İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ban sorunu yaşarmıyım

erolife

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,

2 Büyük ingilizce sağlık sitesinin Rss kaynaklarını kullanarak haber baslık, açıklama ve linklerini veritabanına yazdırıp, hazırladığım spider ile linklere giderek haber içeriğinin tamamını alıyor ve bir sitede yayınlıyorum.

Bu şekilde bir sistem kullanmam adsense'den banlanmama neden olurmu acaba ? Şuan adsense hesabımda hatırı sayılır bir birikim var ondan da olmak istemiyorum da :)

önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Evet banlanma olasılığın çok yüksek. İçeriği direk sadece bunlarla yapmayı planlıyorsan tabi...

R

Rich

Misafir
Hiç belli olmaz.Ancak hesabın melek kıvamında temiz değil :) emin ol

cumalee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hatırı sayılır miktarı alıp ondan sonra koymayı dene yada baska bir hesapta dene bence :D

erolife

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:)
Görünüşe göre iyi kazandıracak gibi. 36 gösterimde 4 Click'e 1 USD kazanmış. fena rakam değil ama işi sağlama alıp adsense reklamlarını kaldırmak akıllıca olacak sanırım.

Reklamı kaldıracak olsamda, bu konuda diğer arkadaşların görüşlerini de öğrenmek istiyorum.

R

Rich

Misafir
pm ile bi arkadaşın msn ini atıyorum ... ona danış.. adam anlıyor bu işten.. banlanırsın dedi.banlandım.bişi olmaz dedi.olmadı ... ya mit 'te çalışıyo ya da google de :)

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Direk başka siteden kaynak çekerseniz banlanırsınız. Kopya içerik damgası yiyeceğinizden paranın kokusunu bile alamazsınız. Ama kaynak çekmekle beraber extra içerik eklerseniz banlanmazsınız sanırım :)

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
haber ve makalelerin sonunda kaynak belirtmek bir önlem olabilir

erolife

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:)
bir süre için adsense'i kaldırdım siteden. biriken paramı aliim ondan sonra riske giricem.

Bot'a birkaç farklı özellik de ekleyip daha özel bi hale getirirsem sorun kalmaz sanırım. (Şuan site tamamen adsense için hazırlanmış gibi bi görünüm veriyo :) )

Aslında tamamen sağlıkla ilgili adsense reklamlarının kazancını denemek amaçlı yazdım botu ve kazancın güzelliğini anladım :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
sat bize scripti ve botu :) banlanmaya gelince niye banlanasın ki rss ile zaten birçok insan yazıları çekiyo ve banlananıda görmedim bu nedenden ( ne olur siten kopa içerik damgası yer gooledan hit alamassın okadar)

erolife

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neolur ne olmaz diye farklı bir adsense hesabına bu site ile başvurdum ve kabul etti. Hayret ettim. Başvurudan 5 - 6 saat sonra oay maili geldi. :)
Tekrar ekliyorum adsense kodlarını.

Scripti ve botu satmayı düşünmüyorum malesef. Diğer botlarımda olduğu gibi 8 - 10 siteyi sömerebilecek hale getirip kullanıcam.

Görüş ve önerileriniz için teşekkür ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5