İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bankalardan SanalPos Alma Tecrübesi

imperio

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

Yeni kurulmuş sahış veya limited şirket ile bankalardan eticaret yapmak için sanalpos başvurusunda bulunan varmı acaba ?

Şahış şirketlerini reddeddiklerini en az limited şirket şartı aradıkları yönünde şehir efsaneleri dolaşıyor.Şirket yeni kurulacağı için geçmişte o bankadaki bireysel mevduat,maaş hesabı kredi kartı gibi bilgileri referans olarak kullanılıyor mu aranızda bu konularda tecrübe yaşamış olanlar bilgilerini paylaşırşa memnun olurum.

Teşekkürler.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Dün gittik Garanti Bankasına, benden sadece istedikleri site ismiydi, bir hafta içinde onaylanacağını söylediler.

Sonucu belirtirim yine.

imperio

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuda tecrübesini aktarmak isteyen başka kişiler var mı ?

Coded

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şunu örnek verelim.

Yıllar önce bankacılık daha yeni yeni düzeydeyken, şirket açan krediyi alıyordu. Daha sonra bankalar, şirketler 1 yılı geçmeden kredi vermemeye başladı. Şimdi ise 3 yılı geçmeden pek sıcak bakmıyorlar. 3 yılı geçsende kredi vermemek için bin takla atıyorlar. Bunun nedeni nedir ? tabiki krediyi kötüye kullananlar. Yani ödemeyenler. Şimdiki kredi diye takla atan şirketler daha önceden kredi alıp ödemeyen şirketlerin ceremesini çekiyor (Ben çok çektim)

Bunun sanal pos ile ne alakası var dersen, 2002 yılından 2005 e kadar pos almak çok kolaydı. Şirket yeni yada eski fark etmiyor, gidip başvurunu yapıp hemen alıyordun. Sanal pos almak normal pos cihazı almak gibiydi. Tabiki şimdi yeni şirketlere pos vermedikleri gibi eski şirketlerinde cirolarına, geçmişlerine , referanslarına vb bakıyorlar.

Bankalar pos vermek istemiyor değil ama, şimdi gidip çakma bir script ile ben alış veriş yapacam diyerek bir ssl sertifikası'nı siteye kurup bankaya bu site ile başvurduğunuzda, sanıyorsunuz ki bunların bilişim birimindeki siteye bakan elemanları gerzek tir. Bizim reddedilmemiz için bir sebep olamaz. Ama banka bu sitenin çakma olduğunu biliyor ve pos'u arkadaşlık sitelerinde, shop sitelerinde vb sitelerde kullanacağınızı biliyor.

Tecrübe kısmına gelince, benim şirketimin 5 adet sanal pos'u vardı. Fakat hepsi ardı ardına kapandı. Bunların bazılarını tabiki kiralamıştım. Sıcak para geliyordu. Sonuçta alış veriş yaptırarak o parayı kazanamazdım. Tabiki bankalar bir nevi bizim yüzümüden kimseye pos vermek istemiyor. Ama bunun alt yapısını sağlayaman yine onlar. Chargeback Bu lanet sistem ortadan kalkmadıkça bankalar her şirkete pos vermez. Posu alsanda bir kaç alış verişten sonra bankanın yetkilisi arayıp yapılan çekimlerini ze itiraz olduğunu söyleye bilirler. Bu olay bir kaç defa tekerrür ederse zaten posunuz direkt iptal ediliyor. Ve posu iptal edilen şirketin üzerine pos almak imkansız gibi birşey.

Aslına tecrübelerimizden yararlanmak için, pos'u ne gibi işlerde kullanacağını söylemelisin. Bu durumda daha çok yardım edilebilir. Normal alış veriş harici pos kullanmayı düşünüyorsan, bence hiç girme o işe. Çünkü insanlar eskisi gibi kredi kartından para çekildiğinde susu kalmıyor. Bankayara tak diye telefon açıp iptal ettiriyor. Buda sana tabiki -puan sağlıyor.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
sağlık firmasıysanız yada internet firmasıysanız çok kolay sanal pos alabilirsiniz. tavsiyem halkbankasınave ya fortise gidin.

