İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bankaya $1.287 borcum varmış, haberim yok!

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Merhaba arkadaşlar,

Çok ilginç bir olay başımdan geçti, sizinle paylaşayım dedim. 1.5 sene kadar önce yabancı bir şirketten sunucu kiralamıştım. Kredi kartıyla ödemiştim, kart olarak hepinizin bildiği garanti bankası'nın sanal kartını kullanıyordum.

Sunucuyu 2 ay kullanmıştım ve daha sonra sunucu iptali için şirkete mail gönderdim, o günden beri garanti sanal kartın bağlı olduğu hesaba hiç girmedim çünkü tüm işlemlerimde FinansBank'ı kullanıyordum, hesabımıda iptal ettirmedim.

Dün (cuma) beni garanti bankası aradı ve $1.287 + faiz borcum bulunduğunu söyledi. Hesabımda sıfır lira olmasına rağmen karşıdaki şirket 13 ay boyunca aylık sunucu bedelini hesabımdan çekmiş.

Son iş günü olduğundan yasal bir girişimde bulunamadım, pazartesi gününden itibaren avutkatımla beraber gerekli yerlere şikayetimi ileteceğim, bakalım neler olacak.

canparlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçmiş olsun dostum sonucu buraya bildirirsen seviniriz işallah ödemeyi yapmadan kurtulursun

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ovetto' Alıntı:
Hesabımda sıfır lira olmasına rağmen karşıdaki şirket 13 ay boyunca aylık sunucu bedelini hesabımdan çekmiş.

zaten sanalkart ın amacı bu tür bir şeyi engellemek. yani kredi kartına sen para yüklemedikçe para çekilmesini engellemek.

çok ilginç bir durum...

umarım kaybın olmadan atlatırsın sorunu.

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ke$ke sanal kart hesabında para bulundurmasaydın.
sana tavsiyem sadece ödeme yaparken parranı aktar. nolur nolmaz :S

Kolay Gelsin.

K

kahvelak

Misafir
UndeaD' Alıntı:
ke$ke sanal kart hesabında para bulundurmasaydın.
sana tavsiyem sadece ödeme yaparken parranı aktar. nolur nolmaz :S

Kolay Gelsin.
adam zaten bakiyem 0 dı diyor. ona rağmen çekilmiş suç garantide bence.

lynch

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
gecmis olsun.. garantide sanal kart ytl hesabina baglanmiyor bildigim kadariyla.. sadece istenilen zaman sanal karta para aktarark kullaniliyor. Ayrica ornegin ytl hesabinda para olsa ve sanal kartinda para olmadiginde hicbir sekilde sanal karttan para cekilemez ve borclandirilamaz. Suana kadar bunun cok ornegini gordum.. Eger boyle olduysa ya yeni bir uygulamadir yada baska bir sorun vardir.

Bir sorum olacak, peki sunucuya ilk odemeyi yaparken ucreti "sanal karta" mi aktardin? yoksa ucret sanal kartin bagli oldugu ytl hesabindan aktarim yapmadan mi cekildi?

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Garanti Bankası Sanal Kart ile benzer bir problem ben de yaşadım. Server kiraladığımız yer 2CO ile çalıştığı için biz de sanal kart numaramızı oraya girdik. Girmeden önce hesaba yeteri kadar para yükledik tabi. İşlem gerçekleşti fakat 3-4 gün sonra sanal kartıma girdiğimde - xxx,xx bakiye ile karşılaştım. ben de sanal kart mantığına uymadığı için bankayı aradım. sanal kartın amacı zaten bunu önlemek dedim telefondaki temsilciye. Sonra 2CO'nun bankadan kendini garantiye almak için bir provizyon daha aldığı belirlendi. Yan aynı alışveriş için 2 kez ödeme almışlar. Aynı olay 2 ay üst üste oldu. Sanal kartım hep - bakiyeye indi. Her indiğinde aradım . Temsilci bana provizyonun karşılığı verilmeyince hesaba geri aktarılacağı söylendi ve telefondan bir kaç saat sonra hesabım düzeldi. Ben bankayı aramasam da 1 hafta içinde zaten düzelecekmiş öyle dedi. Yani sizin anlayacağınız Garanti Bankası Sanal Kart'ınızın - bakiyeye düşmesini bazı durumlarda önleyemiyorsunuz. Yetkisi olan firmalar ( 2CO vs. ) kendilerini garantiye almak için 2 kez işlem yapabiliyorlar. İşlem Visa üzerinden gerçekleştiği için ( bunu bana temsilci söyledi ) bu - (eksi) bakiye ile karşılaşabilme durumu ortaya çıkabiliyor.

Ben temsilciye ZATEN BÖYLE BİR DURUM İLE KARŞILAŞMAMAK İÇİN SANAL KART KULLANIYORUM dediğim zaman " haklısınız ancak bu durumda karşı tarafın yetkisi olduğu için işlem gerçekleşiyor " dedi.

Yani kısacası karşı tarafın mesela 2CO sözleşmesinde bununla ilgili bir bölüm mutlaka vardır. Zaten Garanti bankası da böyle durumlarda her zaman banka haklıdır diye bir hükmü Sanal Kart Kullanıcı Sözleşmesinde %100 belirtmiştir , ancak tabii ki biz onları okumadan imzaladığımız için yapabileceğimiz hiç bir şey yok.

Benim önerim sanal kartınızı sürekli takip edin , özellikle büyük harcamalar yapıyorsanız.

Ovetto senin için önerim sanal kart kullanıcı sözleşmesini incelemen ve hesabında olmadığı halde nasıl böyle bir işleme gidilebildiğini araştırman olacaktır. Fakat benim de başıma geldiği gibi " visa " faktörü seni haksız çıkartabilir.

Senin başına gelen olayı ve bankaya soracağın ilk soruyu ben telefonda temsilciye anlattığımda BÖYLE BİR DURUM OLABİLİR cevabını vermişti.

Umarım bir açıklarını bulursun.

K

kahvelak

Misafir
Garanti böyle arada bir 13 milyon falan kesinti yapıyormu işlem hizmeti diye acaba, baktılar bu fakirin hesabında 5 10 milyar var zart part kesinti yapıyorlar

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
valla geçmiş olsun yaw ama böle durumalrda yasal işlemlerin ilermesi için adam borçu ödedip sonra yasal işlemleri yapıyorlar sanırım ben öle biliyorum yanai kredi kartınca öle bu sanal kartta aynıdır sanırım.

umarım zarara ugramdan bu işten kurtulursun yanai zor böle bankalarla ugraşmak..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5