İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Band sorunu yaşıyanlara çözüm Hotlink!

Z

zeynelkoc

Misafir
Dosyaları başka sitelerden linklenenler ekteki dosyayı kendi sitenize göre düzenleyip band sorununuzu çözebilirsiniz

yapmanız gereken tek şey uzantıları kendinize göre düzenleyip dosyalarınızın olduğu klasore yüklemek.

takıldığınız bi yer olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılar...

SeRSeRy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hmm guzel bir bilgi bilmeyen arkadaslara yardimci olacakdir.. kesinlikle denenmeli :)

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Özellikle örnek bir dosya vererek anlatım yapman oldukça güzel. Yanlız bunun nasıl kurulacağı ve neler gerektiği konusunda da bilgi verirsen daha iyi olur. Konu senin karışmak istemedim :)
Mesela; sunucunun ASP yad PHP olma zorunluluğu varmı? Ne kadar güvenli? Çalışma mantalitesi ne?

(Bu arada ipuçlarında bu konuyu yazacaktım ki sen yaptın, ne diyeyim :) Tebrikler )

Z

zeynelkoc

Misafir
ShadowSong abi sende yaz yazacağını herkez faydalanmış olsun :)

Z

zeynelkoc

Misafir
boyle bir konuya ilgi olmaması beni şaşırttı

yokmu band sorunu çeken??

bu olay sadece mp3 için değil dosyalarınız dışarıdan çalınmasın diye jpg swf zip hepsini hotlink koruması ile koruma altına alabilirsiniz

M

mgurkut

Misafir
mesela ben ekleyebilirim sayfamdaki resimler için ama nereye neyi ekleyecem anlamadım 20.000 tane jpg için nasıl ekleycem nereye ne yazacam anlamadım walla :( ilk defa duydum bunu html için olur mu ayrıca dıştan çalınmasın dedin bunun anlamı flash get veya teleport mu ? ben öyle bişey arıyorum açıkcası html için..

Z

zeynelkoc

Misafir
kısaca anlatayım sistemi

bu sistem browser tarafından cağrılıran isteğin reffererina bakar eğer senin belirttiğin bir site adresinden geliyorsa isteğini kabul eder ve dosyayı indirmesini veya görüntülemesini sağlar, eğer istek senin belirttiğin bir adresten gelmiyorsa bunu engeller ve senin istediğin bir sayfaya yonlendirir.

sistemi kullanmak için html diye bir ayrım yok yapman gereken tek şey resimlerin olduğu klasore bu dosyayı kendine göre düzenleyip atmak

resimler için altta yazılı uzantıları jpg gif gibi değiştirmen gerekecek orasını halledersin artık

başka takıldığın yer olursa yardım etmeye çalışırım

Apache için ufak bi modül var onun kurulu olması lazım host firmanıza sorabilirsiniz. eğer cpanel kullanıyorsanız orada zaten seçeneği var oradan aktif edebilirsiniz...

M

mgurkut

Misafir
şu anda serwerin yanında değilim cuma güne mutlaka deneyeceğim bunu.. yardımın için teşekkürler sanırım yeniden yardıma ihtiyacım olacak o zaman tekrar yazışırız burdan.. sağol dostum

M

mgurkut

Misafir
bu arada bu dosyanın ekli oldugu bir siten warsa we yazarsan sanırım bana ve anlamayacak olan arkadaşlara ayrıca bir yardımın dokunur..

Z

zeynelkoc

Misafir
mgurkut' Alıntı:
bu arada bu dosyanın ekli oldugu bir siten warsa we yazarsan sanırım bana ve anlamayacak olan arkadaşlara ayrıca bir yardımın dokunur..
kusura bakma ama demek istemediğini anlıyamadım

M

mgurkut

Misafir
ben bu yukardaki mesajı yazarken sen zaten örnek dosya wermisşin :) zaman çakışması.. sağol dostum..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5