İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bankada 500 Liranız Olabilir

akthn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yargıtayın son kararı bana bu yazıyı yazdırıyor. Çünkü yargıtay, vatandaşın 10 yıl geriye dönük kredi kartı aidatının alınmasına yönelik emsal karar verdi. Bu karara göre tek kartı olan bir kişi bankadan 500 tl yakın para alabilecek.
Yargıtayın son kararıyla tüketiciler kart aidatlarını 10 yıl geriye dönük olarak alabilecekler. Ortalama bir kişi yıllık 50 tl kart aidatı ödediğini düşünürsek bankadan 500 tl yakın para alabilecek.

img-src%E2%80%9Dwww.cashpara.comresimdosyasi.jpg%E2%80%9D-alt%E2%80%9Dkart-para%E2%80%9D-width%E2%80%9D541%E2%80%9D-height%E2%80%9D340%E2%80%9D.jpeg

Tüketici Hakları Derneği yaptığı açıklamada Yargıtayın verdiği kararın emsal niteliğinde olduğunu belirterek isteyenlere yardımcı olunacağını belirtti. Bankanızdan kart aidatlarını geri almak isteyenler ilk önce bankaya yazılı olarak müracat etmek gerekiyor.Bankanın ödemeye sıcak bakmadığı durumlarda ise Yargıtay’ın kararı emsal gösterilerek il ve ilçelerdeki hakem heyetlerinde dava açmak mümkün.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Minareyi çalan kılıfını hazırlar, bugün 500 alsan ne olacak adamlara ödediğimiz saçma sapan paraların ne olduğunu anlamak mümkün değil.

Antika

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
acısını fazlasıyla çıkartırlar

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
.....
ve hâlâ şarabımızı vermek için üzüm gibi eziliyorsak
kabahat senin,
demeye de dilim varmıyor ama
kabahatin çoğu senin, canım kardeşim!..

KaLpSiZ_

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
Benzer bi haber daha okumuştum, yanılmıyorsam Garanti Bankası'nda kredi kartından kesilen aidat için geri iade için mahkemeye giden kişi davayı kazanıyor ve dava emsal oluyordu. Garanti Bankası'da davalının bankadaki tüm kartlarını ve hesabını iptal ediyordu içerisindeki bakiyeyide nakit olarak ödemişler. Bu seferde davacı kişi tekrar bi dava açmış ''Hesaplarımı ve kartlarımı iptal edip beni mağdur bıraktılar'' gerekçesiyle ve yanlış hatırlamıyorsam 2bin TL maddi/manevi tazminat almaya hak kazanmıştı.

Yani acı macı çıkartamıyorlar, hiç bir şeye kılıf uyduramazlar yeterki sizler vurdumduymaz olmayın

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5