi alarak sorun halledilmiş oldu.

Mysql veritabanlarında çalışmıyormuş .bak sql yedekleri. converterıda zor olmuyor malesef olsa bile çok zaman alıyor bu yüzden mssql ek paketi alarak sorunu çözmüş bulunuyoruz.

Sorun çözülmüştür.Teşekkürler.

sanırım benim yazımı okumadınız ve hala yedeği mysql e cevirmeye calıştınız size en başından yedeğin MSSQL yedeği onduğunu soyledim neyse sorun hallolmuş gecmiş olsun

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanırım benim yazımı okumadınız ve hala yedeği mysql e cevirmeye calıştınız size en başından yedeğin MSSQL yedeği onduğunu soyledim neyse sorun hallolmuş gecmiş olsun

Okudum trdownload ondan sonra hosting şirketi aradım mssql paketi almanız lazım dedi. Aldık bizde :D teşekkür ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5