İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ban ve indeks silinmesi

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok aradımda bir türlü bulamadım.
Google adsense den banlananın sitesi de google de banlanıyormu.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ads ile search aynı sistemde çalışmaz ads reklam digeride arama yani sonuçta 2 tane ban yerde etkiler. Misal..

Siten boş sapam sayfalar vardır bu sayfalarda absürt veya kural dışı kelimeleri sayfa vardır. Bu durumda olur.

1- Spam ve kural dışı kelime üretmek
2- Bu kural dışlı sayfalarda ads reklamı kullanmak.

işte bu tür bir şeyle karşılaşırsan ads de banalnır aramada.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hıım yani ikisinin de ayrı kuralları olduğundan ikisi içinde problem olan durum oluşursa ikiside banlıyor ancak biri banladığı için diğeri banlaması sözkonusu değil..
ikisinden birden banllananlar duymuştum demek ki şekli bu.
Cevaplara çok teşekkürler..

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ama bazen şöyle yapıyorlar, komple adsense hesabını banlamaktansa problemli siteni google searchten siliyorlar. benim başıma 1 kaç kez geldi böyle.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani adsense hesabın açık kalıyor öyle mi?. Öyleyse demekki sizin site aramalardan banlanmış oluyor..Siteyi banlatacak bir ihlal adsense yi banlatmamış olması ilginç ..

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani adsense hesabın açık kalıyor öyle mi?. Öyleyse demekki sizin site aramalardan banlanmış oluyor..Siteyi banlatacak bir ihlal adsense yi banlatmamış olması ilginç ..
evet aynen öyle,
haliyle searchten banlanınca hitin de kesilmiş oluyor. Bu durum genelde yerleşim ile ilgili kural ihlalinden oluyor,
geçersiz tıklamalarda direk hesabı banlıyor.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yerleşim ihlali adsense ile alakalı neden aramayı siliyor ki acaba.Aramayı silmek için spam vs gibi şeylerden bahsediyordu arkadaşlar..

erkanozdemir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar, ilginçtir, bugün benim sitelerimin çoğunun indexi silinmiş google dan. aramalarda hiç çıkmıyor.. yaklaşık 10 -15 sitem, bunlar yüksek hitliydi, anlamadım valla..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yazık olmuş geri gelir belki, bazen o tip işler yapıyor diyordu arkadaaşlar..

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açıkcası adsense'den banlamak yerine aramalardan indekslerin silinmesi olayı bana pek mantıklı ve inandırıcı gelmedi. Yani indeks silinmiş olabilir fakat bu adsense'den kaynaklanıyor değildir, benim tahminim bu yönde. Çünkü bu doğrultuda hiçbir net bilgi ve delil yok ortada. Ve mantıklı da değil bu olay.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5