İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Banlanan Hesaplar Açılmış!

Romantlk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eskiden banlanan 2 hesabım vardı tekrar üye olayım dedim kabul edildi. yani isimler ve domainlerin banı açılmış. yalnız email adreslerini değişik kullandım.
umarım bu bilgi işinize yarar.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
ee bu kadar Türk'ü takip kolay bişi değil, bi yerde kopuyo demekki :)

K

kahvenet

Misafir
yakinda atilirsin tekrar. (eski hesapla ilişkilendirildi gerekcesiyle)

Romantlk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kahvenet' Alıntı:
yakinda atilirsin tekrar. (eski hesapla ilişkilendirildi gerekcesiyle)

artık google tek değil!
yahoo msn atağa geçti google tek olduğu için kolaylıkla herkesi banlıyabiliyordu..
bu ay hiç bi başlık görmedim banlandım diye?
neden sizce onu banla bunu banla reklam yayınlayacak siteler kalmadı...
herkes yahoo msn e geçicek google ne olacak? yerinde sayacak...
bunun için banları kaldırmak zorunda kaldı...
yahoo msn türkiyeye reklam verse ben googleyi kullanmaya devam edermiyim sanıyorsun?
Hayır etmem. Benim gibi düşünen milyonlarca insanda var eminim.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Romantlk' Alıntı:
artık google tek değil!
yahoo msn atağa geçti google tek olduğu için kolaylıkla herkesi banlıyabiliyordu..
yahoo msn türkiyeye reklam verse ben googleyi kullanmaya devam edermiyim sanıyorsun?

bence desteksiz bir hipotez olmuş.Sonuçta tüm firmaların amacı belli.Uzun vadede sürekli reklam alarak para kazanmak.Ne msn, nede yahoo sahte tıklama yapan siteleri arasında görmek istemez.Bu sebeplede google ' nin bu konuda bir şüphesi yokdur.Google ' nin banlama nedenleri; reklamverenlerin çıkarlarını korumak, tıklamalarla müşteriyi memnun etmektir.Evet yahoo ve msn girince piyasaya mutlaka bir rekabet oluşacakdır ama buradada kazanan yine kaliteli hizmet veren olacaktır.
Kaliteli hizmet nedir ? Verdiğin reklamla en çok kazandığın site..

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beceriksiz_acemi gerçekten güzel açıklamışsın. Rekabet etmek kolay bir iş değil, sen Google adsense kurallarına uymuyorsan Yahoo'nun kurallarına da uymazsın, sonuçta oradan da banlanmak zorunda kalırsın.

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Romantlk' Alıntı:
artık google tek değil!
İyide Google bırak Türkiye'yi Avrupa'da bile tek,Msn daha piyasaya bile çıkmadı,Yahoo'da yanlızca Amerika'da ki webmasterları kabul ediyor. Söylediğin şey pek doğru değil.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hem reklam verenlerde bir anda yahoo ve msn.e geçemez. En sağlam Türkçe sayfalar ve deste google da var. Yahoo ve msn mail servislerini bile adam gibi Türkiye'ye uygun hale getiremedi. Reklam piyasasında da google karşısında Avrupada varlık göstermeleri şimdilik zor

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dün bende banlı bi siteye karşılık yaptığım başvuru kabul edilmiş ama işi garantiye almak için google emel'e bi danışayım dedim mail attım konuyla ilgili bakalım yanıtları ne olucak.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CyberTurk' Alıntı:
Hem reklam verenlerde bir anda yahoo ve msn.e geçemez. En sağlam Türkçe sayfalar ve deste google da var. Yahoo ve msn mail servislerini bile adam gibi Türkiye'ye uygun hale getiremedi. Reklam piyasasında da google karşısında Avrupada varlık göstermeleri şimdilik zor

bugün bütün webmasterların google hesabı var nasıl tabiki kuponlar sayesinde google kuponlarla hem msni hem yahooyu kesti...

ve unutmadan bilgiğim kadarıyla banlı domainler zaten bir süre sonra açılıyor 8 9 ay gibi... yanlışmı???

