İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Banlanan kişi yeni hesap açarken neleri değiştirmeli?

hostingtr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hesabım banlandıktan sonra tamamen yeni bir site açıp ofisteki diğer pc'den modemi resetleyerek tekrar o yeni açtığım siteyle başvuru yaptım.. kabul edileceğini sanıyorum ama yine banlanacak sanırım modemin seri no'sunu falan alıyor mu google? veya modemle alakalı birşey varmı IP'den başka diye sorayım.. Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim..

İyi çalışmalar, bol kazançlar :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
domainden bilgisayara, ip ye vs. vs. ilgili herşeyinizi değiştirmeniz gerekiyor!

hostingtr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hepsi değişti pigeon PC,Domain,Domain Bilgileri,IP... ama modem degismemisti ayni modem... Sorun çıkartacak diye endişeleniyorum bi daha banlanırsam satarım zaten elimdeki domainleri,siteleri.. şevk kalmadı zaten eskisi gibi.. Bunu derken sadece gelir elde etmek için site açtığım düşünülmesin ama mutlaka gelir olmalı diye düşünüyorum.. Hep gider... gider.. gider yani :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
madem endişeleniyorsunuz değiştirin modemi de o zaman. 50 ytl lik birşey.

hostingtr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
50 ytl lik birşey olsaydı keşke... Şunun cevabını istiyorum aynı modem sorun yaratırmı..... ( başvuruyu yaptım o şekilde.. )

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
:)
modemler 20 ytlden başlar..

ben diyeceğim ki yaratır. bir arkadaş diyecek ki yaratmaz!
yani endişeniz varsa ve şevkinizi bir modeme bağlıysa neyin cevabını arıyorsunuz?
doğru cevabı kendiniz yazmışsınız zaten..

hostingtr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ozaman şöyle devam ettireyim aynı modemle başvurumu yaptım yeni bir modem aldım hesabımın incelemesini o modemle yapıyorum.. bu şekilde önüne geçebilirmiyim ?

Yeni hesap açmak demek; başka 1 pc, başka 1 domain, başka 1 site ister.. :(

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
valla herkes farklı yorum yapacak elbette.Ama şunu çok saçma buluyorum.Google nin sırları var ve bunu kimseyle paylaşmıyor.Hiç bir yerdede şunu görmedim.Google mac adreslerini inceler falan filan diye.Ben sürekli hesap açıyorum, format atmadan, pc değişmeden sorun yaşamıyorum.Bu benim şansımmı ? Bence asla :) Bence hiç bunlara gerek yok.Domain + adres değişmek yeterli.İlla güvenli istiyorsanız,

gidin bir cafeye, açın hesabınızı, public kodunuzu alın olsun bitsin.Aradada gider hesabınıza cafeden bakarsınız.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal misali.
Bence sen kafaya takma zaten başvuruyu yapmışsın,gittiği yere kadar gitsin eğer banlanırsan modemden dolayıdır bizede bildirirsin,banlanmazsan demek ki modemi kayda almıyor google.
Keşke net cevaplar verilebilse ama kesin birşey bilen yok...

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
modemi elbette dikkatte alıyor ama log sürelerini kısa tutuyor.
Misal 1 er ay arayla aynı bilgisayar ile farklı hesaplar kullanılabilir.
Benim tahminim bu süre 1 hafta civarında.
Bu arada bugün başvuruyaptım bi arkadaş için 1 saat sonra onaylandı, şaşırdım :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
kaynaklar neler arkadaşlar ? Banlanan kişi hilesiz, hatasızda geriye sadece modemmi kalıyor acaba ? Modeme gelene kadar bir dünya şey var..Bana çok saçma geliyor açıkcası.Google bir şirket.Mac adresimi iznim olmadan almak suçmu ? modem numaramı almak suçmu ? Bunları bile bilmiyorum açıkcası..

hostingtr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla herkes farklı yorum yapacak elbette.Ama şunu çok saçma buluyorum.Google nin sırları var ve bunu kimseyle paylaşmıyor.Hiç bir yerdede şunu görmedim.Google mac adreslerini inceler falan filan diye.Ben sürekli hesap açıyorum, format atmadan, pc değişmeden sorun yaşamıyorum.Bu benim şansımmı ? Bence asla Bence hiç bunlara gerek yok.Domain + adres değişmek yeterli.İlla güvenli istiyorsanız,

gidin bir cafeye, açın hesabınızı, public kodunuzu alın olsun bitsin.Aradada gider hesabınıza cafeden bakarsınız.

öncelikle ilgin için teşekkürler beceriksiz_acemi ;) hmm tabi ki senin şansın değildir demekki aynı pcden açmak sorun değil adres+domain+ip degistirmek önemli bu bi ipucu :)

evet cafeden iş görmek daha kesin gibi görünüyor

Yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal misali.
Bence sen kafaya takma zaten başvuruyu yapmışsın,gittiği yere kadar gitsin eğer banlanırsan modemden dolayıdır bizede bildirirsin,banlanmazsan demek ki modemi kayda almıyor google.
Keşke net cevaplar verilebilse ama kesin birşey bilen yok...

evet bir daha banlnırsam (yalama olucaz ozaman :p ) bildiririm size forum aracılığıyla.. bakalım ne olacak..

Şunuda düşünüyorum..Burası bir ofis benden farklı birisi farklı bir bilgisayarda ama bağlantı noktası aynı bu anlış algılanırmı? gibi adsense'ye mail atmak..

modemi elbette dikkatte alıyor ama log sürelerini kısa tutuyor.
Misal 1 er ay arayla aynı bilgisayar ile farklı hesaplar kullanılabilir.
Benim tahminim bu süre 1 hafta civarında.
Bu arada bugün başvuruyaptım bi arkadaş için 1 saat sonra onaylandı, şaşırdım

2. hesabımda öyle olmuştu :) sanırım belirli günlerde inceleme yapılıyor? ya da yapılmıyor neyse yorum yook.. şansına..

kaynaklar neler arkadaşlar ? Banlanan kişi hilesiz, hatasızda geriye sadece modemmi kalıyor acaba ? Modeme gelene kadar bir dünya şey var..Bana çok saçma geliyor açıkcası.Google bir şirket.Mac adresimi iznim olmadan almak suçmu ? modem numaramı almak suçmu ? Bunları bile bilmiyorum açıkcası..

"Burası bir ofis benden farklı birisi farklı bir bilgisayarda ama bağlantı noktası aynı bu anlış algılanırmı?" gibi adsense'ye mail atmak bu sorunu çözebilir sanıyorum?

( İlginize teşekkürler arkadaşlar )

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum hiç bişe olmaz korkmana gerek yok modemini felan yada bilg. sakın değiştirme sadece bilg. güzel temizle ve modemini resetle bu kadar..

hostingtr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum hiç bişe olmaz korkmana gerek yok modemini felan yada bilg. sakın değiştirme sadece bilg. güzel temizle ve modemini resetle bu kadar..

bu rahatlatıcı bilgi içinde teşekkür ederim tolgahat :) ofiste 2 pc var 2. siyle yaptik artik onla bakariz o problem degildi. Modemide resetledik senin ifadene göre sorun yok ozaman... inşallah çıkmaz diyelim çıkarsada anlarızki modemden ;)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bakın google analytics de şehirlere kadar kimin merden girdiğini gösteriyor google daha ileri gidip adresi bulamayacağınımı sanıyorsunuz ancak bazı şeylere göz yumduğunu düşünüyorum (bu da benim düşüncem :))

EmreTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
modem mac nosu önemlidir. ne kadar resetlersende modem mac no sabittir onu değiştirmen gerek onuda yapan programlar var bildigim kadarıyla

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bugune kadar hiç bir internet tabanlı dil mac,harddisk seri no su gibi bilgileri (asp veya php yardımıyla) aldığını görmedim zaten buna en başta işletim sistemi izin vermez

ama şunu söylemeden edemicem google ın 3. parti programları google toolbar ı, google earth ü gibi programlarla bu bilgileri alabilir şahsen ben google ın hiç bir programını kullanmıyorum

hostingtr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bakın google analytics de şehirlere kadar kimin merden girdiğini gösteriyor google daha ileri gidip adresi bulamayacağınımı sanıyorsunuz ancak bazı şeylere göz yumduğunu düşünüyorum (bu da benim düşüncem :))
tam adres alabileceğini sanmıyorum en fazla ilçeye kadar alabilir diye biliyorum..
modem mac nosu önemlidir. ne kadar resetlersende modem mac no sabittir onu değiştirmen gerek onuda yapan programlar var bildigim kadarıyla
<<<<
altta redbaron'unda dediği gibi web tabanından bunları nasıl alabilir.. Alamaz dediği gibi işletim sistemi izin vermez.. Google'ın diğer programlarının buna katkı sağlayacağını düşünmüyorum ama..
>>>>
bugune kadar hiç bir internet tabanlı dil mac,harddisk seri no su gibi bilgileri (asp veya php yardımıyla) aldığını görmedim zaten buna en başta işletim sistemi izin vermez

ama şunu söylemeden edemicem google ın 3. parti programları google toolbar ı, google earth ü gibi programlarla bu bilgileri alabilir şahsen ben google ın hiç bir programını kullanmıyorum

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Osi veya tcp/ip de kaynak ip, kaynak mac, hedef ip, hedef mac olmadan paketler asla gönderilmez. Mac in bulunup bulunamayacağına buradan kanaat getirebilirsiniz.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya tv kartının veya anakartının serı nolarını almıssa onlarıda dusunmen gereklı ozaman degılmı bence hıc kasma ok gelsın yanıt alman 50 dolardan sonra olur zaten ona gore karar ver

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5