İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Banlandım mı?

wichasha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Hesabınızı gözden geçirirken, şu an Google reklamlarını program kurallarımıza uyum sağlamayan bir şekilde gösterdiğinizi tespit ettik. Örneğin, biz30.com/plug.php?p=toppages sayfasında AdSense program kurallarını ihlal ettiğinizi görebildik.

Program kurallarımızda ifade ettiğimiz gibi, AdSense yayıncıların Google reklamlarını telif haklı ürünlerin dağıtımı ile alakalı olan sayfalara yerleştirmelerine müsaade edilmemektedir.

Netice olarak sayfanızdaki reklam yayınını durdurduk.

AdSense hesabınız etkin kalacaktır. Fakat, program kurallarımızı gözden geçirmenizi (https://www.google.com/adsense/policies) ve tüm sayfalarınızın kurallarımızla uyum içinde olduğundan emin olmanızı ciddiyetle tavsiye ederiz.

Gelecekte yeniden ihlaller tespit edersek hesabınızı durdurabileceğimizi bildirmek isteriz.

Saygılar,

Google AdSense Ekibi

şimdi ben banlandım mı? ayrıca sayfalarımda reklamlar çıkmıyor ne yapmam lazım?

ayrıca dediği sayfada hiç bi hata yok sadece 1 tane picasa reklamı duruyordu

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
diğer sitelerinde reklam çıkması lazım, mailde öyle yazıyor? kapatmamışlar hesabı sadece uyarı yapmışlar.

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
, google adsense kurallarını okursan maddelerin bir kaçında üstüne basa basa belirtiyor.Mp3 video vs içerikli sayfalara kesinlikle adsense reklamları eklemek yasak diye.Hesabın kapanmamış ama domainin ban yemiş.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Uyarıda; "Program kurallarımızda ifade ettiğimiz gibi, AdSense yayıncıların Google reklamlarını telif haklı ürünlerin dağıtımı ile alakalı olan sayfalara yerleştirmelerine müsaade edilmemektedir." demeketedir ki püf noktası burasıdır.

Telif haklı Mp3 vs. yayınladığınız sayfa google reklamlarına aykırıdır denilmek isteniyor. Yani mp3 be video klip işini bırakmazsan sana adsense yok diyor.

Öncelikle dünyada ve sonrasında ülkemizde telif hakları konusu revaçta iken kendinizi, hukuki, cezai ve ticari olarak tehlikeye atmamanızı öneriyorum.

Saygılarımla.

wichasha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5 6 aydan beri kullanıyorum bu siteyi açıldığından beri aynı şimdi niye kapattılar

wichasha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim elimde geçen ay gelen çek vardı onu daha bozdurmamıştım o da iptal olmuşmudur acaba karşılıksız çıkmasın?

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tıklamalar arttıysa kontrol etmeye ihtiyaç duymuşlardır

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
wichasha , realist ol. Ve buna bir çözüm bul. Yoksa iş işten geçecek. Bak ne güzel bir domain adına sahipsin. Biz30.com ... ister iş portalı yap, ister forum sitesi, ister chat... Ama o mp3 ve telif haklı videoları, başlıklardaki MP3 vs. ibareleri derhal kaldır ve maile cevap vererek, tüm kurallara uymak niyetinde olduğunu, telif haklı içeriğin siteden tamamen kaldırıldığını ve adsense hesabına devam etmek istediğini belirt.

wichasha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hukuki' Alıntı:
wichasha , realist ol. Ve buna bir çözüm bul. Yoksa iş işten geçecek. Bak ne güzel bir domain adına sahipsin. Biz30.com ... ister iş portalı yap, ister forum sitesi, ister chat... Ama o mp3 ve telif haklı videoları, başlıklardaki MP3 vs. ibareleri derhal kaldır ve maile cevap vererek, tüm kurallara uymak niyetinde olduğunu, telif haklı içeriğin siteden tamamen kaldırıldığını ve adsense hesabına devam etmek istediğini belirt.

bende forum sitesi çalışmaları yapıyordum zaten o zaman sadece foruma döneyim ben dediğin gibi mail de atıyim belki kabul ederler

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mail falan atmana gerek yok... o site gitti artık... bundan 3 ay önce olsaydı direk ban yerdin içerdeki paranda kalırdı ama google yumuşadı artık sadece domain banlıyor. senin hesap sakatlandı artık başka bi hesap açıp devam et bence yola artık... geçmiş olsun

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hesaba login olabiliyosan önümüzdeki ay alırsın o parayı... banada perşembe günü geldi aynı mail. 2 tane büyük sitem gitti. yapacak bişey yok artık o sitelere. ya başka bi sponsor koyacaksın yada öyle bırakacaksın...

wichasha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
GoTcHA' Alıntı:
hesaba login olabiliyosan önümüzdeki ay alırsın o parayı... banada perşembe günü geldi aynı mail. 2 tane büyük sitem gitti. yapacak bişey yok artık o sitelere. ya başka bi sponsor koyacaksın yada öyle bırakacaksın...

evet olabiliyorum login iyi bari o gelen parayla vbulletin lisansı alırım

berhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wichasha' Alıntı:
şimdi ben banlandım mı? ayrıca sayfalarımda reklamlar çıkmıyor ne yapmam lazım?

ayrıca dediği sayfada hiç bi hata yok sadece 1 tane picasa reklamı duruyordu

banlanma falan yok.
Sitedeki google a aykiri şeyleri kaldir (mp3,video,dvd gibi)Vede kaldirdim diye mail at.Hesabin kapanmamişki senin.Reklam cikmadi diede endişelenme çikacaktir.Bir an önce değişiklikleri yapip bildir google a .Bir kaç güne dek inceler cevap yazarlar.
Burada olay telif haklari.dikkatini çekerim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5