Romantlk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beceriksiz_acemi' Alıntı:
bence desteksiz bir hipotez olmuş.Sonuçta tüm firmaların amacı belli.Uzun vadede sürekli reklam alarak para kazanmak.Ne msn, nede yahoo sahte tıklama yapan siteleri arasında görmek istemez.Bu sebeplede google ' nin bu konuda bir şüphesi yokdur.Google ' nin banlama nedenleri; reklamverenlerin çıkarlarını korumak, tıklamalarla müşteriyi memnun etmektir.Evet yahoo ve msn girince piyasaya mutlaka bir rekabet oluşacakdır ama buradada kazanan yine kaliteli hizmet veren olacaktır.
Kaliteli hizmet nedir ? Verdiğin reklamla en çok kazandığın site..

sahte tıklama yapan siteleri arasında görmek istemez demişsin...
iyide sahte tıklama demişsin benim 2 hesabımda hilesiz gitti... ve bir çoğunun hesabı haksız yere kapatıldığından eminim.
benim amacım sizlere yardımcı olmaktı laf yemek değil sonuçta bazıları hesapları kapandığı için yeni domain isimleri yeni arkadaşlarına akrabalarına hesap açmaktadırlar. Ben sadece iyilik olsun diye söyledim. iyilik istemiyorsanız bidaha etmem.

önemli bi not: eğer öyle olmasaydı neden banlanan hesaplar açıldı?
Geçersiz tıklamalar için hesapları kapatılan yayıncılar gelecekte AdSense programına katılamayacak ve ödeme almayacaktır. Bu tıklamalar için reklamverenlere uygun şekilde kredi uygulamaktayız.

"Geçersiz tıklamalar için hesapları kapatılan yayıncılar gelecekte AdSense programına katılamayacak"
şimdi nasıl tekrar kabul edildim?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
orada bir karışıklık olabileceğinin düşüncesindeyim.Sana ne kızdım nede kırmak istedim.Sanırımki bu forumdaki kimse bilerek birbirini kızmak istemez.Sen başına geleni yazmışsın, bende kendi mantığımca hareket ettim sadece.

Google için 3 kıstas vardı. Mail adresi (domain) , çek alacaklı adı , Adres ..

Sen bu 3 ' üde aynı diosun..
Ama googlede döne döne "Geçersiz tıklamalar için hesapları kapatılan yayıncılar gelecekte AdSense programına katılamayacak" bunu sölüyor. Benim yorumlarım zaten, msn ve yahoo piyasaya girdi ondan dolayıda google genel af çıkardı yazısı içindi.
Sanki google bilmiyormu, banlanan akrabası dostu üzerine site açıyor.Tabiki biliyor.Ama bile bile de banlanan, hile yapanı alacağını sanmam.Haksız banlanmalarda vardır, doğrudur.Onada sanırım, güme gitmek demek lazım.Ama öyle dediğin gibi çok haksız yere banlanan var dediğine maalesef katılamam.

Romantlk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu sadece benim başıma gelse tamam dicem ama birçok arkadaşta yeniden üye oldu ve kabul edildi. zaten sadece benim hesabı yapsaydılar yanlışlık yapmışlardır diye bu yazıyı yazmazdım.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
olayın özüne inelim o zaman.. Banlanan ve kabul edilen sitene google kodu koyduğunda gösterim alabiliyormusun ?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
açıyor açmasına'da en fazla 2 ay kalıyor hesap, google aplalara emel veya melis'e bi danış bu konuyu. ve sadece bekle daha önce aynı durumla bir kaç kez karşılaştım hatta yine aynı durum söz konusu ben googleye yazdım henüz bi cevap gelmedi ama reklamı sitelere koysamda yine hesabı kapatıcak. büyük ihtimal aynı olay seninde başına gelicek... umarım gelmez ama sonuçta kuralları belli adamların.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Romantlk' Alıntı:
örnek: http://www.geyikoloji.com/ bu hesapta atılmıştı..

https://adwords.google.com/select/O...ingUrl=http://www.geyikoloji.com/&hl=tr&gl=TR

bakın hesap yine geyikoloji.com açılmış durumda.
bu koda bakarak bu domainle hesap açıldığı anlamına gelmez.Hangi siteye kodu koysan otomatik bu şekli alıyor.Ben yinede temkinli olun demek istiyorum.Ay sonunda Banlanan Hesapla İlişkisinden ' diyipde mail gelip atılmak üzücü oluyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5