İnternet siteniz güzel olsun, SSL olsun, tüketici haklarından iade koşullarından garanti koşullarından görünür şekilde bahsedin sanal pos sizindir.

.::RIO::.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanal Pos almak istiyorsan ya saglam bir firma olacaksin, ya 40-50 bin dolar parayı banka'da bloke ettireceksin, ya da banka'da ciddi tanıdıkların olacak.

Ya da çok ama çok şanslı olacaksın. :)

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Sonucu bildirmeye oldukça meraklıyım;

Garanti'nin istediği, bir kağıtta site ismiydi.. Bana kendisinin olumlu referans olacağını söyledi şubedeki temsilci. Bu hafta sonuna doğru bildirilecekmiş sonuç.

aves

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şahıs firması olarak 2 bankadan sanal pos aldım. İlki Halkbankası diğeri Garanti bankası. İstenilen belgeler, vergi levhası, Noter imza sirküsü, ikamet belgesi ve Esnaf odasından belge. Bunları hazırlayıp müracaat ettim kısa zamanda da hizmeti vermeye başladılar. Halk bankası aylık belli bir miktar giriş yapmanızı bekliyor ama garanti den böyle bir talep gelmedi. Yani Halk bankası aylık 1000 tl lik sanal pos girişi istedi. Yazılımınıza bakıyorlar sağlam bir yazılımsa hemen veriyorlar. (Kobimaster eticaret kullanıyordum)
Halk bankası bana çok zorluk çıkarttı, halen mahkemelik durumdayız. Size bir sözleşme imzalatıyorlar, bu sözleşmedeki bütün maddeler onların lehine, en ufak itirazda hesabınıza ya bloke koyuyorlar yada parayı geri alıyorlar. 3000 tl lik ürün sattım, malı teslim ettim, 1 hafta sonu Halk bankası uyandı "kullanılan kredi kartı sahte ve parayı geri ver" dediler, bu nedenle mahkemelik durumdayız. Bu durumda Halk bankası sahtekarla işbirliği yapmış gibi bir pozisyon doğuyor. Önce kredi kartına sağlam sen bu kişiye malı gönder deyip parayı veriyorlar sonra sahte deyip geri almaya kalkıyorlar. Kısacası devlet bankası kalıntıları olması nedeniyle işi bilmiyorlar, üzerlerine düşen vazifeyi tam yapmıyorlar, sorumluluğu sözleşme ile üzerinize yıkıyorlar.
Şuan sitemde satış yapmıyorum ama Garanti bankasının sanalposu çalışır vaziyette duruyor. Garanti bankası ile hiç bir sorunum olmadı.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Garanti bankası ile bugün sanal pos için sözleşme imzalanılacak. Şu ana kadar prosedürde herhangi bir aksaklık olmadı.

Sözleşmede bakalım ne şartları var.

imperio

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Garanti bankası ile bugün sanal pos için sözleşme imzalanılacak. Şu ana kadar prosedürde herhangi bir aksaklık olmadı.

Sözleşmede bakalım ne şartları var.

GneRaL,

Basvuru yaptiginiz firma sahis mi ltd mi ? Birde kac senelik firma ? Bu konularda vergi levhasi sirket cirosu gibi bilgilere bakmadilar mi ?

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
1988 yılında kurulan şahıs firması, normal pos olarak zaten çalışıyorduk bankayla. Birşey istemediler.

imperio

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1988 yılında kurulan şahıs firması, normal pos olarak zaten çalışıyorduk bankayla. Birşey istemediler.

Anahtar kelime normal pos un hali hazirda mevcut ve yillarca kullanimda olmasi dolayisiyla sanal pos icin ayri sorusturma ihtiyaci hissetmemisler.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Normal posu alalı, hatta Garanti'yle çalışmaya başlayalı 1 ay anca oldu :)

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bilgilendirme yapacağım demiştim, onaylamışlar. Yarın bir personel mağazaya gelecekmiş detaylar için.

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şunu örnek verelim.

