İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bana olanlar,yaşananlar...

NiQuitinCQ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
internete cok takılan cogu kiside vardır bunlar bence ;)

her kitabın 404. sayfasını atlar. Cunku 404 de sayfanın bulunamayacagını sanır.(bunu bizzat yasadım. Kutuphane de bir konu arastırırken aldıgım kitabın indexine bakıyordum.sans eseri aradıgım baslık 404. sayfadaydı. Bir an hay boyle sansa tukureyim dedim icimden...)

Her ADESE magazasının onunden gecerken onu adsense olarak algılar ve gulumser.

Araba plakalarında NS gorunce (34 NS 057 gibi.) sahibinin hosting sirketi oldugunu sanır. Hele ki (34 PR 008) falan gormesin...

Televizyonlarda gittigidiyor reklamı gorunce, televizyon gibi adamım der, garip bir gurur duyar. Sitesinde gittigidiyor reklamı yayınlıyordur.

Herhangi bir elektronik esya alacakken satıcıya sadece malın fiyatını sorar. Cunku malın ozelliklerini satıcıdan 5 kat iyi biliyordur, zira daha onceden hepsiburada.com gibi sitelerden her turlu ozelligini ezberlemistir.

internetten kazandıgı paraları herkese anlatmak ister. Ancak adresin ne diye sorunca lafı kıvırmaya calısır. Zira gecersiz tıklamalardan cekinmektedir.

Baska birinden duydugu bir olayı herhangi birine anlatınca sonunda "alıntıdır" diyesi gelir,kaynak gostermek ister. Aynı sekilde cok guldugu bir olaydan sonra karşısındakine +rep vermek ister.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
internetten kazandıgı paraları herkese anlatmak ister. Ancak adresin ne diye sorunca lafı kıvırmaya calısır. Zira gecersiz tıklamalardan cekinmektedir.

Bir de şey oluyor, arama motoru, haber, yemek, sohbet sitesi vs. gibi herkesin bildiği bir konu değilse açıklamak zor geliyor. Şimdi ne uğraşıcan link listesi nedir, toplist nedir, seo nedir, pagerank checker nedir, social bookmarking nedir, template nedir vs.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Bir de şey oluyor, arama motoru, haber, yemek, sohbet sitesi vs. gibi herkesin bildiği bir konu değilse açıklamak zor geliyor. Şimdi ne uğraşıcan link listesi nedir, toplist nedir, seo nedir, pagerank checker nedir, social bookmarking nedir, template nedir vs.

hele birde anlatmaya çalışırken lafa karışıp çok biliyormuş gibi yorum yapanlar yokmu birde inatlaşırlar öyle olmuyodur o sen yanlış biliyorsundur diyenler

offf :D

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
özellikle belirli bi yaşın üstüne anlatıyosan da ilginç oluyo

ne sitesi?
böyle dizin toplist gibi.
ne gibi?
yani siteler var büssürü böyle orda topluyorum işte gelen benim sitemin üzerinden gidiyo oralara
niye?
kolaylık oluyo ordan görüp gitmek
e başka yerde yok mu onların sitesi?
tabi .. var başka yerde de .. bu çayın limonlusu var o daha güzel

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynen katılıyorum hepsine :D

senin siten mi var?
-evet
adı ney?
-kalpchat.com
ney var sitende?
-sohbet var
kız çokmu lan?

ve site ismini söylerken kalpçet olarak söylendiğinden explorerda kalpçet.com olarak girerler :D

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gözlemlere katılmamak mümkün değil, benzer durumlarla bende karşılaşıyorum.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
heleki anlattıktan sonraki kıvırma işini çok yapıyorum ben anlatıyorum anlatıyorum sitelerin adı ne diyince söyliyemiyorum attığımı flan düşünüyolar.D

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bi de na yapıyosun? site yapıyorum cevabından sonra %92 gelen soru bize de yapsana bi tane? oluyo. eheh yaparız tabi diyerek geçiştirmek de %83 işe yarıyo.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
pembekedi ben o durumlarda parayı veren düdüğü çalar diyorum, kaç para lazım dediklerinde 2000 $ olur oda sen oldugun için diyorum
başkasına 100 ytl ye demi lan diyolar :D

milletin kafasında site açıldıgında direk kendi kendine para kazandığı yer ediyor :)

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Demekki tek değilmişim :) özellikle pembekedi'nin anlattığı olay benim başıma çok geliyor.Para kazandığımı bilenler yap bana da site bizde kazanalım diyorlar bende tamam yaparız diyorum öyle kalıyor :) kazandığımı bilmeyenler de yap diyorlar para kazanıldığını bilmiyorlar tabi 1000 dolar ver domain host herşey bana ait diyorum haaa diyorlar :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5