İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bana script yazmayı öğretene 1 domain reglicem

Invoker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar kendi sitemi yapmak istiyorum, kendi scriptimi yazmak istiyorum. Ama hiç bilgim yok sıfır bilgim var. Yani nasıl yazılır bir site? Program açılır önce butonlar yerleştirilir, menüler eklenir onlara linkmi verilir.. Yoksa satırlar dolusu kod tek tek ellemi yazılır? Elle yazdık diyelim nerenin nerenin altına geleceğini, şuraya tıklayınca şunun açılcağını nasıl yaparız? Yaptık diyelim admin panelinle siteyi nasıl bağlarız... vs. vs. Hiç bilgim yok arkadaşlar dolu sorum var...

Sadece bana nerden başlamam gerektiğini, hangi kaynakları okumam gerektiğini, önce kodlama sonra tema yapmam gerektiğini vs. gibi öğreten 1 kişiye domain reglicem.. Ama doğru anlatmasını istiyorum çünkü kafam çok karışık.. En küçük en basit scripti yazmaya, iletişim formu oluşturup siteye koymaya bile bilgim yok

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her ilmin başı meraktır.

bunu duvara görebileceğiniz açıdan kocaman kocaman yazın,devamı gelir.

ilk başta öğrenmen gereken ;

html dili -> web sitelerinin direğidir.

ondan sonra html'i yalayıp yuttuktan sonra css dilini öğreneceksin,tablosuz tasarıma geçeceksin.

bir süre sonra hazır scriptler seni tatmin etmeyecek kendi scriptini yazmak isteyeceksin.

dinamik kodlama için tavsiyem php+mySQL'dir.

odaklanman,araştırman gerkenlerin altını çizdim gerisi senin öğrenme isteğine kalmış.

Invoker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya iyide bu html i öğrendim diyelim siteyi nasıl kurcam? Kodları nerde yazcam?

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
not defterinde yazabilirsin. o sana kalmış ancak başlangıç için dreamweaver yada frontpage (sharepoint) kullanmanı öneririm.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
İstersen editplus'ı da kullanabilirsin...

html olarak kodladıktan sonra kaydederken ".html" şeklinde kaydetmen gerekli...

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Başlık o kadar basit geldi ki herhalde bu başlığı açan kişi 15 yaşında falan.
Script yazmak dediğin Web Programcısı olmayı gerektirir. Web Programcılığını öğrenmek de bir domain reglemek kadar ucuz değildir. Piyasada ilgili kitapları alıp öğrenebilirsin. Ya da bir kursa gidebilirsin. İnsanlar 10 dolara değil milyarlar ödeyerek kursa gidip asp.net php öğreniyorlar.

Yol göster diyorsan tamam.

Ben web sitesi yapmasını kitaplarla öğrenmedim. Ama hızlandırılmış olarak öğrenmek istersen bir Frontpage kitabı al. Bir flash eğitim cd si ve bir photoshop eğitim cd leri edin.
Bunları öğrendikten sonra da asp.net veya php kitapları satın al.

HastaSiyim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlk Başta Html 'yi Öğren Veya Buton Yap) Sonra script yazmaya başla:)

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben bi şey diyeyim senin yaşın belli ki küçük ilk önce okulunu bitir ilköğretimdeysen ilköğretimi lisedeysen liseyi bitir. ikisini yürütürüm deme yürütüremezsin derslerden kayıp verirsin sonra ne programlama öğrenebilirsin elin ekmek tutsun ne de okuyup bir yer kazanamazsın.sen illa öğrenecem diyorsan ara ara html ye takıl ilerisine gitme

üni düzeyine geldiğinde veya lise son bittikten sonra yazın asıl bilgisayara o zaman azmederek istediğin herşeyi öğrenirsin

Hobichat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Madem bu kadar heveslisin.
Elimde tam sana göre bir e-kitap var. Dr.Nurettin ALABAY ın internet Programcılığına Giriş kitabı. Bana hediye etmişti baskısı bitmişti bende email çektim kendisine, sitesine attı ordan indirip okumuştum. Frontpage yi mukemmel bir şekilde anlatıyor. Ve piyasada yok bu kitap sana hediyem olsun ihtiyacı olan herkeze diyim :) Hocamıza tşk ederiz burdan :)

internet Programcılığına Giriş kitabı
http://rapidshare.com/files/109527965/frontpage.pdf.html

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Madem bu kadar heveslisin.
Elimde tam sana göre bir e-kitap var. Dr.Nurettin ALABAY ın internet Programcılığına Giriş kitabı. Bana hediye etmişti baskısı bitmişti bende email çektim kendisine, sitesine attı ordan indirip okumuştum. Frontpage yi mukemmel bir şekilde anlatıyor. Ve piyasada yok bu kitap sana hediyem olsun ihtiyacı olan herkeze diyim :) Hocamıza tşk ederiz burdan :)

internet Programcılığına Giriş kitabı
http://rapidshare.com/files/109527965/frontpage.pdf.html

Teşekkür ederim
İndiriyorum, bir arkadaşım hevesliydi, umarım ona faydası olur
Sağolasın

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
rapidde neden 6 tane kod cıkıyor ya indirilmiyor dosyalar.? bilgisi olan varmı

Hobichat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dosyayı inderemiyormusunuz. Evetse neden indiremiyorsunuz tekrar upload yapım istiyorsanız.

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
indirebiliyorsunuz altında kedi olanları yazacaksınız kutuya ne cins bir uygulamaysa

edit: rapid değiştirmiş bu uygulamayı kedi olanları yazın diyor bu defa :)

Voyvoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili Dostum
Eğer bu işi gerçekten öğrenmek istiyorsan ilk önce herkesin dediği gibi bu konudaki herşeyi okuyacaksın ikinci tavsiyem ise her sene İstanbul Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu meslek edindirme(İSMEK) kurslarına başvuracaksın.(Web sitesinden telefonlarını al ve kayıt tarihini öğren ve tavsiyem ilk gün git kayıt ol)(bu kurs ücretsiz)ve son tavsiye, kolay yollardan para kazanacağım diye abuk sabuk işler yapmıyacaksın.Güç seninle olsun...

trtint

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
script yazmayi ogrenmek istiyosan once altinda kedi olan harfleri bulmaktan baslayacaksin evlat:D

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Script; her hangi bir programlama dili ile yazılmış hazır betiklere script denir.

Görünüşe göre sıfırdan başlamak istiyorsun. HTML ile başlaman gerekiyor. Bunun için arkadaşların dediği gibi Front page ile başlaya bilirsin.

Öncelikle Front page programını edin. Daha sonra web de araştırma yaparak html derslerine başlayabilirsin. Amatörce web sayfası yapmak çok kolay ve zevkli olacaktır senin için.

Programla felan uğraşmak istemiyorsan Notepad ile de web sayfası hazırlayabilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi