İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Banlanan site hakkında

feverinlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar, benim Turbofsi.net adresinde audi kullanıcılarını birleştiren bir sitem var. 2 ay önce bu site adsense den banlandı. Yanlış anlamayın hesabım kapatılmadı.

Gerçekten çok legit bir sitedir. Hiçbir zaman hile yapmadım sadece hoşuma giden yerlere yerleştirdim adsense'i.

Google'dan gelen email:
Merhaba,

Hesabınızı gözden geçirirken, şu an Google reklamlarını program kurallarımıza uyum sağlamayan bir şekilde gösterdiğinizi tespit ettik. Örneğin, www.turbofsi.net/forum/index.php sayfasında AdSense program kurallarını ihlal ettiğinizi görebildik.

Yayıncılar, Google reklamlarını, (komşu içeriği reklamlara benzer şekilde biçimlendirerek ya da reklamları oyun ya da forum başlığı biçiminde oluşturarak) reklamları maskeleyecek tarzda yerleştiremezler.

Ek olarak, yayıncılar, belli resimleri sitelerinde görüntülenen reklamlarla ilişkilendiremezler. Bu tür bir uygulama, kullanıcıları, resimlerin reklamverenin sunduğu ürün ve hizmetlerle doğrudan bir ilişkisi olduğu izlenimini doğurarak yanıltabilir.

Netice olarak sayfanızdaki reklam yayınını durdurduk.
AdSense hesabınız etkin kalacaktır. Fakat, program kurallarımızı gözden geçirmenizi (https://www.google.com/adsense/policies) ve tüm sayfalarınızın kurallarımızla uyum içinde olduğundan emin olmanızı ciddiyetle tavsiye ederiz.

Gelecekte yeniden ihlaller tespit edersek hesabınızı durdurabileceğimizi bildirmek isteriz.

Saygılar,

Google AdSense Ekibi

Daha sonra onlara ulaşmaya çalışınca şu emaili aldım:

Merhaba XXXXX,

E-postanız için teşekkür ederiz.

Bir önceki e-postada da belirttiğim gibi siteleriniz program politikalarımızı ihlal ettiği için reklam yayını durdurulmuş ve artık bu sitelerinizin AdSense programına katılmaları uygun değildir.

Yani bi kere banlanan site bir daha kullanamıyormu? Hiçbir uyarı olmadan banlıyorlar sonra geri almıyorlarmı?

Ayrıca bariz bir kural ihlali olmadığınıda belirttim onlara.

B

bazobehram

Misafir
Öncelikle geçmiş olsun.
Googlenin bu yaptiğina anlam veremiyorum.iLk olarak durdurulmuştur diyip daha sonra banlandiniz denmesi hoş değil.Google bu ne yapacaği belli olmuyor.
Sen yine de tekrar mail at ve ilk gelen maili hatirlat hocam. :)
ßanlanan site adi ile tekrar hesap açamiyorsun.ßaşka bir domain üzerine aldiğin hesap ile banlandiğin site de kullanabilirsin(kullanabiliyordum).

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Geçmiş olsun. Kuralları ihlal eden durumu ortadan kaldırıp başka bir hesap üzerinde yayına devam edebilirsin..

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçmiş oLsun Kardes :S

Benimde Bir Sorum Var Daha Once Dusmus Bir Domain ALdım Bilmiyordum Googleden Banlı Oldugunu
Bu Banın Suresi VArmı Yani Adsense Deil Site Googleden Banlı ?
Google Siteyi İndexlemiyor:S

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Domainin yeni sahibi olduğunu ve tamamen farklı ve legal bir içerik ile yayında olduğunu belirten bir mail atarsan bakarlar..

feverinlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zaten banlandığı durumu tamamen kaldırdım. Düzelttim herşeyi diye. yine aynı mail sanki robotla konuşuyorum.

Karşımdaki insan mailimi okuyor sonra sağdaki kutudan bir cevap seçip yolluyor gibi geliyor.

feverinlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tabiki ama uyarı olmadan sitenin banlanması kötü birşey, istemeden yapılmış birşey olabilir. Ayrıca üstüne üstlük o kısmı düzeltip onlara kaç kez mail atmama rağmen ilgilenmemeleri çok itici ve can sıkıcı.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
hatanın barizi olmayacağı gibi, yanlışlığın da istenmeden yapılmayanı olmuyor! :)

feverinlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google kurallarının bazıları siyah-beyaz gibi degil. Bu yüzden gri alanda kalanlarında canı yanıyor.

ben istemeden hata yaptım. Forumda koydum 5'li linki ve bana nedense menu gibi göstermeye çalışmışsınız diye mail geldiki cidden alakası yok. En düzgün koyabilecegim yer orası olduğu için oraya koymuştum.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Banlanan site geri alınmıyor. Benim bir sitemde link bankası vardı. uygun-değilgrafik içerikli sitelerin linki eklenmiş domain banlandı. kac defa mail attım. Link bankası link dedim. Baya mailleştik en sonunda tekrar konuşursan banlanacaksın tarzında mail gelince mecbur sustum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5