Yıllar önce bankacılık daha yeni yeni düzeydeyken, şirket açan krediyi alıyordu. Daha sonra bankalar, şirketler 1 yılı geçmeden kredi vermemeye başladı. Şimdi ise 3 yılı geçmeden pek sıcak bakmıyorlar. 3 yılı geçsende kredi vermemek için bin takla atıyorlar. Bunun nedeni nedir ? tabiki krediyi kötüye kullananlar. Yani ödemeyenler. Şimdiki kredi diye takla atan şirketler daha önceden kredi alıp ödemeyen şirketlerin ceremesini çekiyor (Ben çok çektim)

Bunun sanal pos ile ne alakası var dersen, 2002 yılından 2005 e kadar pos almak çok kolaydı. Şirket yeni yada eski fark etmiyor, gidip başvurunu yapıp hemen alıyordun. Sanal pos almak normal pos cihazı almak gibiydi. Tabiki şimdi yeni şirketlere pos vermedikleri gibi eski şirketlerinde cirolarına, geçmişlerine , referanslarına vb bakıyorlar.

Bankalar pos vermek istemiyor değil ama, şimdi gidip çakma bir script ile ben alış veriş yapacam diyerek bir ssl sertifikası'nı siteye kurup bankaya bu site ile başvurduğunuzda, sanıyorsunuz ki bunların bilişim birimindeki siteye bakan elemanları gerzek tir. Bizim reddedilmemiz için bir sebep olamaz. Ama banka bu sitenin çakma olduğunu biliyor ve pos'u arkadaşlık sitelerinde, shop sitelerinde vb sitelerde kullanacağınızı biliyor.

Tecrübe kısmına gelince, benim şirketimin 5 adet sanal pos'u vardı. Fakat hepsi ardı ardına kapandı. Bunların bazılarını tabiki kiralamıştım. Sıcak para geliyordu. Sonuçta alış veriş yaptırarak o parayı kazanamazdım. Tabiki bankalar bir nevi bizim yüzümüden kimseye pos vermek istemiyor. Ama bunun alt yapısını sağlayaman yine onlar. Chargeback Bu lanet sistem ortadan kalkmadıkça bankalar her şirkete pos vermez. Posu alsanda bir kaç alış verişten sonra bankanın yetkilisi arayıp yapılan çekimlerini ze itiraz olduğunu söyleye bilirler. Bu olay bir kaç defa tekerrür ederse zaten posunuz direkt iptal ediliyor. Ve posu iptal edilen şirketin üzerine pos almak imkansız gibi birşey.

Aslına tecrübelerimizden yararlanmak için, pos'u ne gibi işlerde kullanacağını söylemelisin. Bu durumda daha çok yardım edilebilir. Normal alış veriş harici pos kullanmayı düşünüyorsan, bence hiç girme o işe. Çünkü insanlar eskisi gibi kredi kartından para çekildiğinde susu kalmıyor. Bankayara tak diye telefon açıp iptal ettiriyor. Buda sana tabiki -puan sağlıyor.

Sonuna kadar katılıyorum. Geçen hafta TEB e gittim. Müdüre tanıdık olduğundan çay içerken bazı konular hakkında bilgi aldım. Neyse olay geldi dayandı sanal pos almaya.... Dedim "Nasıl olacak, şirketi kurar kurmaz sizden alsak olur mu ? " hemen yüzü asıldı müdürenin.... "Zamanında çerez gibi dağıtıyorlardı ama artık ağzımız yandı sahte kredi kartlarından dolayı o yüzden vermemek için uğraşıyoruz, ama ben size referans olurum, sonuçta kaç yıllık müşterimizsiniz (Ailece müşterisiyizde :) )" Ama POSU Bölge müdürlüğü verdiğinden garanti veremem demişti...

Yani önce kredi dağıttılar ödemeyenlerden dolayı şimdi şirketler alamıyor, sanal pos dağıttılar baz 3 kağıtçılardan dolayı onuda vermek istemiyorlar. EE sıra kredi kartına gelmediyse adam değilim :)))

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi