İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bakın buradan kim çıkıyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2.340.000.000 sonuçta 1.nci çıkmayı tesadüf olarak nitelemek pek rasyonel değil.

Sayfadaki harf yoğunluğu, domain yaşı, PR gibi değerler etkili olabilir.

welldone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
noluyor yav ben anlamadım biri açıklayabilirmi. :p

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Adam Amerika Gizli Servisleri icin calisiyor. Google i manupile etmis cok mu :D

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domainin alınma tarihine bakıyoruz:
Creation Date: 03-jan-2002
Sitenin PR'sine bakıyoruz:
Sitenin Alexa'daki sıralamasına bakıyoruz:
Traffic Rank for fgulen.com: 57,580

İşte bu şartlar altında, yüzlerce alt sayfaya, 5 senelik domaine ve Alexa'da 57.580. sıraya sahip bir sitenin Türkçe sayfalar'da ilk sırada çıkması normal. Kaldı ki, sayfadaki harf yoğunluğunu da hesaba katmalıyız.Bu ve bunlar gibi bir çok etken sebebiyle bu site ilk sırada çıkıyor. Çok ciddi bir hit alan bu sitenin ilk sırada çıkması da gayet normal bence.

İdeolojik görüşlerinizi bir kenara bırakıp, konuya teknik verilerle yaklaşırsanız, gerçeği görmeniz için hiçbir engel yok! ;)

Saygılarımla...

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@TurkMucit, aramayı Türkçe sayfalar'da yapmalısınız.

GeneraL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2

Ne biçim konuşuyosun sen, bazı şeyleri bilip bilmeden söylüyorsun dengesiz insan. Böyle cocuk cocuk konuşanları görünce cok sinirleniyorum git bi araştır Fethullah Gülen Hoca Efendi Amerika'da ne napıyor öğren ondan sonra gel burada gizli servis felan fişmakan konuş, tabi konuşabilirsen. Neyse seni cahilligin ile baş başa bırakıyorum...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16

İşte bu şartlar altında, yüzlerce alt sayfaya, 5 senelik domaine ve Alexa'da 57.580. sıraya sahip bir sitenin Türkçe sayfalar'da ilk sırada çıkması normal. Kaldı ki, sayfadaki harf yoğunluğunu da hesaba katmalıyız.Bu ve bunlar gibi bir çok etken sebebiyle bu site ilk sırada çıkıyor. Çok ciddi bir hit alan bu sitenin ilk sırada çıkması da gayet normal bence.

İdeolojik görüşlerinizi bir kenara bırakıp, konuya teknik verilerle yaklaşırsanız, gerçeği görmeniz için hiçbir engel yok! ;)

Saygılarımla...

ek olarak birçok backlink almış aranan kelimede.Sanırım yanlışlıkla verilmiş backlinklerinde etkisi olabilir.

Kişisel tartışmalara girmesek, siyasi görüşlerimizi yansıtmazsak daha rahat tartışabiliriz.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Fethullah gülen için amerika servisi için çalışıyor denilmiş :) atılan iftiralara direk araştırma yapmadan öğrenmek hoş bir şey değil arkadaşlar.Konuyuda karıştırmamak lazım.

Peki,beceriksiz_acemi merak ediyorum niçin M harfine backlink alırlar ki?
niye googlea M yazar ki insan :)

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Saygılarımla...

Yeterli......

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
M harfine aslında bilerek link almazlar.Fakat bazı webmasterler hatayla link verirler.Zaten bir çok aramada bunu görebiliriz.Bilerek verilenlerde var tabiki.MEsela adam kütüphane yapar ve M harfine link verir. ( M harfiyle başlayanlar için )

Bence ikinci bir nedende sitedeki yoğunluktur.Bu harfin yoğunluğuda olabilir.TAbiki kesin bir şey söylemek imkansız.Söyleyebilsek keşke..

Mesela Multimedia şeklinde bir çok alt linki bulunuyor sitenin.Buda etken olabilir.(bold yazım, büyük yazım, harfin başta olması ) Yoksa hemen altındaki tbmm sitesi çok daha şanslı.Google her zaman domaini 1. dereceden faktör olarak görmekteydi.

Örneklersek ;

www.rmk-museum.org.tr/turkce/index.htm sitesi an sayfasından önde çıkmaktadır.Nedenide fazlada index.htm ' deki m harfidir.Ama bunu kabul edersekte sayfalardaki yoğunluğu hiçe sayarız.Demekki geriye 3 şey kalıyor.Title, domainde geçmesi ve alt textler..

Not; Lütfen şu kişisel tartışmaya son verelim.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ne biçim konuşuyosun sen, bazı şeyleri bilip bilmeden söylüyorsun dengesiz insan. Böyle cocuk cocuk konuşanları görünce cok sinirleniyorum git bi araştır Fethullah Gülen Hoca Efendi Amerika'da ne napıyor öğren ondan sonra gel burada gizli servis felan fişmakan konuş, tabi konuşabilirsen. Neyse seni cahilligin ile baş başa bırakıyorum...

Katılıyorum. Alakam olmasada şunu diyebilirim - hasta olup amerikaya tedaviye giden Devlet ahalisi ve cümle Türk büyügüne Geçmiş olsun denirken Hasta olup Türkiyenin adını afrikanın bilmem neresinde duyuran istiklal marşı okutturan adamada Amerikan ajanı deniyor :)

AYRICA M harfinde ne cıkacaktıki M. xxxxxx diye link alın sizin sitenizde cıksın :)

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Fetullah gülen sayesinde türkiye sevdalısı binlerce yabancı öğrenci şuan tertemiz türkçe konuşuyor. binlerce burada sayamayacağım hizmetlere vesile olmuş birisi için hiçbir dayanağı olmayan mesaj atamazsın.sen ne yaptın bu vatan için konuşuyorsun, tamam kendisini sevmiyor olabilirsin ama iftira atmaya hakkın yoktur.
seni edebe davet ediyorum.

emin değilim ama teknik olarak görüşüm ise şudur.

http://209.85.129.104/search?q=cache:PJtkkoOCPOgJ:tr.fgulen.com/+m&hl=tr&ct=clnk&cd=1&gl=tr

google "sayfada geçen kelimeler veya harflerin toplam sayısının" / " M harfi sayısına " bolumunde çıkan sonuç ne kadar fazla ise o kadar üstte çıkar..tabi pr ve baclink onemli.. m.fetullah gulen diye link aldığı için de olabilir.. gooogle cashe de bakıldığında "M " harfi diğer sitelere göre bariz çoktur. ve pr yüksek olduğu için sonuç normaldir.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Eğer bi sitede xxx kelimesi geçiyosa ve o sidede gidip xxx diye link alıyosa yukarı çıkması normal tabi ayrıca başka alınan linklerde o kelime geçiyosa (örneğin "xxx yyyuuu" gibi alınan linklerde) aramada onlarda etki ediyor.

Zaten kmise o kelime için uğraşmadığ için zor olmamıştır birinci çıkması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5